Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marki    0

Witam serdecznie!

Posiadam świeżo zakupiony Ciągnik Ford 3600 z roku 1977(38KW, 50KM 3 cylindry)i tutaj moje pytanie czy ktoś się orientuje czy olej w skrzyni biegów to ten sam olej co w hydraulice i dyferencjale? Ciągnik jest podobny budową do MF 135.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

witam. Mam pytanie ile litrów oleju wchodzi do skrzyni massey ferguson 6180, jaki olej tam wlewacie, co ile trzeba go wymieniac i ile to kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam do skrzyni w MF 6140 może być tedex utto 10w30 czy szukać czegoś innego ??

potrzebuje pilnej odpowiedzi bo muszę szybko kupić jakiś olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Co sądzicie o oleju AGROL do skrzyni?

ja mam 6180 skrzynia zalana olejem ORLEN AGRO UTTO ok 65 litrów i jest wszystko ok o Agrolu raczej zapomnij bo są różne opinie ale znam osoby które zalały agrolem i potem bardzo szybko go spuszczały z ciągnika po przepracowaniu kilku godzin bo niebyło biegów albo były jakieś inne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

jakie oznaczenie ma mieć filtr do hydrauliki w Mf 3060 bo z tego co widzę że są ich różne rodzaje a u mnie jest starty napis na filtrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hudyka    0

Witam

 

W MF-3060 do hydrauliki występuje:

do numeru ciągnika S095020 występuje

http://sklep.hudyka.pl/advanced_search_result.php?keywords=sph9300&search_in_description=1&osCsid=1b03c4524d202cd43be5416af0f819ac&x=0&y=0

 

oraz wkład:

http://sklep.hudyka.pl/product_info.php?products_id=7981

lub

http://sklep.hudyka.pl/product_info.php?products_id=7966

 

Jeżeli na starych filtrach nie ma symboli można to sprawdzić po wymiarach.

 

pozdrawiam

Edytowano przez hudyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rpalka    0

Jak by ktos potrzebowal oleju hydrauliczno- przekladniowego to moge poratowac ;)

ORI Castrol Agri Trans Plus 10W-30 80W

Beczki 20L w przystepnej cenie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam fergusona 3065 kupiłem go pół roku temu,mam na miarce w skrzyni mniej jak minimum oleju .Cz można zalać go oleje-agrolem,bo mój kolega ma fergusona i chodzi mu w skrzyni na agrolu czy mogę zalać tym olejem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:unsure: ja także mam MF 255 i chodzi od nowości na Agrol- U i nie narzekam jest super ale do ciągników wyższej kategorii o bardziej skomplikowanej hydraulice zdecydowanie lepszy jest zachodni np. Fuchs ale decydujesz ty :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki82    0

witam mam pytanko.spuscilem olej ze skrzyni dwoma korkami zeszlo 42l razem z olejem z filtrow.stan na bagnecie byl 4mm nad max. ksiazkowo wchodzi 54l.czyli 12l zostaje w rurkach wezach itd.?nowego oleju wleje tylko 42l a nie 54?moze przez to ze mf ma przedni tuz i tam tez sporo oleju idzie?olej spuszczalem rozgrzany podnosnik opuszczony.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Przewody, siłowniki(przedni TUZ, wspomagania), rozdzielacze, orbitol i inna armatura, hamulce, resztki w skrzyni, nazbiera się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

a mam pytanie chyba niema nic przeciwko jeśli wleje do skrzyni na dolewkę 10w40 jak mam zalany 10w30 a 40 to jest rzadszy olej od 30 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To jest klasa lepkości w wysokiej temperaturze i wcale nie musi być gęstszy. Przed W im mniejsza cyfra tym olej bardziej zachowuje lepkość w niskich temperaturach a za W im wyższa tym bardziej zachowuje lepkość w wyższej temperaturze. Gęstość to osobny parametr - patrz na karcie charakterystyki danego oleju. Jeśli to ten sam rodzaj oleju, czyli np. półsyntetyk hydrauliczny to nie sądzę aby coś miało się stać a tym bardziej jeśli to hydrauliczno-przekładniowy typu UTTO lub jeszcze uniwersalny STOU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

a to dzięki olej mam zalany STOU 10w30 fusha to na dolewkę chyba kupie 10w40 poprzednio chyba takim był zalanym bo skrzynia i most trochę ciszej pracowały niż teraz na tym oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jak masz kupować to dlaczego nie taki sam? Myślałem że masz inny ale jak kupić to najlepiej ten sam. STOU to olej uniwersalny do silnika, przekładni i hydrauliki. Zobacz w instrukcji czy czasem nie ma być olej przekładniowy bo spotkałem się u kumpla w nówce ferdku że miał być 80w90 a to już zupełnie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

nie wiem jak kupowałem to facet gadał że zalany był fushem z reszto widziałem bańkie ale nie spojrzałem na oznaczenie ale za każdym razem jak dolewałem 30 bo trochę uciekał to było bardziej słychać most i skrzynie a wcześniej było słychać tylko pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek11    0

Koledzy mam pytanie do Was ,kupiłem MF 375 . Wlałem olej hipol przekładniowy i jest to porażka. Hydraulika skacze a kierownicą nie idzie ruszyć. W lecie było w porządku. Jak przyszły niższe temperatury to sie pojawiają takie problemy i jest problem z odpaleniem przy niskich temp np przy -2. ma on płomieniówkę? Doradźcie mi co mam zrobić i jaki olej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hipol do MFa... koń by sie uśmiał. starczyło pół słowa na tym forum przeczytać i byś wszystko wiedział. pare postów wyżej stoi jak byk. olej typu UTTO lub STOU. Pewno od biedy ten Agrol U co sie leje do ursusów na licencji. Wymienić olej, najlepiej wymyć choć nie wiem jak a płomieniówke sprawdzić albo przynajmniej odpowietrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Agrol U jest olejem typu UTTO więc może być choć nie jest to najwyższej jakości olej, lepiej Agro UTTO.

Co do świecy płomieniowej to jest na wejściu kolektora ssącego . Ma on jedną świecę płomieniową. Odpowietrza się standardowo poprzez pompowanie i popuszczanie nakrętki przewodu aż do wycieku samego paliwa. Świecę sprawdza się w najprostszy sposób poprzez zdjęcie gumowego przewodu powietrza od filtra i obserwacji czy podczas grzania pojawia się płomień - grzać ale nie odpalać. Silniki te nie zapalają najlepiej w niskich temperaturach, rozrusznik i akumulator muszą być w bardzo dobrym stanie nie wspominając o silniku:) Najlepszym rozwiązaniem na poprawę palenia w niskich temperaturach jest montaż grzałki płynu w bloku lub wymiana rozrusznika na szybkoobrotowy z przekładnią.

Jeśli mogę Ci poradzić to spuść ten hipol i zalej z powrotem olej co spuściłeś bo pewnie już się odstał więc syfu nie będzie i resztę uzupełnij nowym olejem. Pojeździj trochę na takim zabiegu i wypuść wszystko a dopiero wtedy nowy olej.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj