Skocz do zawartości
konteno

Wykorzystywanie pasz objętościowych i niewykorzystanego materiału ściółkowego jako nawóz organiczny

Polecane posty

konteno    1093

Witam. Mam pomysł a w zasadzie pytania i wątpliwości związane z wykorzystaniem siana,sianokiszonki i słomy które z różnych względów nie mogą być przeznaczony na ściólkę i paszę dla bydła, u nas niewyjedzone resztki z korytarza paszowego wywala się na "płytę gnojową" jak i obornik , ale w okolicy jest sporo dużych gospodarstw w których  bele sianokiszonki z uszkodzoną folią (stojące nawet po kilka lat pod chmurką zapleśniałe gnijace w środku) czy zamoknięte słomiane nie są spożytkowywane, czesto trafiają na dzikie wysypiska śmieci,

co robicie z nich u siebie i macie jakiś pomysł by rozdrobnić je i zastosować jako nawóz organiczny do przyorania , i w jaki sposób tego rozdrobnienia dokonać?

Edytowano przez konteno

ZUCH1234    72

Ja na szczęście nie mam takiego problemu bo niedojady od krów z tmr daje jałówką a jak w balocie zepsuje się sianokiszonka to bykom chodzą luzem coś przebiorą a słoma pod nogi wszystko przerobią

konteno    1093

jak zrobie i wrzuce fotki to może wytłumaczę o co mi dokładnie chodzi

Wiadomość z agroFakt.pl

HANK    2

wystarczy zdjąć folię i sznurki/siatkę, złożyć na pryzmę, ze 2 razy w roku przerzucić ładowaczem jak się da, ewentualnie podlać gnojówką lub dodać obornika, po 2 latach da się już ładować na rozrzutnik i roztrząsać na polu

konteno    1093

bardziej myślałem o użyciu do tego ścielarki typu tomahawk bo skoro radzi ona sobie z  suchą słomą to dlaczego nie miałaby przerobić zepsutych balotów, nie wiem jak byłoby to rozdrobniony materiał ale podobmie miałoby być to roztrząchnięte jak po rozrzutniku z bocznym wyrzutem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tktomek74
      xxxyyyy

• Przez Krzychosz2
      Witam panowie mam problem w przyczepie samozbierającej claas quantum 3500s z nożami dodam że były ostrzone 3 razy problem polega na tym że czasami noże wychodzą z wgłębienia na rotorze i drapią po nim wygląda to następująco noże powinny być ustawione tak jak na zdjęciu w tych wgłębieniach a czasami zdarza się że nie które idą w miejscu strzałki i rotor trze o nie i końce noży się zdzierają może macie jakiś pomysł jak je mocniej wsadzić w te wgłębienia
      Myślałem żeby spróbować podsadzić pod sprężyny zabezpieczające podkładki żeby zabezpieczenie było sztywniejsze może by to coś pomogło.Wszystkich bardzo proszę o pomoc

• Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez stepo13
      Mam na sprzedaż siano w balotach, powiat hajnowski, województwo podlaskie. Więcej informacji pod postem bądź pod numerem telefonu 511 927 577. Pozdrawiam. 
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, znowu ja Tym razem, problem - a może bardziej pytanie związane z kiszonką. Kiedy owijam balot owijarką w folie (75 cm), to po wykonanym owinięciu, zauważam, że na balocie są miejsca wypukłe, w których ZAPEWNE zgromadziło się powietrze i sprawia to efekt taki, że w niektórych miejscach robią się takie balony wypukłe. Po prostu folia, w niektórych miejscach się nie docisnęła tak mocno do beli. Co może być przyczyną? Zły naciąg folii? Będzie miało to wpływ na fermentację? Czy po prostu to powietrze zniknie i balony zginą?

Czekam i pozdrawiam