Polecane posty

masiew    31

Witam. Kupilem niedawno prase New Holland 835. Po podłaczeniu komputera pod ciągnik i prasę okazało się że nie działają przyciski na sterowniku. Wuświetlacz działa prawodłowo, pokazuje parametry z czujników prasy, ale nic nie mogę zmienic, gdyż żaden z guzików nie działa. Czy ktoś miał taki przypadek?

post-625-0-52237300-1427008048.jpg


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdejmij obudowę i zobacz czy są tam mikroswitche czy klawiatura jest membranowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

rozebralem to i jakby klawiatura była jednolita i nie rozbieralna a od niej ochodzi taśma łącząca ją ze sterownikiem.jeśli mało jasno nakierowałem cię na to jaki to jest rodzaj klawiatyry, to powiedz na co mam zwrócic uwagę żeby rozpoznać rodzaj klawiatury


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli nic tam nie naprawisz. Możesz jedynie sprawdzić, czy taśma dobrze łączy i nic więcej. Ale podejrzewam, że usterka jest gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

czy jakbym zaniusł go do jakiegoś zdolnego elektronika, czy był by w stanie to naprawić czy nie jest to nie naprawialne?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstaw zdjęcie tej klawiatury to coś więcej powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

pomoże ktoś?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klawiatura nierozbieralna, nienaprawialna. Jeżeli faktycznie jest uszkodzona. Napisz jeszcze ile styków ma złącze klawiatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

złącze ma 8  styków. nie są ani zaśniedziałe, ani pogięte, wszystko wygląda w porządku, a jednak żaden z guzików nie działa


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli klawiatura jest multipleksowna. Jedyne co możesz zrobić, to podłożyć inną na próbę, lub podłożyć tą do innego sterownika. Ale raczej usterka będzie w sterowniku, bo to jest mało prawdopodobne aby przestały działać wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a nie byłyt by takie objawy, dgyby uszkodzeniu uległa taśma?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba, że jest całkowicie przełamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

a da sie to stwierdzic gołym okiem?

 


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie obejrzysz i powyginasz taśmę to zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

Nie naprawilem. Zeszly sezon przepracowalem na sterowaniu recznym ale dobrze by go bylo naprawic


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Myślę, że coś mógłbym poradzić. Napisz do mnie na PW.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Mam dzisiaj dokłądnie taki sam problem. Rano ustawiłem do kiszonki balot na 120 i wszystko działa ale jak chciałem potem zmienić wielkość okazało się, że żaden przycisk nie działa. Automat działa, wszystko piszczy tak jak powinno ale żaden guzik nie reaguje. Pomoże ktoś? Zwykły elektromechanik samochodowy jest w stanie sprawdzić czy klawiatura padła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

u mnie problem z klawiaturą był banalnie prosty, a mianowicie uszkodzony był jeden z kabli łaczących sterownik z komputerem prasy.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj