FENDTFARMER309LSA

Od czego zalezy szerokosc rozsiewu ?

Polecane posty

Witam,

Mam rozsiewacz Amazone 400-500 l 

 

Moje pytania:

Od czego zalezy szerokosc rozsiewu ? Od obrotow ? Ustawienia lopatek itp. ?

Czy przy kazdych obrotach rozsiew jest na te sama szerokosc ?

Na ktorej predkosci zaleznej czy niezaleznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Szerokość zależy od- obrotów wałka 540 konieczne, wysokość łopatek rozsiewacza, stosunek wysokości przedniej strony do tylnej strony rozsiewacza. Na łopatkach jest regulacja do wysiewu np. mocznika na 12m-ale to chyba wchodziło w ZA-F(nie jestem pewny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

przedewszystkim od predkosci katowej tarczy oraz kąta ataku łopatki. oraz punktu w ktorym nawóz trafia na tarcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

mocznik ja swoim sieje na 24 m i widze ze dorzuca chyba ze bardzo silny wiatr. max w tabeli mam 32m
polidap mam max 36 generalnie to wszystko siejemy na 24 metry. do szerokiego siewu musze zmieniać łopatki na dłuższe. a mocznika i tak dalej nie rzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Miałem takiego 400 l. amazona i dopiero jak zmieniłem mu łopatki na takie własnej produkcji ( dłuższe, podgięte na końcach, pary ustawione pod różnymi kątami) zaczął przyzwoicie rozsiewać, szeroko i równomiernie. Ponieważ miał już swoje lata - był starszy niż węgiel-zasuwy też pozostawiały wiele do życzenia, po prostu korozja zniekształciła powierzchnię przylegania i wysyp na talerze był nierówny. No to chlast obciąłem je i dospawałem z blachy 2 czy 3mm, skończyły się problemy.Jednak za kilka lat zrobił się za mały...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez kamil100691
      Może ktoś doradzi który rozsiewacz wybrać  ma mieć pojemność 1200l zbiornik i elementy rozsiewające z kwasówki cena zbliżona obydwóch
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez gigit
      Witam, mam problem z policzeniem zawartości npk na litr wody, Moje pytanie jest odnośnie nawozów własnej produkcji, dokładnie chodzi mi o to jak wyliczyć ile będzie potrzeba kh2po4 i k2so4 żeby zrobić nawóz NPK 0-9-10 ? 
      Na nawozach P i K sa jako P2O5 i K2O 
      Czyli z KH2PO4 masa fosforanu to;
      39+2*1+31+4*16= 136
      K2O
      2*39+16=94......94/2*136=34.5
      P2O5
      2*31+5*16=142......142/136*2=52.2
      W tym wypadku NPK to 0-52.2-34.5 
      K2SO4
      K2O=94/174*2=27
      Jak z tego zrobić ww NPK?
       
    • Przez przemol
      Witam zakupiłem rozsiewacz Amazone ZA-OC 700 i mam pytanko jak ustawić łopatki na talerzach żeby rozsiewal na 12 m lub na 15. 
      Na talerzach jest numeracja.  
      Dzięki wszystkim 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj