Polecane posty

Jak najbardziej ja też (o ile poprawią parę szczegółów): :D

 

1. Czterosłupkowa kabina,

2. Poprawiony prawy kokpit w kabinie,

3. Udźwig tylnego TUZ co najmniej 8000 kg,

4. Klima w standardzie,

5. Więcej oświetlenia na dachu (cztery lampy z przodu i z tyłu)

6. Opcjonalna przekładnia bezstopniowa (ogólnie duży wybór tak jak w jelonkach seria 6M itp.),

7. Szyber dach.

8. Maska może być ale musi wrócić sreberko na przód :D,

9. Cena przy standardowej przekładni w granicach 240-260 tyś. zł netto, przy lepszej do 300 tyś. zł netto nie więcej.

10. Oznakowanie serii symbolem "U" spoko może być, ale na moje aby podkreślić jego siłę można było by ją nazwać STRONG (mój własny pomysł) Ciągniki o przedziale mocy 110-140KM (czterocylindrowe) - oznakowanie np. URSUS STRONG 140 L a ciągniki w przedziale mocy 140-200KM (6 cylindrów) oznakowanie np. URSUS STRONG 150 XL - liczba oznacza moc a litery "L" czy "XL" lczbę cylindrów. 

Może trochę dużo wymagam jak na początek ale to mój wymarzony URSUS. Czy mam rację może mam, może nie mam. Piszcie i krytykujcie. 

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

RolnikWM czy ty masz Zetora, czy pracowałeś na nowych modelach i masz jekieś doświadczenie z tymi traktorami ? Chyba nie, bo takie durnoty piszesz, że się nie da czytać. Robiłem u kilku gospodarzy głownie na Zetorach, bo wszyscy mają do nich zaufanie. Są wygodniejsze i bardziej wytrzymałe niż inne ciągniki. Najlepsza sprzedaż Zetora : http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-new-holland-i-john-deere-listopadowi-liderzy-w-sprzedazy-ciagnikow,54747.html http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-poszerza-serie-major,56036.html .Szczerze powiem, że Ursus też jest fajny, ale niektóre są na chiśkich podzespołach (Hattat) i są raczej przeznaczane na export. Widziałem i siedziałem W nowym C-350, ale to jeszcze nie jest "to" co stare dobre C-330. Ursus stracił szansę kiedyś, gdyż Zetor go "wygryzł" .Więc widać co było i jest lepsze ( Zetor ciągle w pierwszej trójce w sprzedaży) Jakby zarząd polskiej marki by się bardziej postarał i trochę unowocześnił tę piękną polską markę  to tyle hektarów nie byłoby dzisiaj zmarnowane w Warszawie. W dzisiejszych czasach też Ursus nie ma dużego zbytu, ponieważ nie ma go niekiedy w rankingu...Jednak szkoda mi Ursusa, bo jestem patrotą i był to pierwszy traktor, na którym uczyłem się jeździć. Łezka w oku się kręci za C-330 i jakbym mógł to produkowałbym C-330, ale ogranicza mnie wyobraźnia. Podsumowując, Zetor i Ursus jest dobry, ma się do nich zaufanie i są w świetnej cenie. Szczerze mówiąc jakbym miał kupić Zetor czy Ursusa to bym wziął Zetora. Jednak za każdym przemawia coś dobrego i to do nich należy polska wieś kiedyś i dziś . 

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zetorów krytykować nie będę. Nie używam nie mam z nimi styczności. Ale wolałbym aby to URSUS był w najbliższych latach na szczytach rankingów sprzedaży z wiadomych względów.

1. Czesi wystarczająco się już na nich dorobili,

2. Ursus nadrabia straty co możemy już zauważyć po pojawiających się prototypach,

3. Polska marka, która bez naszej pomocy czyli kupna ich maszyn nie rozwinie się bądź może upaść ponownie, a ja chcę aby istniała co najmniej tyle ile istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

4-garowa Valtra ma ponad 170 koni i jest ok, a Zetor 150KM to juz nie moze pochodzic? <_<

Proximy starsze i nowsze maja bardzo dobra opinie, Forterry troche gorsze ale i tak znacznie lepsza niz Ursusy powyzej 2005r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość ciekawą rzecz przejrzycie? Dokładnie transmisje marki carraro, w niektóre ursusy są wyposażone.

http://www.carrarodrivetech.com/media/u/sheet_en/2013/AG_Transmissions.pdf

http://www.carrarodrivetech.com/media/u/sheet_en/2013/AG_Suspended_Axles.pdf

http://www.carrarodrivetech.com/media/u/sheet_en/2013/AG_Axles.pdf

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

     Adrian Ursus chciałbym,aby Zetory i Ursusy były wzajemnie na szczycie rankinu, jak kilkanaście, kiladziesiąt lat temu. Szczególnie w tamtych czasach popularne były C-330, C-360, niektóre 12-stki, Zetory 7211/45, 5211, 12111/45  i Zts'y oraz wiele innych. Ja również nie chciałbym, żeby Ursus upadł, jeden raz wystarczyło. Teraz możemy się cieszyć, że duma polskiej wsi się odrodziła i czas pokaże w jakim stanie.

    Kojot629 w 100 % zgadzam się z tobą i powiem Ci, że Forterry również są świetne. Najpopularniejsze są chyba  8441 i 115. Sądzę, że nowe 4-garowe Forterry będą udane, jak poprzednie. Można powiedzieć, że Zetory rosną w siłę.

 

 

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Ludzie kupuja Zetory bo ta firma zapracowala na dobra opinie, wiec mnie nie dziwi ze maja takie wyniki sprzedazy. Forterry z nowszymi maskami sa piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Kojot629 Zetor zasłużył na zaufanie do marki, dzięki wygodzie, nowoczesnością, wytrzymałością, wyglądem, ceną,oszczędnością ropy, dostępem do części, "przejrzystością", a nawet prostotą. Ja mam Zetora 7211 i od nowości, czyli od 90 roku nie miał remontu. Jest niezawodny i silny jak "wariat". Naprawdę nie zamieniłbym go za nic !

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekursus    30

Może zaraz zostane z hejtowany przez fanów ursusa ale i tak powiem swoie zdanie. Nie wiem dlaczego wszyscy sie tak podniecaja tymi nowymi ursusami, moze dlatego że zostal na maske jeb*iety znaczek c-360 badź c-380 ale przecież one nie mają ze starymi modelami nic wspólnego i jak dla mnie to nowy model z oznaczeniem 360 jest jak najbardziej nie na mjejscu. Miedzy ursusem a zetorem, nie bójmy sie tego powiedziec jest przepaść technologiczna. I niech mi ktos nie wyjeżdza z tekstem że nic o tym nie wiem, bo wiem dużo. Cały 2014 rok spedziłem na szukaniu ciągnika i wybieralem medzy tymi dwoma markami. Ursus jest poprostu ubogi. Skrzynia 12 biegów mechaniczny rewers, male kabiny, slabo wykonane obklejone tandetnym plastikiem, a jak dadzą ehr to nie bosha jak w innych markach tylko jakieś gowno nie funkcjonalne. I mozecie mi wierzyc lub nie, ale nawet kilku dilerow którzy maja w sprzedaży ursusa odradzali mi go. Polecali juz bardziej Farmtraca. A od jednego nawet uslyszalem, cytuje-,, Panie Juz lepiej kup sobie MTZa, jest pewniejszy od tego ursusa. I jak mi sie ursus podobal tak mi szybko zbrzydł. A zetor to zupełnie inna bajka. W zetorze można dobrac sobie co tylko sie chce. Dam za przykład Proxime power( Bo taki wlasnie kupiłem) Rewers elektrohydrauliczny, skrzynia 24 biegi z trzema polbiegami pod obciazeniem, podnośnik bardzo solidnie wykonany. Kabina duza, wygodna i dobrze wykonana. Liczniki bardzo czytelne z wieloma funkcjami. Silnik Zetora z 16 zaworową glowica ktory jest bardzo oszczędny bo w orce potrafi spalic 10-11 litrow na hektar i to 110 konny silnik. i jesli jest tak jak niekrórzy przedemną pisali ze zetor to takie gowno to dlaczego Zetor jest w pierwszej trojce w sprzedaży a ursus nawet nie w dziesiatce. Nawet u mnie w okolicy w promieniu 20 km jest jeden ursus seri h i własciciel nie jest zachwycony, a tak gdzie sie w polu nie obejrzysz to widac zetora i każdy jego uzytkownik powie ze niechce innego ciagnika. Się troche rozpisalem ale chociaz wydusiłem co mi na sercu lezalo.

 

PS

A gdyby ktos mial napisać ze lepiej wspierac polska marke a nie Czeska to niech troche pomysli, ursus z polska nie ma prawie nic wspólnego, jest to składanka z calego swiata. A zetor jest marka czeska ale weźmy pod uwage ile mamy w polsce miejsc pracy utworzonych przez zetora. Dilerzy, serwisanci i sklepy z czesciami. Przypuszczam ze zetor daje 3 razy wiecej miejsc pracy w polsce niz ursus.

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

BartekUrsus masz w 100 % rację i dokładni sądzętak jak ty ! Zetor to w tych czasach bardzo świetny traktor. Był udany i niezawodny po prostu od zawsze i mój nick na forum nie wziął się przecież przypadkowo. Dokonałeś dobrego wyboru i podałeś dobre argumenty w swoim poście.Zignoruj komentarze tych "znawców" ciągników, a  i  bezawaryjności życzę, choć nie trzeba, bo Zetor będzie jeździł i jeździł.

Edytowano przez BestZetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Powiem tak ursusa nie ma co porównywać zetorem ponieważ:

 

1 Zetor był dużo wcześniej sprywatyzowany niż ursus

2 Zetor też oferuje składaki więc nie wiem dlaczego piszecie tak źle o nowych ursusach choć prawie wszystko to samo

3 Wcale nie jest tak pusto w tej kabinie w ursusie prędzej w zetorze jest pusto 

4 Zetor miał już wyposażenie ze starych lat a ursus musi wszystko odbudowywać od nowa(kupować wyposażenie budować i remontować halę rozbudowywać ośrodki technologiczne) przez co nie może wprowadzać swoich traktorów tylko musi je montować

5 Może mało znaczące ale zetor ma bogatego inwestora

6 Zetor wcale tak mało nie pali

7 Obydwa wytrzymałe więc o co się kłócić

8 Jeżeli są już składaki to z renomowanych firm takich jak (Deutz, Perkins, Carraro, Zf)

 

Nie jestem fanem ani jednej marki ani drugiej ale jakbym miał wybór to wybrał bym ursusa. Dajmy czas i jednej i drugiej marce bo ani jedna ani druga nie wykorzystuje jeszcze swojego maksymalnego potencjału.

Edytowano przez Graham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie bede komentowal wypowiedzi tych co mowia ze zetor duzo pali a wogole nigdy go nie uzytkowali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie kłóćmy się, bo to nie na tym polega. Każdy ma prawo do swojego zdania i własnych wyborów. Graham masz rację co do Ursusa. Poczekamy zobaczymy co wyjdzie z jego starań, ale dobrej myśli jestem bo dobrze się zanosi na odrodzenie marki ursus.

 

A tutaj dla zainteresowanych sprzedaż ciągników w styczniu i lutym tego roku: (Trzeba przyznać ursus poprawił noty. Ciekawy jestem ile z tych 50 ciągników to Model C-380)

Sprzeda%C5%BC%20ci%C4%85gnik%C3%B3w%20ro

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikWM    3

RolnikWM czy ty masz Zetora, czy pracowałeś na nowych modelach i masz jekieś doświadczenie z tymi traktorami ? Chyba nie, bo takie durnoty piszesz, że się nie da czytać. Robiłem u kilku gospodarzy głownie na Zetorach, bo wszyscy mają do nich zaufanie. Są wygodniejsze i bardziej wytrzymałe niż inne ciągniki. Najlepsza sprzedaż Zetora : http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-new-holland-i-john-deere-listopadowi-liderzy-w-sprzedazy-ciagnikow,54747.html http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-poszerza-serie-major,56036.html .Szczerze powiem, że Ursus też jest fajny, ale niektóre są na chiśkich podzespołach (Hattat) i są raczej przeznaczane na export. Widziałem i siedziałem W nowym C-350, ale to jeszcze nie jest "to" co stare dobre C-330. Ursus stracił szansę kiedyś, gdyż Zetor go "wygryzł" .Więc widać co było i jest lepsze ( Zetor ciągle w pierwszej trójce w sprzedaży) Jakby zarząd polskiej marki by się bardziej postarał i trochę unowocześnił tę piękną polską markę  to tyle hektarów nie byłoby dzisiaj zmarnowane w Warszawie. W dzisiejszych czasach też Ursus nie ma dużego zbytu, ponieważ nie ma go niekiedy w rankingu...Jednak szkoda mi Ursusa, bo jestem patrotą i był to pierwszy traktor, na którym uczyłem się jeździć. Łezka w oku się kręci za C-330 i jakbym mógł to produkowałbym C-330, ale ogranicza mnie wyobraźnia. Podsumowując, Zetor i Ursus jest dobry, ma się do nich zaufanie i są w świetnej cenie. Szczerze mówiąc jakbym miał kupić Zetor czy Ursusa to bym wziął Zetora. Jednak za każdym przemawia coś dobrego i to do nich należy polska wieś kiedyś i dziś . 

jezdziłem na nowych zetorach i znam opinie ich użytkowników do wcale ich nie chwalą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Nie wiem bo nie miałem za bardzo styczności z nowymi zetorami ale ale właściciele nie mówią o nich za bardzo dobrze ale każdy ma swój gust więc jak ktoś będzie chciał zetora to kupi zetora  a jak ursusa to ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni chwalą, drudzy nie. Zaznaczę to w ten sposób:

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" - Tyczy się to nie tylko polskich produktów (Ursusa nie znamy, zetora i inne chwalimy)

ale również własnych rzeczy i maszyn.  To, ze sąsiad ujeżdża nowym Fendt'em z pół miliona to nie znaczy że nasz stary ursus załóżmy 1224 czy 1614 jest gorszy. Możemy na nie narzekać, że nie wiadomo jakie one są i nie wiadomo ile się psują i ile w nie musimy pieniędzy wyłożyć. Mają prawo bo wyrobiły wiele mtg i lat, ale jeżeli popsuję się nam taki produkt koncernu AGCO i to kilka miesięcy czy rok po gwarancji to w niego właściciel będzie musiał wyłożyć tyle co kosztuje ten ursus albo jeszcze więcej. Jeżeli mamy już go wymienić (chodzi mi o ursusa) to na traktor który nas nie będzie kosztował dużo pieniędzy. Wszystko róbmy wg swoich możliwości a nie bo sąsiad ma fendta to ja muszę mieć to samo lub jeszcze coś lepszego.

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Adrian_Ursus ja Ci powiem, że każdy chwali to co ma, na czym się dobrze zna i to z czym ma styczność na codzień. Jednak zaprezentowana przez Ciebię tabela pokazuje, że największą sprzedaż ma Zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta:

1. Przystępna cena,

2. Dobra konstrukcja i podzespoły,

3. Niezawodność i tania eksploatacja.

 

Ale wierzę że URSUS w ciągu najbliższych 3 lat zyska zaufanie polskich rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Ursusa i zetora porównał czas. Po drugie zetor miał czas aby wspiąć się w tej tabeli. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakieś światełko w tunelu jest ponieważ Ursusowi sprzedaż wzrosła, zaś Zetorowi spadła, może ludzie przekonują się powoli do tych ciągników, czekam na ranking sprzedaży z marca gdzie sprzedaż Ursusa POWINNA według mnie ( głównie dzięki c-380) skoczyć trochę do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Odpowiedź jest prosta:

1. Przystępna cena,

2. Dobra konstrukcja i podzespoły,

3. Niezawodność i tania eksploatacja.

 

Ale wierzę że URSUS w ciągu najbliższych 3 lat zyska zaufanie polskich rolników.

Cena i tylko cena, NH i JD dzięki tanim modelom ma porównywalną sprzedaż. Kiedyś daewoo lanos był najlepiej sprzedającym się autem w Polsce, czemu ? Był tak dobry czy był tak tani? Jak by kosztował kilka zł mniej od golfa czy corolli to nikt by na niego nie spojrzał...Ursus powinien produkować jak najprostsze ciągniki i zarazem tanie i wtedy odniesie sukces, konkurowanie z zachodnimi markami nie ma sensu, najpierw musi wyrobić sobie od nowa renomę.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Seria H Ursusów to produkt turecki, a nie chiński.

Zetor od dawna ma porządnego inwestora, dzięki czemu marka przetrwała wejście na wolny rynek. Ursus natomiast w tym czasie miał kosmiczne długi (dzięki władzy) i kompletnie nierozwojową i przestarzałą konstrukcję MF-a. Dlatego Zetor jest teraz pierwszy, a Ursus gdzieś w tyle.

Jeśli chodzi o jakość to nie można porównywać obecnych Ursusów z tymi z ostatnich lat produkcji w Warszawie. Obecne Ursusy są na dobrym poziomie jakości. Co najwyżej wykończenie kabiny trochę w oczy kole.

Zetory Proxima i Forterra są lepiej wyposażone, bo inżynierowie mieli czas i środki na opracowanie skrzyń z E-H rewersem i półbiegami. W Ursusie dopiero zaczęli robić od nowa ciągniki. Nie mieli czasu na opracowanie własnych podzespołów, więc kupują gotowe, ale nie byle jakie.

Jedyne modele Zetora i Ursusa, które można porównać, to Major 80 i C-380. Niestety Major stał się niedawno całkowitym składakiem, gdyż pozbawiono go silnika Zetora, czyli jedynego większego podzespołu produkcji Zetora w tej maszynie. W Ursusie jest przynajmniej ich własna kabina.

Jak ktoś może sobie pozwolić na ciągnik z E-H, to faktycznie na ten moment nie ma co szukać wśród Ursusów.

 

Jeśli komuś nie podoba się, że Ursus nazwał ciągnik C-380 lub C-360, to czy podoba Mu się to, że Zetor nazwał swój produkt Major? Obie firmy mogły tak zrobić i to zrobiły. A teksty, że Ursus ma pusto w kabinie to są naprawdę mądre. To mieli tam stos lampek zwiesić? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czemu sądzisz że konstrukcja MF była nierozwojowa? A konstrukcja 4011 była? A jakoś rozwijali ją i powstawały nowe serie aż do lat 90-tych, np 7245. Ursus widocznie kupił podstawowe minimum, bo już w latach 60/70-tych MF miał multipower, hydr załączany napęd, wom, orbitrol, np seria 100 czy potem 500. A silniki A4.236/248 były jeszcze dłuuugo stosowane w innych modelach w wielu wariantach mocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj