chwiolas

eWniosek

Polecane posty

chwiolas    28

Składam w tym roku po raz pierwszy wniosek o dopłaty. Od razu złożyłem wniosek o login i hasło do systemu ARiMR. Podobno można sobie wybrac doradcę, ale w wyszukiwaniu nikt mi nie wyskakuje. Macie podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Też Wam się ta apka tak cholernie zacina? Mam na prawdę szybki internet, nowy komputer, zaktualizowaną przeglądarkę i normalnie porażka, już wolę ręcznie wypełniać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

No cholernie się zacina. Jebna działka z pół godziny szła i po zaznaczeniu jeszcze cuda jakies wyszły.

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

To samo i u mnie, zacina się podczas rysowania lub powiększania działki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Zacina się na przeglądarce Google Chrome. Myślałem, że mnie krew zaleje.

Włączyłem Internet Explorer i zaczęło działać.

Muszę przyznać nie jest tak strasznie jak wyglądało na szkoleniach.

Na pewno  łatwiej, nie zrobi się błędu.

Edytowano przez Jacek23

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też miałam problem, ale wyskoczyła informacja, żeby otwierać w określonych przeglądarkach, jak np. firefox 10 i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Pojawia mi się taki komunikat: 

  • Zadeklarowano elementy proekologiczne: międzyplon ozimy lub międzyplon ścierniskowy - do wniosku należy dołączyć załącznik typu: „Informacja o mieszankach wysiewanych w międzyplonie ozimym lub międzyplonie ścierniskowym”

Wie ktoś skąd pobrać taki załącznik? Nie widzę nic takiego we wzorach dokumentów. W szczegółowej instrukcji jest napisane, że w oświadczeniu o powierzchni efa wpisuje się w nawiasie gatunki np. EFA14a (rzepak, groch), ale to raczej wersji papierowej dotyczy, w eWniosku nie da się tak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy o to Tobie chodziło????????????// Jak jesteś na stronie: działki rolne, to tam w pasku u góry są cztery opcje: działki rolne; Informacje w zakresie płatn....., uwagi, mapa. Wejdź na tę drugą, czyli Informacje w zakresie płatności rolno-środow/ PRSK. Tu musisz odznaczyć międzyplon i pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Nie, mi chodzi o międzyplony do efa, nie do pakietu rolno-środowiskowo-klimatycznego.

 

 

Już wiem wszystko, zmieniła się instrukcja do eWniosku i w nowej jest wszystko opisane.

Edytowano przez k00789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam. Powierzchnię ONW deklaruję na działce rolnej  głównej .czy na działce podrzędnej również należy wpisać powierzchnię tej działki do płatności ONW  

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

długo czekaliscie na login i hasło 

Biore sie za reczne wypełnianie ale moze szybciej by było aplikacja. mam potezny wniosek ponad 80 dziłek i tyle mapek z poplonami, onw :) Ma to sens czy lepiej zostac przy papierowej wersji. WIem ze w ubiegłych latach to był nie wypał bo z poplonami i tak musiałem isc osobiscie do agencji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

ja miałem login po tygodniu od złożenia. Wniosek złożony......ale teraz odkryłem że się machnąłem....mam niestety 2 błędy

1] Działka nr c składa się z dwóch działek o dwóch różnych nr ewidencyjnych 341 i 340, natomiast w uprawie c1 zamiast 340 wybrałem inną działkę[349]

2]Działka D jest jedną działką z kilkoma uprawami......zamiast 1,06 wpisałem 1,00[suma upraw to 1,06].

I teraz odnośnie zmiany do wniosku....czy trzeba wszystko jeszcze raz wypełniać? Czy też usunąć wniosek i złożyć jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

mam pytanie jeżeli działka nie była zgłaszana dotychczas do płatności  to jak ja system e wniosek oznacza dotyczy to łaki   z przeglądania map wyczytałem ze łak i maja dwa oznaczenia  jako   trwały użytek zielony lub jako cenny użytek zielony  inne łaki nie majja zadnych oznaczeń choć leza obok siebie czy to znaczy ze łaki nie były zgłaszane czy ze dopłaty nie przysługują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja najpierw złożyłem wniosek na login i hasło do IRZ i dostałem po kilkunastu minutach. Kilka dni później złożyłem wniosek do loginu i hasła na e- wniosk. Za 2-3 dni dostalem telefon, ze login i hasło to samo co do IRZ. W środę będę penie wypełniał wniosk i być może skorzystam o ile wszystko będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

długo czekaliscie na login i hasło 

Biore sie za reczne wypełnianie ale moze szybciej by było aplikacja. mam potezny wniosek ponad 80 dziłek i tyle mapek z poplonami, onw :) Ma to sens czy lepiej zostac przy papierowej wersji. WIem ze w ubiegłych latach to był nie wypał bo z poplonami i tak musiałem isc osobiscie do agencji.

 

80 działek szybciej zrobisz w wersji papierowej ale może w przyszłym roku będzie łatwiej jak raz się złoży w wersji elektronicznej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

 

Pojawia mi się taki komunikat: 

  • Zadeklarowano elementy proekologiczne: międzyplon ozimy lub międzyplon ścierniskowy - do wniosku należy dołączyć załącznik typu: „Informacja o mieszankach wysiewanych w międzyplonie ozimym lub międzyplonie ścierniskowym”

Wie ktoś skąd pobrać taki załącznik? Nie widzę nic takiego we wzorach dokumentów. W szczegółowej instrukcji jest napisane, że w oświadczeniu o powierzchni efa wpisuje się w nawiasie gatunki np. EFA14a (rzepak, groch), ale to raczej wersji papierowej dotyczy, w eWniosku nie da się tak.

 

 

Kolego mógłbyś powiedzieć jak sobie z tym poradziłeś? jest jakiś wzór tego załacznika w wersji edytowalnej? skad pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Czy wypełniając wniosek przez internet strony które wymagają podpisu oświadczeniami i zobowiązaniami trzeba  wydrukować  podpisać  a potem dodać jako załącznik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak w ewniosku oznaczyc powierzchnie niekoszona w ramach pakietu 4?
a i mam pytanie jak dla działki np. "A" staram sie o dopłate JPO to zaznaczam dodatkowo PRS i pozniej jak daje "A1" jako TUZ to tez zaznaczam PRS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleine100    9

Z nieoficjalnych źródeł mam info, że większość wniosków w systemie e-wniosek jest źle wypełniona. Co gorzej system ARiMR tego nie wychwycił i nie przysłali wezwań do poprawek, dopiero wychodzi to przy sprawdzaniu ręcznym. Po10 lipca nie można poprawiać wniosków, więc wielu rolników, co składali przez internet, będzie miało pomniejszone dopłaty. Może ktoś jeszcze o tym słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

System bardzo dużo rzeczy nie wychwycił. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj