Gość konteno

Wykorzystywanie pasz objętościowych i niewykorzystanego materiału ściółkowego jako nawóz organiczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Avenue
Gość konteno   
Gość konteno

Witam. Mam pomysł a w zasadzie pytania i wątpliwości związane z wykorzystaniem siana,sianokiszonki i słomy które z różnych względów nie mogą być przeznaczony na ściólkę i paszę dla bydła, u nas niewyjedzone resztki z korytarza paszowego wywala się na "płytę gnojową" jak i obornik , ale w okolicy jest sporo dużych gospodarstw w których  bele sianokiszonki z uszkodzoną folią (stojące nawet po kilka lat pod chmurką zapleśniałe gnijace w środku) czy zamoknięte słomiane nie są spożytkowywane, czesto trafiają na dzikie wysypiska śmieci,

co robicie z nich u siebie i macie jakiś pomysł by rozdrobnić je i zastosować jako nawóz organiczny do przyorania , i w jaki sposób tego rozdrobnienia dokonać?

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ja na szczęście nie mam takiego problemu bo niedojady od krów z tmr daje jałówką a jak w balocie zepsuje się sianokiszonka to bykom chodzą luzem coś przebiorą a słoma pod nogi wszystko przerobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

jak zrobie i wrzuce fotki to może wytłumaczę o co mi dokładnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

wystarczy zdjąć folię i sznurki/siatkę, złożyć na pryzmę, ze 2 razy w roku przerzucić ładowaczem jak się da, ewentualnie podlać gnojówką lub dodać obornika, po 2 latach da się już ładować na rozrzutnik i roztrząsać na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

bardziej myślałem o użyciu do tego ścielarki typu tomahawk bo skoro radzi ona sobie z  suchą słomą to dlaczego nie miałaby przerobić zepsutych balotów, nie wiem jak byłoby to rozdrobniony materiał ale podobmie miałoby być to roztrząchnięte jak po rozrzutniku z bocznym wyrzutem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomek1234456
      Ktoś miał folie firmy silgros agro, proszę o opinie 
       
    • Przez Hubert1604
      Witam,  
      Mam na sprzedaż bele siana. 
      Cena do uzgodnienia. 
      Odbiór osobisty. 
      Woj. Wielkopolskie, 62-730 Dobra. 
      Więcej info pod numerem: 724768398.
      18.02.2018
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Do sprzedanaia przyczepa samozbierająca Agromet. Dokładnego modelu nie znam bo nie mogę namierzyć tabliczki - może ktoś wie gdzie jest. Przyczepa na dużych kołach, bliźniakach, igarażowana, duża. Cena 4,2 tys - do obejrzenia w okolicach Lubartowa
    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
    • Przez lukbud
      Sprzedam ok 70bel siana, ładne pogodne, bele 120 dobrze zbite.
      tel 669...307....331
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj