Bartek123

Obciążniki przednie C-330

Polecane posty

Bartek123    0

Ile wazy jeden przedni obciaznik do 330 i ile mozna ich zamontowac. ?

Sa konieczne? Jesli nie to powiedzcie jak bardzo pomagaja!

Z gory dzieki.

 

Nie pisz posta duzymi literami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image42998.html#

 

Mam w ten sposób założone obciążniki w papaju... One powinny być wmontowane w wewnętrzną stronę felgi, ale że kupiłem nowe koła do przodu, a są stare obciążiki to nie pasują (nowa felga jest inaczej wyprofilowana). One ważą chyba 15kg... ;)

PS. Są mi one przy tym ciągniku potrzebne, np przy opryskiwaczu 400l... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ile wazy jeden przedni obciaznik do 330 i ile mozna ich zamontowac. ?

Sa konieczne? Jesli nie to powiedzcie jak bardzo pomagaja!

Z gory dzieki.

 

Nie pisz posta duzymi literami

w ciapku 22kg jeden waży mam 2 od x lat zdjęte potem zakłądałem i znowu zdjołem przynajmniej lekko się kieruje chociaż przodek troche podrzuca z rozrzutnikem 3 t lub beczką 3 tyś l, ale wole wolniej jechac jak sie z kierownicą siłowac, w mf 255 też bez obciążników ganiam

 

ps. podobno w polu ciągnik 4x2 bez przednich obciążników dużo mniej pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

JA na jednej osi nie mam zamiaru jeździć... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja mam w ciapku na przodzie 2x25kg (obciążniki płytowe). Na tylnych kołach mam obciążniki nowego typu (te nie na całą felgę). Co dają Ci obciążniki ... a np to że zwiększają siłę uciągu z obciążeniem granicznym nie "podskakuje" Ci przód. Bo im ciągnik cięższy tym ma większy uciąg. (tyczy się ciągników kołowych)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Witam, czy jest sens zakładać obciązniki do ciągnika używanego tylko do lekkich prac typu opryskiwacz rozsiewacz, koparka konna? Jakie są plusy i minusy tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To zależy czy mówimy tu o obciążnikach na przód czy na tył. Bo jak na tył to do tych prac co wymieniłeś możesz nie zakładać. Wielkiej różnicy nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktos jakis pomysl jak zrobic obciaznik na przod do c-330 o wadze mniej wiecej 100kg? Mam zalozone 2 sztaby oryginalne i miejsce jeszcze na jedna ale wedlug moich info waza one tylko 15,5 kg sztuka wiec o wiele za malo. Myslalem o koszu zaczepianym do przedniego zaczepu wypelnionym betonem. Co myslicie o tym rozwiazaniu lub jakie wy macie pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam dosc stromy podjazd na pole np i przy pracy z pelna siewka (lej) siewnikiem czy dociazona talerzowka jest problem z wiazdem przod mi do gory wyrywa i koniec, musze jezdzic we dwoch jeden kieruje drugi siedzi na masce. A nie moge poprawic podjazdu wiec musze dociazyc przod bo juz mi sie znudzilo jezdzic na masce ;) a ze to tylko w niektorych sytuacjach i z niektorymi maszynami to obciazenie musi byc latwo zdejmowane stad pomysl na obciaznik podczepiany do przedniego zaczepu.

 

P.S. Na oko 100 kg bo tyle mniej wiecej waze a gdy siedze na masce to jest akurat.

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Doczep jeszcze ten jeden oryginalny i skombinuj dodatkowo jakieś dwa obciążniki od Wladimirca, mają spore otwory więc wsadzasz jeden w zaczep, drugi powyżej zaczepu, długi bolec, zabezpieczenie i można śmigać. Ja takiego 'zestawu' używałem przy C-328 do poznaniaka czy orki, żeby przodu nie podrywało i powiem szczerze, że przy całkowitym braku oryginalnych ursusowskich obciążników sprawdzało się to bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj