Polecane posty

tracker    633

Faktycznie, ale w Proximach i Forterrach chyba dalej są jeszcze zetorowskie silniki tylko że teraz 16 zaworowe.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

To jeszcze sprawdz jakie te części do Ursusa są chińskie jak pisałeś i nam tu napisz a nie, że od kogoś słyszałeś, poza tym chełmno robi na tej samej specyfikacji technicznej części co rolmar i ludzie chwalą też te z rolmaru ale widzę, że ty wiesz lepiej, że w stodole je ktoś robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Po prostu są części jest robiona po stodolach a w sklepie Malo gzie kupisz ori części bo ludzie patrzą na cenę a nie jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Jak czytam niektóre wpisy to jakbym się cofnął te 35 latek wstecz ... do piaskownicy.

 

Jesienią podczas orki pod oziminy, C-360 zaczął mi jakoś dziwnie jechać, ale kropił lekki deszcz i myślałem że to z tego jakies pooślizgi traktor ma, w jedną stronę mogę skręcić, a w drugą nie, ale po kilu kółkach stwierdzilem że chyba blokada tyniego mostu siadła, jakoś do domu dojechałem  ... po rozebraniu okazało się że jedna zębatka w koszu satelitów się rozsypała - chińszczyzna, reszta jeszcze była w miarę, choć też już lekko uszkodzona przez opiłki z tej jednej wadliwej. Wytrzymała ok 500 godzin od remontu skrzyni ... taka jakość.

 

Rol-mar kupowałem z tej firmy i nie mam zbyt dobrego zdania o tych produktach, pachnie mi chińszczyzną z polskimi naklejkami. Praktycznie większość sprzedawanych części w skłądnicach to są części z Chin, te korki od chłodnic które to sezon lub góra dwa wytrzymują, chłodnice, zębatki wystarczy wziąć młotek i lekko stuknąć w zęba stara wyjechaną i nową - na nowej będzie ślad. Taka jakość.

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie patrzcie i podziwiajcie :) przejażdżka nowym ursusem C-380. Jak się wam podoba?

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/ursus-c-380-pierwsza-jazda,56405.html

 

To może was jeszcze zaciekawi?

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150326/LUBLIN/150329759

 

Ciekawe czy 150 KM też zaprezentują czy będziemy musieli jeszcze poczekać? (znając życie to drugie) 

 

Nowy katalog URSUSA 2015 Ciągnik 150 KM oznakowanie U-4150 silnik deutz 4 cylindry poj 4.1L

(co to ma być???)

 

http://www.ursus.com/images/files/URSUS_2015_Ciagniki-i-maszyny-rolnicze.pdf

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

wygląd i wgl wszystko dobre tylko jeden minus nowych ciągników dotyczący wszystkich firm że ciągniki są za lekkie ! jak puścić ciągnik w ciężką orkę jak to lekkie jak samochód...

przykład: https://www.youtube.com/watch?v=isQA9Gy18A8

dał by rade nawet bez obciążników przednich tylko że to jest tak lekkie że szkoda patrzeć... co z tego że silnik dadzą jakiś ogromny jak uciągu nie będzie mieć bo za lekki....

Edytowano przez MrCzesio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Pisaliście, że Zetor nie ma już własnego silnika, a Ursus (150km) też ma silnik Deutz'a ! Teraz każdy traktor to składak, ale jeśli dostawcy są sprawdzeni to ciągnik jest dobry. Nie każdy producent ma miejsce na produkcję i pieniądze na własne silniki.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie dotyczy zetorów i ursusów. 

Czy opłaca się zastąpić Ursusa 1614 nowym Ursusem U-4150 (jeżeli będzie cool zajefajny ok) czy lepiej zetorem forterrą 150 HD, a może inny traktor? Może teraz nie kupujemy u mnie nowego traktora, ale tak się spytam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

ja bym z tej paczki nic nie wzioł ale jak już to zetora forterre HD fajne bajery ma automatyczne zmiany pół biegów itp mi się podoba ta technologia ale i tak bym go nie kupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze na tego Ursusa może go jutro zaprezentują na Kielcach. Osobiście wolałbym polskiego niż czeskiego, ale jeżeli Ursus mi się nie spodoba z kilku względów to lepszy zetor.

 

(A tak w ogóle to najbardziej bym chciał coś ze stajni JD - 6150M, 6140R) No, ale takie ciągniki w full opcji to za drogie na gospodarstwo 30 ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W tej mocy jest jeszcze Crystal, jeśli ktoś szuka +/- polskiego ciągnika. Mają dobre podzespoły i doświadczenie w ciągnikach większej mocy. Do tego są dobrze wyposażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ursus i Zetor są podobne. Jednak ja bym wziął Zetorka. Mam dobre zdanie i doświadczenie o tych traktorach.  Jeśli jednak możesz dołożyć to bez wahania bierz JD, ale ty masz 15 lat i ty kupić  nie możesz, więc lepiej nie pisz takich rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mam tyle lat ile mam ale chciałem przy okazji się dowiedzieć jakie macie zdanie :) Toć nie ja decyduje, ale no wiesz można coś ojcu doradzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

W takim razie wziąłbym Zetora, chyba że możesz dołożyć do JD.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ku temu pewnie się skłania, ale do 2016-17 roku na pewno kilka nowych modeli w przedziale 130-150 KM powstanie (Maxterry, seria U 6 cyl. NH T6 w nowej odsłonie https://www.youtube.com/watch?v=-gwFIUVdgBA) To się jeszcze zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ciekawe jak to będzie za 30-50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

To już wolę tradycyjną C-330  :D .


Dobra odchodzimy od tematu, więc lepiej pogadajmy o Zetorach i Ursusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

Sam jestem ciekaw czy go wystawią  :) przejechał bym się do tych Kielc tylko pola się same nie zasieją ;\ chociaż w niedziele będę mógł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

     Jeszcze nie planują go sprzedawać, ale może wystawią, choć na Agro-Park'u w Lublinie go nie było, została zaprzezentowana tylko nowa seria C i miałem okazję ją dokładnie obejrzeć. Był Ursus C-350, C-360, C-380 oraz wiele innych nowych ciągników i maszyn rodzimej marki.

    Poza tym fajnie by było, jakby Ursus produkował traktor 1674 Forte. 

 

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Hydraulika o wydatku 90 l/min i możliwe 5 par wyjść raczej nie są przestarzałe. Chociaż wydajność mogłaby być większa. Skrzynia faktycznie jest przestarzała, ale możnaby wstawić skrzynię z ZTS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Części z 2011 roku przestarzałe ? Skrzynia to stary patent, ale na pewno udoskonalony, sprawdzony i prosty w obsłudze oraz na pewno w dzisiejszych czasach Ursus by go ulepszył .

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj