Skocz do zawartości

Polecane posty

grzesmaly    691

Witam szybko potrzebuje podpowiedzi jaki wybrac wal do agregatu uprawo siewnego ziemie lekkie a i chce zejsc z obciazenia podnosnika
na forum jest wiele tematow na ten temat ale nic konkretnego a moze ktos sie wypowie co ma taki wal w swoim agregacie
Ten wal jest z plaskownika okolo 10/40 mm plaskownika
panowie pilne i prosze o konkretne odpowiedzi

Edytowano przez grzesmaly

jasko1993    10

mniejszy szybciej by się kręcił i lepiej rozbije bryły, może się zalepić na mokrej glebie a wtedy będzie porażka z oczyszczeniem go bo jest gęsto płaskowników. ALe napewno lepszy niż rurowy:)

Przemek2203    11

Najlepiej to mogli by się wypowiedzieć użytkownicy poszczególnych wałków typu: crosskill, cambella, strunowy, rurowy, oponowy itp. ja mam strunowy podwójny z tyłu kultywatora ( nie uprawowo siewny ) . A typ wału dobiera się do gleby każdy będzie się inaczej zachowywał na innej glebie więc najpierw musisz podać jaką masz odmianę ziemi piach, glina itp. i dopiero wtedy dobrać wał do tej ziemi. Po twojej wypowiedzi stwierdzam że gleby lekkie czyli piaszczyste więc według mnie zwykły strunowy

Wiadomość z agroFakt.pl

grzesmaly    691

Piaski ale mam jeden kawalek ciezkiej ziemi stara laka nie jest to ziemia pszenno byraczana i nie jest gliniasta

grzesmaly    691

2.7chca 6,400 i maja odreki nie jak wiekszosc garazowcow daj zaliczke to ci zrobimy
ten mi sie podoba ale zebym nje walnol gafy z tym walem bo to jednak ma troszke sluzyc u mnie a jakos maly strunowy mi sie nie widzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kolba12
      witam zastanawiam się który agregat wybrać oba z UG ares sprężynowy czy talerzowy i z jakim wałem na 4 klase ziemi.
    • Przez karol
      wiecie może ile może kosztować używany agregat np: Rabewerk albo inny z hydropakiem??
    • Przez TomaszN
      Witam od pewnego czasu przymierzam się do kupna agregaty talerzowego. I mam pytania . czy lepiej wybrać 1.8m czy 2m ? jakiej firmy wybrać . Bo ja przeglądałem tolmwy i euro masza Ma służyć do uprawy scierniska i pod siew . pozdrawiam
    • Przez pala92
      Witam. Czy ktoś miał doczynienia z wałem na  przedni tuz franquet synchrospire? http://www.best-agri.com/pl/d/waly-uprawowe-franquet-synchrospire-23382
      Czy bedzie on dobrze kruszył ziemie po wjechaniu z siewem prosto w orke ? Dodam ze ten który chce kupic nie posiada zębów z przodu ale to kwestia dorobiebia.
    • Przez kNalk
      Cześć, dzisiaj przeglądając olx natknąłem się na coś takiego https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-us-1-2-7m-CID757-IDtf4ND.html#36738193ff;promoted
      Spotkał się ktoś z takim wałem? I czy faktycznie tak dobrze doprawia glebę?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.