krzy24

Zaprawianie ziarna zmijka do zboza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzy24    2

Witam Wszystkich!
Mam pytanie: Czy zmijka da sie zaprawic ziarno zaprawa na mokro dolaczajac na poczatku rury waz z beczka i sila grawitacji z gory leci zaprawa na wodzie,a my zasypujemy zboze?
Pytam,bo w ogloszeniach ktos takie cos wymyslil i chce sprzedac taka zmijke do zaprawiania,a mnie to interesuje. Inaczej bede musial kupic betoniarke.
Prosze o odpowiedzi,jesli ktos sie spotkal z takim pomyslem...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Kolego MalyJohn! Jak mozesz to zapytaj wujka,jak mu to sie sprawuje... Czy tylko na zaprawie wodnej? Czy moze zelowej takze?
Do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Normalną żmijka zaprawiałem ładnych parę lat. Żmijka 6 m  do żmijki podałałem z  przyczepy do wanny, nad żmijką bańka 20 l z zaprawą i kranikiem. Ot cała filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzieki za podpowiedz tomek73.
Czlowiek,ktory to robi tez mi tlumaczyl w ten sposob z beczka,wezem i kranikiem.
Mam do Ciebie jesazcze takie pytanko!
Zmijka szybko przemieszcza ziarno i czy dobrze zaprawia w porownaniu z betoniarka?
Czy kurzy sie bardzo przy takiej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z 4-6 t/h pytanie gdzie dawałem to zaprawione, bo przeważnie turem do big-beg a to trochę schodzi z zmianą. Na przyczępę nie praktykowałem. Na tonę  to dawałem z 5-6litrów  wody z  zaprawą, wtedy super wychodzi, do jakości nie miałem zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Super sprawa z taka zmijka i mozna zaprawic tony zboza w krotkim czasie,bez wyczerpujacej robocizny.
Jedynie czego sie nie da zrobic to zaprawy zelowej,tak mi sie zdaje,bo to idzie chyba bez wody.
No,ale wystarcza na jeczmien jary zaprawy wodne.
Dzieki Tomek za wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teście kiedyś  zaprawiali na sucho, od nich to podpatrzyłem,  ale kurzyło się, dusiłem się i zaczełem na mokro i oni odpatrzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Zaprawianie na sucho to makabra!
Nie nadaje sie.
U nas w lubelskim jeczmien jary jest atakowany bardzo grzybami i trzeba zaprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no to tak;żmijka 15cm 6m lub 8m obroty 500 pierwsza rura pobierająca 2m pełna,druga 2m sito rurowe oczko 3mm gr.bl.1,5mm od gościa z Tczewa trzecia i czwarta rura  pełne.Na początku trzeciej rury wspawana rurka 0,5 cala od niej wężyk za nim zawór kulowy 0,5 cala dalej pompka od centralnego-ma trzy biegi baniak z zaprawą.Załadunek bezpośrednio na horsha lub przyczepę tylko tyle ile potrzeba.Sito odsiewa rzepak komosę drobny poślad a nawet owsik.Blacha sita nie cieńsza-musi przenosić obciążenia.Sito youtube-(żmijka do zboża czyszcząca) zobacz a to takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta zaprawiarka to Voka-3,5tyś netto.Zaprawa to zawiesina lubi zapychać sitko albo dyszę,poto zegar, postaw człowieka żeby obserwował.Zawór kulowy podczas wibracji będzie się przestawiał musi być poza.Ja opisałem prosty tani sposób.Jeszcze jedno żmijka z sitem musi mieć luz technologiczny a do odsiewania owsika ślimak kierunkowy.Gro producentów materiału jedzie na tanim sposobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorz    0

Zgadza sie kolego . Ja tylko pokazałem filmik nikogo nie namawiam na kupno , ja też zaprawiam zboże żmijką tylko zamiast tego urządzenia bazuje na zwykłym opryskiwaczu ogrodowym i też zaprawia dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buhajek    0

Zgadza sie kolego . Ja tylko pokazałem filmik nikogo nie namawiam na kupno , ja też zaprawiam zboże żmijką tylko zamiast tego urządzenia bazuje na zwykłym opryskiwaczu ogrodowym i też zaprawia dobrze .

Mógł byś opisać szerzej jak używasz do zaprawiania opryskiwacza ogrodowego? Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Jak zaprawiacie to ile średnio dajecie cieczy roboczej - zaprawa plus woda na tonę nasion?

Spotkałem się z 2 rozbieżnymi informacjami - jeden mówi 4l drugi 10, jeden mówi niech postoi dzien, drugi mówi niech postoi tydzień po zaprawianiu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Trochę po sezonie ale podzielę się pomiarami jak to u mnie wychodziło.

Pszenica przed zarpawianiem 11.9%

4L gotowego towaru na 500kg

Wzrost wilgotności do 14.1%.

Dla zobrazowania pszenica z centrali 15.1%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj