case-and-case

Jak szybko sprzedać maszynę ?

Polecane posty

Mam na sprzedaż maszynę i zastanawiam się co zrobić aby ją łatwo i szybko sprzedać .

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.3 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podstawa to dobre ogloszenie aby zachecalo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Przed dom na plac wystawić, tak sprzedaliśmy wszystkie 4 maszyny w ciągu 1,5 tygodnia :D

P.S Chyba nie ten dział

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

kolega wyżej ma racje, szybko jej nie sprzedaż za takie pieniądze. Takie prasy bez problemu można kupić już za 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co się rozglądałem to nie w takim stanie wizualnym i technicznym . 

P.S Przed ustaleniem  ceny rozglądalem sie po ile chodza te prasy i tak macie racje są niektóre po 10tyś tylko jest jedna różnica , wielokrotnie widziałem za tą cenę prasy tylko z pojedynczym sznurkiem a przyznajcie że to duża różnica podczas pracy . Moja ma podwójne obwiązywanie i stąd ta cena .

Edytowano przez case-and-case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko te po 10 tys ile czasu  się już sprzedają, a jak klient będzie chciał coś fajnego kupić i ma już dość z jeżdżeniem i oglądaniem złomów to bez problemów da 2 tyś więcej. Ja i koledzy  to przerabialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

A ja uważam, że to tylko cena wyjściowa. I moje zdanie jest takie, że ktoś sprzedaje, ktoś kupuje więc się cenę mocno negocjuje. A bez negocjacji niema transakcji. Bo zawsze towar do kupna jest tyle wart ile ktoś za niego jest w stanie dać a nie  ile my sobie zażyczymy. A nie pasuje cena kupującego to trzymaj, złomiarze wezmą albo handlarz za pół darmo albo i jeszcze taniej. Bo jak ktoś chcę sprzedać to sprzeda ale jak wystawia tylko po to by sprawdzić kto ile da to wiecie co dalej. I podstawa to rzetelny wyczerpujący opis wizualny i techniczny, rok przedmiotu a nie tylko numer. tel. z dopiską resztę powiem telefonicznie i jedno dwa tragicznej jakości fotki zrobione w stodole w nocy np. I najważniejsze odbierać tel. 24/h a nie kiedy mi się chcę i pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś w jakiejś gazecie było właśnie o robieniu zdjęć do ogłoszeń i tam pisało aby otoczenie też ładnie wyglądało bo to też jest wizytówka dla sprzętu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Faktycznie przydało by się zrobić nowe zdjęcia i wystawić na nowo ogłoszenie bo wobec obecnego można wywnioskować że od 2 miesięcy nie możesz sprzedać tej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Stare przysłowie mówi że-"kto chce sprzedać musi stracić, a kto chce kupić
musi przepłacić" -sam musisz odpowiedzieć sobie ile możesz stracić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Otoczenie nie jest takie złe , polecam pobawić się w programach do obróbki zdjęć i trochę je (podkolorować) . Najlepszym rozwiązaniem byłyby zdjęcia z pracy , ze żniw . No ale teraz jest to raczej niemożliwe . Fajną opcją o której często się zapomina jest ogłoszenie w lokalnej gazecie . Sprzedając w przeszłości różne maszyny ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że telefonów z gazety było nawet 3 razy więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Jak dla mnie OK, mozesz jeszcze dać ogłoszenie w lokalnej prasie. Nie wiem, co tam u ciebie wychodzi, u mnie poczytna gazeta ogłoszeniowa to Anonse. Dużo ludzi kupuje też lokalne typu Tygodnik Zamojski czy Dziennik Wschodni. U ciebie pewnie też są takie. Sporo ludzi NIE korzysta na co dzień z internetu i trzeba to mieć na uwadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeśli chcesz sprzedać a nie sprzedawać daj dobrą cenę. Dzisiaj jest dużo takich maszyn. Jeśli twoja jest lepsza od tych po 10 tys, bo stan jest lepszy, czy ma coś tam dodatkowo. To jeśli zrobisz cenę tak jak te gorsze to masz większe szanse sprzedania. Jak się cenił będziesz, to będziesz tylko sprzedawał i tyle w temacie. A wziąć pod uwagę trzeba, że główny czas zakupów dokonywanych przez rolników po wpłynięciu dopłat na konta powoli dobiega końca. I kto miał jakieś maszyny kupić to w zasadzie już kupił. Szczególnie dotyczy to tych mniej zamożnych rolników szukających taniego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zbijac ceny do tych w gorszym stanie . Jakbym chcial sprzedać aby sprzedac to bym mogl i do 5 tys zjechac i od razu by poszla . Az tak mi sie nie spieszy . Maszyna jest warta swojej ceny i predzej czy pozniej ktos sie na nia znjdzie . Chce dobrze sprzedac a nie byle jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Sprzedawałem już wiele maszyn i nie tylko i najlepiej się wychodziło wtedy gdy nie było pospiechu ze sprzedażą, zawsze sprzedałem za tyle ile chciałem. Co do Twojego ogłoszenia jest ok teraz tylko czekać na klienta no i własnie masz rację nie sztuką jest oddać za pół darmo.

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ogłoś za 9900zł jak ktoś wpisze w wyszukiwarkę to zazwyczaj do 10 000zł.

Napisz historię maszyny, co wymieniałeś. Od kiedy ja masz??? Zrób zdjęcia kół zębatych. Zdjęcia spinek jak możesz podaj rok pasów i czy są oryginalne. Rok pasów zgadza się z produkcją.

Daj ogłoszenie na pierwszą stronę. Napisz że w cenę wliczony transport. Oraz że przyjeżdżasz na uruchomienie maszyny. 

Nie zostawiasz kupującego zaraz za bramą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale  masz  rady ,  transport  w  cenie, serwis  itd  itp  :D  a  jak  ktoś  kupi  co mieszka  200km od  niego?  sam  transport  to by było  ze  600zł  i  będzie  jeździł  na  rozruch,  i pomóc  w  opanowaniu  obsługi  przez  tydzień  może?  jaja  se  robisz? chłopak  chce  12  ty  mu  każesz  wystawić  za  9,9  do  tego  transport  i  serwis  :P  :D

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może nie przesadzaj , po pierwsze na pewno nie za 9900 , rok pasów nie wiem skąd ja mam Ci to znaleźć i nie wiem w jakim ogłoszeniu ty to widziałeś , do drugie nie ma możliwości transportu bo sprzedaje prywatnie i nie jestem jakimś handlarzem żeby transport posiadać , a z tym pierwszym uruchomieniem to już całkiem absurd , z nowymi jak sie z firmy kupuje to tak jest ale nie jak ktoś sam sprzedaje maszynę . Także przemyśl trochę co piszesz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj