przemo93pl

czy uda się zarejestrować ciągnik bez dowodu rejestracji?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemo93pl    29

Witam mam taki problem zakupiłem ostanio ciągnik i mam tylko umowę kupna gościu od którego kupywałem mówił że ją dawno temu wyrejestrował bo nie poruszał się nią po drodze a jedynie w obejściu i nawet nie posiadam dowodu rejestracji i czy da się coś z tym zrobić bo trochę nią po drodze jeźdze i nie chce mieć lipy..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Zarejestrować się da przecież to fabryczny ciągnik tak myśle że fabryczny ale mniejsza w każdym razie udaj się do wydziału komunikacji lub do zaufanej stacji diagnostycznej bo na 100% będzie potrzebny przegląd techniczny i to taki bardziej dokładny niż zwykle, a poza tym to trzeba by uzyskać ciągłość w ubezpieczeniu czyli opłacić zaległe składki


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak już kupiłeś to po ptakach. Teraz zostało Ci tylko czapkować w Urzędzie komunikacji i modlić się żeby się udało. Przerabiałem to rok temu i mam serdecznie dość, drugi raz bym na to nie poszedł, problem w tym że przepisy są nieprecyzyjne i w jednym urzędzie załatwisz bez większych problemów a w innym (mnie to spotkało) jest to prawie niemożliwe i zależy od uznania kierownika urzędu. Sprawa rozbija się o świadectwo homologacji bo nowy sprzęt ma a używany jest zarejestrowany ale jak nie jest  to skąd weźmiesz? Pół biedy jak to polski sprzęt gorzej jak zachodni. Mnie ostatecznie uratowało zaświadczenie z Ambasady Holandii że u nich ciągników nie rejestruje się i nie ewidencjuje bo po świadectwo na MF-a to do producenta we Francji musiał bym się udać.

 

Tak czy siak zacznij od komunikacji bo trzeba tymczasowe tablice by udać się na przegląd zerowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

maszyna polska ursus c360 więc popularna a może bardziej się opłaca od kogoś kupić 'papiery' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Pewnie że bardziej opłaca się kupić papiery, tylko w okazyjnej cenie, a nie za 2 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ciągnik rolniczy i przyczepa rolnicza podlegają ponownej rejestracji o ile ktoś je wcześniej wyrejestrował (czasowo czy na stałe) lub wycofał z użytkowania (siakiś smieszny przepis z lat PRLu).

Rejestrowałem tak przyczepę z 1967roku. Poszukać moich starych postów ot co. Zachodu trochę było bo trwało około miesiąca znalezienie jej w archiwach WK, znaleźli stary DR, potem ja z nim na przegląd i do rejestracji. Babka kręciła nosem a ja jej artykuł z PORD o podleganiu ponownej rejestracji. Wszystko w temacie.

Niech sprzedawca powie Ci kiedy ciągnik był zarejestrowany lub jaki był jego nr rejestracyjny.

OC się nie martw.

 

Uważaj na rejestrowanie na belga/holendra. Bo może się potem okazać są dwa ciągniki C360 o tym samym numerze ramy/VIN. A to wyjdzie w systemach komputerowych jak nie w CEPiKu to może w systemie POJAZD (o ile WK jeszcze na nim robią). Wtedy będzie trochę tłumaczenia i po co?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Mam niezarejestrowaną c-360, jest jakaś faktura, umowa. Na umowie zapis starostwa w Kętrzynie: "Potwierdzam, że ciągnik Ursus.... figurował w naszej ewidencji na ... W dniu 30.12.1989r został skreślony z ewidencji." I zastanawiam się czy oznacza to że jest wyrejestrowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Widziałem gdzies taki wpis, zadzwoń do starostwa. Ogólnie najlepiej zapytaj na forum norcom (forum diagnostów ale są tam i pracownicy WK), tam można znaleźć sporo odpowiedzi zanim zacznie się człowiek bujać po urzędach.

 

PS: Kętrzyn? Dobrze że to teraz załatwiasz - z 5 lat temu to tam było naprawdę ciężko coś zrobić a kolejki były zawsze.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy WK sprawdza teraz poprawność i autentyczność danych osobowych ?

Chodzi o pojazd, którego właściciel zmarł 20 lat temu, jest DR z jego danymi, czy przejdzie umowa KS z aktualną datą czy trzeba "kombinować" z datą sprzed śmierci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Ciągnik i przyczepa rolnicza podlegają ponownej rejestracji wg PORD.

Tak więc zarejestrujesz ale z warunkami (brak kabiny) ale z datą pierwszej rejestracji tą która była w pierwszym dowodzie rejestracyjnym.

Jakie masz kwity do tego ciągnika?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jawa3398    0

Odkopuję.

Jestem w posiadaniu ciągnika który została wyrejestrowany w latach 80. Mam umowę k/s z właścicielem,ale dowód zagubił. W urzędzie w archiwum figuruję tylko nr vin do nikogo nieprzypisany. Da rade tati ciągnik zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Ogólnie ciagnik rolniczy można powtórnie zarejestrować. W wydziale komunikacji gdzie ciągnik istnieje w archiwum powinni wydać zaświadczenie , żę takowy pojazd był zarejestrowany ( z danymi pojazdu). Następnie do swojego WK po tablice i pozwolenie czasowe , a nastepnie przegląd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jawa3398    0

tylko jest tak ze w archiwów widnieje tylko nr vin, nieprzypisany do żadnego pojazdu, ani właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj