Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kubica11    48

Jaką prasę zmiennokomorową wybrać do ciągnika " Fendt 311 Vario Tms " który ma 115km? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubica11    48

Budżet jest spory, tak czytałem i zaczynam się zastanawiać nad prasami firm McHale Lely hmm no nie wiem co by było najlepsze a może coś z jd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

McHale, to jest wysoka półka, na pewno jakościowo i technologicznie. Weź jeszcze Krone, podobają mi się, mają swoją technologię, zmiennokomorowe. Ale jak chcesz prasować szybko i wydajnie to może coś z JD z serii 900 z kurtyną zamiast klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

moim zdaniem najlepsze prasy które są teraz na rynku to New Holland roll belt 150 jakoś tak się to chyba nazywa. są to moim zdaniem najlepsze pod względem jakościowym i cenny. na drugim miejscu lely welger rp 445 posiadam tą prasę od roku i zrobiła już 2000 beli i nie ma żadnych zastrzeżeń. jd miałem na próbę bardzo wydajna prasa tylko przy prasowaniu trawy naklejala się trawa do wałków tylko nie wiem jak teraz bo to już było rok temu może to już poprawili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

Ta prasę John deere 960 była podpieta do deutz fahr k430 125 km. Jak u nas była na testach i lekko szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubica11    48

A więc tak po dłuższych "obradach"  z moim ojcem i dziadkiem odrzuciliśmy kilka marek i myślimy nad tymi

- McHale V660 cena ~ 160 tyś brutto

- Claas Variant 385  cena niestety nie doczytałem się :( jeżeli ktoś ma to byłbym wdzięczny ile ona mniej więcej kosztuje (Z góry dziękuje)

- Lely Welger RP445 cena ~150 tyś brutto

 

A więc tak chciał bym się dowiedzieć jak jest w tych 3 prasach gdy nam się zapcha podbieracz co wtedy robić np: w claasie jest podobno tak że guzik i sama odpycha ale tego nie jestem w 100% pewny przede wszystkim chciał bym wiedzieć jak odpycha się prasę McHale bo ta mi się najbardziej podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

ja mam lely welger rp 445 i ona się jeszcze ani raz nie zatkala. Ale jest w niej opuszczana podłoga. Trzeba opuścić podłogę z nożami hydraulicznie i masa przejdzie. Polecam lely welger rp 445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Tylko Lely Welger lub Krone! Nie ma lepszych pras... reszta  marek jest bo jest ale to nie ta jakość i wydajność. A McHale i Orkela to bym za pół ceny nie chciał.

 


Szymonek jakim ciągnikiem (ile koni ma?) ciągasz tą prasę Lely Welger RP445  z nożami w sianokiszonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

Ja lely welger rp445 nie jadę w sianokiszonce ale w tym roku jechaliśmy na próbę w sianokiszonce i był podpięty deutz fahr k430 125 km i też New Holland t7 200 200 km . I oby dwa się dobrze sprawowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj