Polecane posty

79agroJOHNY    5

a ja mam ciekawostkę dla  Ursusiarzy. Wiadomo , że  lepiej wspierać swoje, i ja się podpisuje pod tym!  Zetor jest czeski a niby polski Farmtrac, który jest 100 %%%%  hinduski.

 

ha  polska reklama dla polskich rolników polskiego Farmtraca

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

to jest tak samo jak z pronarem ruski i belaruski ale mówią że polski :) może chodzi oto że farmatrac dał nową wersie ciągników którą zrobił w polsce i tyle a tamte jak widzisz całkiem inne niż te co są w polsce bo tam są inne klimaty i inne potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
79agroJOHNY    5

Żadne ciągniki farmtarka nie są robione w Polsce tylko wszystko w INDIACH a tu na filmie masz domniemanego szefa polskiego farmtraca, kóry usługuje swoim hinduskim panom

farmtrac NIE POLSKI !  ŚCIEMA !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Farmtrac nie jest polski, ale jest składany w Polsce z gotowych podzespołów. Lepsze to niż nic bo chociaż ludzie mają pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Nie wiem skąd ludzie sobie ubzdurali że Farmtrack to Polska firma ale Polacy ogólnie mają jakieś dziwne rozumowanie tego z jakiego kraju jest dana firma i to nie tylko w maszynach rolniczych.

Znam wiele osób które po napisie ,,Made in ****'' sprawdzają kto jest właścicielem firmy :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Ursusa zniszczono z pełną premedytacją, tak jak się wszystko w Polsce niszczy, zawsze ktoś ma interes, a kilkaset hektarów w Warszawie też jest coś warte ... nawet ostatnio wyciekło że to kolesie od Komorowskiego z WSI te ha przejęli ci co to SKOK Wołomin okradli przy akceptacji Komisji Nadzoru Bankowego:)

 

A co do Ursusa to nie wiem czym jest sie tak podniecać, toż to składak,  silnik Perkinsa, skrzynia i mosty Carraro, produkują mooooże kabinę i kilka uszczelek, pewnie nawet opony są chińskie ... A Zetor ... Czesi nie są głupi nie pozwolili zakładu zniszczyć, podobnie postąpili ze Skodą która też istnieje i dalej produkują, jedynie Zetor Major to składak bo ma skrzynię Carraro, ale silnik Zetora z CR.

 

Trochę historii, dawno, dawno temu  w 1989 roku Zetor był własnosćią Polaków ... ale nadszedł rząd Mazowieckiego i ... sprzedał Spólkę Zetor Polska w Kaliszu która posiadała pakiet większościowy akcji czeskiego Zetora.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Gó**o prawada Czesi klepią tak samo składaki jak Polacy. I tak samo zakłady Zetorowskie też nie były takie wspaniałe na samym początku od przejęcia tylko czas upływał a zetor dalej klepie te składaki. I co tak samo Skody gucio prawda że są Czeskie bo przejął je niemiecki inwestor i mają tyle wspólnego z Czechami co zetor tylko znaczek  no może być jeszcze kabina i opony ale poza tym nic innego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Dostrzegli potencjał nie chcieli aby ursus stał się lepszy od AGCO więc chcieli go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A co do Ursusa to nie wiem czym jest sie tak podniecać, toż to składak,  silnik Perkinsa, skrzynia i mosty Carraro, produkują mooooże kabinę i kilka uszczelek, pewnie nawet opony są chińskie ... A Zetor ... Czesi nie są głupi nie pozwolili zakładu zniszczyć, podobnie postąpili ze Skodą która też istnieje i dalej produkują, jedynie Zetor Major to składak bo ma skrzynię Carraro, ale silnik Zetora z CR.

Chińskich opon szukaj w chińskich ciągnikach, a nie w Ursusie. Zetor ma słowackiego właściciela, który dba o dochody tej firmy. A w Majorze nie ma silnika Zetora z CR. Jest silnik Deutza. Oznacza to, że Major jest większym składakiem, niż taki C-380.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Nie wiem skąd ludzie sobie ubzdurali że Farmtrack to Polska firma ale Polacy ogólnie mają jakieś dziwne rozumowanie tego z jakiego kraju jest dana firma i to nie tylko w maszynach rolniczych.

Znam wiele osób które po napisie ,,Made in ****'' sprawdzają kto jest właścicielem firmy :lol:

No więc oświeć nas jakiej to narodowości jest Farmtrac? A następnie napisz jakiej to narodowości jest Valtra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Valtra jest Fińska ale zakupiona przez AGCO a Farmtrac powstał z inicjatywy Pol-mot Holding Farmtraca z Indii. Jest produkowany w Mrągowie ale to też jest składak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Kto odda ci za tego twojego classa jak to nie idzie w naszą kieszeń. Zamiast classa wolałbym Renault, Jd, MF.

 

Edytowano przez Graham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ciągniki Claas to dawniej Renault. Valtra może i fińska, ale seria A jest rodem z Turcji. Dokładniej to ten sam producent robi serię H Ursusa i Valtry serii A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Hattaty zaraz się skończą i zostanie seria c tak przypuszczam  ale renault dalej produkuje swoje ciągniki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie to teraz ja wkraczam do akcji i mówię co mi leży na sercu. (czysta szczerość)

 

Po pierwsze mnie nie interesuje z jakich podzespołów ciągnik jest zbudowany (swoich czy innych) ważne aby był trwały i przepracował jak najwięcej. 

Po drugie czepianie się że FARMTRAC nie jest polski nie jest na miejscu (daje zatrudnienie polakom to najważniejsze, no i jest chętnie kupowany)

Po trzecie inne marki to nie JD które większość (szacuje ze tak 90-95% mają własnych podzespołów) - każdy sobie radzi jak może i robi z tego co jest na rynku. 

Po co te kłótnie! Teraz na rynku jest tyle tego wszystkiego że ludzie nie mogą się zdecydować co brać! Głownie zależy to od ceny i zapotrzebowań klienta. 

 

Wszystkie ciągniki mają jedno zadanie jak każdy wie. Mają wykonywać ciężką pracę w polu i ułatwić nam nią w pewnym stopniu. Każdy bierze to co dla niego jest najlepsze.

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Taka ciekawostka, Zetor Major ma polską kabinę, a mianowicie KOJA. Poza tym ten temat jest o Ursusach i Zetorach !

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Adrian Ursus czym ty jeździsz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie wiem skąd ludzie sobie ubzdurali że Farmtrack to Polska firma ale Polacy ogólnie mają jakieś dziwne rozumowanie tego z jakiego kraju jest dana firma i to nie tylko w maszynach rolniczych.

Znam wiele osób które po napisie ,,Made in ****'' sprawdzają kto jest właścicielem firmy :lol:

 

Może stąd się to wzięło, że od lat Farmtack się lansuje jako "Polska marka" we wszystkich akcjach reklamowych i materiałach promocyjnych? Po prostu już się tak przyjęło z czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Zetor Major wyprodukowany w tym roku ma dalej silnik Zetor tylko tyle że dodali CR-a, proszę o sprawdzenie na stronie producenta, faktycznie były informacje że mają mieć silniki DF ale nie mają.

 

Prosze sprawdzić cytuję:

silnik zetor – czeski know-how w produkcji wysokiej klasy silników

 

Silnik

Sprawdzone przez pokolenia klientów

  • Certyfikowany 4 cylindrowy rzędowy silnik.
  • Pojemność skokowa 2,9 litra.
  • Wysokociśnieniowy systém Comon Rail.
  • Wydajny system chłodzenia EGR zapewnia stałą moc silnika nawet w ciężkich warunkach pracy.
  • Katalizator utleniający DOC - skutecznie oczyszcza spaliny.

Silniki Zetor zawdzięczają swą popularność niskiemu zużyciu paliwa, dużej niezawodności i prostocie konstrukcji, co przekłada się na niską cenę zakupu, niskie koszty eksploatacji, niezawodność i umiarkowane wymagania w zakresie serwisu i konserwacji.

 

Dalej można ściągnąć folder w pdf i tam jest to samo.

 

http://www.zetor.pl/zetor-major

 

 

Co do Polskich Ursusów to mam dwa i napisze że to dobre ciągniki, tylko że obecnie, zakład zniszczono, maszyny sprzedano, a części zamienne albo chińskie lub jakieś ze stodoły, może to się zmieni, jest kilka dobrych elementów które są robione przez Ursus Chełmno.

Farmtraki czy obecne Ursusy to są składaki, Zetor produkuje traktory, jedynie model Major to składak. Parę miesięcy temu w prasie były artykuły Ursus będzie produkował nowe modele nawiązujące nazwą do starszych modeli ... a tu okazuje się że to nie produkcja tylko składanie. Ja wiem że zniszczyć zakład było łatwo, ale teraz zacząć produkcję jest trudno, ale myślę że można silniki - podjąć wspópracę z Andorią, popracować nad skrzynią i wtedy ... jak będzie to traktor w miarę dobrej jakości kupię tego Ursusa z Lublina, ale obecnie mając wybór albo składaki lub Zetor ... wybrałbym Zetora.

 

A co do Skody ... istnieje zakład?? Istnieje i produkuje, przejął zakład VW, ale Czesi zadbali o to by marka pozostała i jeszcze jeden bardzo ważny zapis, zakład w przyszłości będzie mugł być wykupiony przez Czechów. A u nas co zrobiono z Ursusem, Jelczem, Starem, Nysą, Żukiem, Tarpanem, Autosanem, FSM i FSO ? Trzeba zmienić podejście do interesu narodowego, dokonać dobrego wyboru podczas wyborów  i moze w przyszłości powoli odbudujemy to co zostało zniszczone.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj