Polecane posty

Dzięki Adrian, pomyślę, czy się u nich nie zatrudnić  B) 

Ja prawie wszystkie maszyny mam made in PL i z większości jestem zadowolony.

 

Nie twierdzę, że Zetory są złe, ale jak patrzę na to co Czesi próbują zrobić z polskim rolnictwem to wstyd mi za tych co kupują Zetory.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur7456    233

@ekologiczne, piszesz o zetorze jakby to byla jakaś najgorsza mafia która usiłuje zniszczyć Polskę... 

Firma jak każda, ma rynek zbytu to stara się jak najdłużej na nim utrzymać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Gorsze rzeczy z polskim rolnictwem wyczyniają nasi polscy politycy i urzędnicy a ty masz pretensje do czechów które marksmedia kreują na największych niszczycieli polskiego rolnictwa?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że Zetor to zła firma, pewnie porównywalna z Ursus. Ale Czesi celowo wielokrotnie oczerniali polskie rolnictwo wymyślając coraz to nowe afery. Dlatego nie powinniśmy jako rolnicy popierać zakupu ich produktów.

Oczywiście z tymi politykami itd. się zgadzam, ale to temat Zetor vs. Ursus więc moje subiektywne stanowisko jest takie aby kupować Ursusy i ignorować Zetory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Ja się zgadzam z użytkownikiem "ekologicznie" - zapytajcie czy niemcy tak chętnie kupują produkty inne niż swoje? pewnie, że nie- no chybaże im się to mocno opłaca bo liczyć umieją.

Mimo, że jesteśmy w UE i wolny rynek to bardziej rozwinięte kraje mają większą lojalnośc do własnych marek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Ja się zgadzam z użytkownikiem "ekologicznie" - zapytajcie czy niemcy tak chętnie kupują produkty inne niż swoje? pewnie, że nie- no chybaże im się to mocno opłaca bo liczyć umieją.

Mimo, że jesteśmy w UE i wolny rynek to bardziej rozwinięte kraje mają większą lojalnośc do własnych marek.

 

Dokładnie tak jak piszesz... Unia wzięła nas do siebie tylko po to by mieć swój rynek zbytu. Niby po co Uni byłby potrzebny tak przeciętnie rozwinięty gospodarczo kraj, jak Polska?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z użytkownikiem "ekologicznie" - zapytajcie czy niemcy tak chętnie kupują produkty inne niż swoje? pewnie, że nie- no chybaże im się to mocno opłaca bo liczyć umieją.

Mimo, że jesteśmy w UE i wolny rynek to bardziej rozwinięte kraje mają większą lojalnośc do własnych marek.

 

Takie podejście bardzo napędza całą Niemiecką gospodarkę. Kupno jednego ciągnika przyczynia się do wsparcia bardzo wielu lokalnych przedsiębiorców i po części te pieniądze do nas wracają. Jeśli wydajemy pieniądze na zagraniczne marki to pieniądze od nas uciekają.

 

Jest tu cała długa dyskusja na temat zakupu śmigłowców i krytyka, że politycy podjęli decyzję o zakupie śmigłowców mniej związanych z Polską gospodarką. Na to nie mamy wpływu i taka dyskusja nie ma sensu, ale mamy wpływ na to czy poprzemy Czechów(którzy obrzucają nasze konkurencyjne dla nich rolnictwo błotem przy każdej okazji) czy własny rodzimy przemysł, tworząc miejsca pracy w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ekologicznie masz rację, ale Polska to specyficzny kraj, w którym większość ludzi kupi coś oby tylko to było zagraniczne. Nie którym nie przegadasz do rozumu i dalej będą robić na odwrót. Chociaż z drugiej strony Ursus tez święty nie jest, choćby wpadka z modelem 11024 gdzie już nawet po 50 mth pojawiały się wycieki i awarie, ale mam nadzieję że uczą się błędach. Sprzedaż Ursusa powoli ale jednak rośnie co dobrze świadczy o marce, ludzie nabierają do niej zaufania. Tylko zaczyna mnie już denerwować to że w połowie roku miały być zaprezentowane nowe modele jak np. C-360, a tu mamy połowę lipa a ciągnika ni widu ni słychu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czesi pier**lą wszystko, ważne aby robota była w miarę płatna. Tam nikt w nic nie wierzy tylko w skodę i zrtora, w Boga to kilka procent  ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Dzięki XMK13 uciekła mi nazwa kraju, są z Pakistanu :)

 

A co do tego 150 km na silniku sisu. Czemu nie silnik 6 garów bardzo dobry, ale ogólnie modele 14014, 15014 na mnie wrażenia nie robią. Są masywne i chwała im za to, ale wygląd kabiny w środku tego ciągnika i sama ta kabina to porażka. Gorzej ciągnika nie dało się spierniczyć. Mała ilość świateł roboczych na kabinie, ten prawy panel w kabinie też mi się nie podoba i zegary również.

 

Co najmniej z przodu jaki i z tyłu dachy kabiny powinny być 4 halogeny robocze, kabina 4 słupkowa a panel boczny jaki chcialbym aby był w tej serii to taki jak w tym deutz fahrze :)

http://www.deutz-fahr.com/samelib/timthumb.php?src=http://www.deutz-fahr.com/images/products/series-5-ttv/cabin.jpg&w=796&h=490

 

Mi się te kabiny podobają. Co do ilości lamp, to przecież można we własnym zakresie sobie dołożyć tyle lamp ile potrzeba. Ja w swoim Ursusie nie dość, że dołożyłem, to jeszcze wszystkie wymieniłem na LED. Teraz jest jasno jak w dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniłem na LED, 2 halogeny na przód i 2 na tył w zupełności wystarczają. Jasno jak w dzień i prądu idzie o połowę mniej niż w tradycyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Myślałem, że Ursus robi wreszcie "coś", a kto z Was też ostatnio czytał ten cytat: "Chciałem być patriotą, a zostałem idiota?" :D :D


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

też go czytałem nie mam słów co to tych ciągników myślałem ze są lepiej wykonane zetor i ursus to jedno gówno widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@RolnikWM Niestety, ale Masz rację :( ja też bardzo zawiodłem się na nowym Ursusie (chodzi mi głównie o serię C), a o Zetorze jak na razie zdania nie zmieniam :(


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiem w cale waszej opinii. Co Wam tak bardzo się nie podoba/nie widzi w ciągnikach Zetor Major i URSUS C? Nie mają biegów zmienianych pod obciążeniem, czy skórzanej tapicery? To Wam jest tak bardzo potrzebne? Mi osobiście podoba się prostota obsługi w tych ciągnikach. Rewers mechaniczny to już duże ułatwienie przy pracy, przekładnia 12x12 też uważam, że jest wystarczająca w tych ciągnikach. Wykończenie szczegółów w kabinie też jest estetyczne. Wszystko jest proste i intuicyjnie porozmieszczane. W przypadku URSUSA silnik ma dużą pojemność 4.4L co uważam za świetne rozwiązanie. Mi pasuje wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

mi też się podoba że jest prosty itp ale on poprostu jest wykonywany ze złapych materiałow często są przez to awarie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które według Ciebie szanowny kolego elementy są słabo wykonane? Bo jeżeli chodzi o plastiki w kabinie to nie mamy o czym rozmawiać. Najważniejszy jest silnik, transmisja i układ przeniesienia napędu, a one są raczej dobre bo inaczej by się tak dobrze nie sprzedawały te majory. Reszta mnie nie interesuję. Najważniejsze jest to co pod maską i kabiną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj