Polecane posty

mirasek    13

Do jakiego ciągnika ma być ten olej (domyślam sie że Massey Ferguson ale jaki model)? Do znacznej większości modeli klasa GL-4 będzie odpowiednia jednak czy reszta parametrów spełnia wymagania producenta tego nikt Ci nie powie bez wskazania na konkretny rodzaj oleju, bo GL-4 to nawet Hipol przekładniowy ma (broń Boże nie lej go do skrzyni).

 

Do skrzyń MF powinno lać się oleje typu STUO (super tractor universal oil) lub UTTO (universal tractor transmision oli) ze względu na hamulce w kąpieli olejowej jak i samą przekładnie oraz hydraulike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zgadzam się w żadnym wypadku nie lej hipolu do skrzyni MF i jednak bym zalecał olej typu STOU bo UTTO jest bardziej napędów hydrostatycznych. UTTO leje do JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Różnica między olejem STUO a UTTO jest taka że tego drugiego nie można stosować do silnika. UTTO to typ uniwersalnych olejów hydrauliczno-przekładniowych.

 

Do MF serii 30xx polecam BP Terrac 10W40, olej typu STUO, norma silnikowa: API CF-4/CE/SF, norma przekładniowa: 80W-90 API GL4, norma hydrauliczna: ISO VG 68/100. Co do innych opcji to wystarczy poszukać na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19
Różnica między olejem STUO a UTTO jest taka że tego drugiego nie można stosować do silnika. UTTO to typ uniwersalnych olejów hydrauliczno-przekładniowych.

 

Do MF serii 30xx polecam BP Terrac 10W40, olej typu STUO, norma silnikowa: API CF-4/CE/SF, norma przekładniowa: 80W-90 API GL4, norma hydrauliczna: ISO VG 68/100. Co do innych opcji to wystarczy poszukać na forum :)

 

hm jeśli w skrzyni olej musi mieć taką specyfikację 80W-90to już chyba bez róznicy jaka to firma tylko żeby miał taki symbol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

Witam

Zeby wymienić filtr od hydrauliki musze spuścić cały olej ze skszyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej w ciągniku MF to podstawa a nawet niech nigdy nie pomysli sobie żeby zmieszac oleje w skrzyni. BO WTEDY BUBA.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Gdzie najlepiej kupić olej??? u korbanków????,a hipol może być do skrzyni czy orginalny,jak orginalny to ile tak ok. za litr?????????proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a hipol może być do skrzyni

Widać jak dokładnie czytasz forum... kilka postów wyżej napisałem:

(...) bo GL-4 to nawet Hipol przekładniowy ma (broń Boże nie lej go do skrzyni).

 

Do skrzyń MF powinno lać się oleje typu STUO (super tractor universal oil) lub UTTO (universal tractor transmision oli) ze względu na hamulce w kąpieli olejowej jak i samą przekładnie oraz hydraulike.

Olej można kupić u Korbanka albo w sklepie z artukułami rolniczymi lub smarowymi, kwestia ceny, wielkości opakowań i samego oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milk    0

Korbanek ma teraz olej do przekładni GA 12 po 13 zł za litr jest to olej zalecany przez MFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu bo chodzi o mniej więcej to samo, czy do MF 1104 mogę wlać taki olej co pisaliście tutaj? Może inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dlaczego do niektórych przekładni,np. w samochodach stosuje sie oleje 80w90 a do innych 10w30, skąd aż taka duża różnica?

 

czy ten olej utto to jest tylko 10w30 bo w instrukcji nawet nie ma tego podanego, czy w przednim napędzie i zwolnicach ten utto zastąpiło by coś lepszego? i jak często zmieniacie oleje w przednim moście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a jak zamawiacie te oleje to w ile wam przychodza


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Zależy gdzie i jaki olej. Może być od ręki, może być na jutro, może być za dwa dni. Dłużej sie nie spotkałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

aha no w agroma Krosno ale popytam jak kupimy MF owazne ze wiem jakie kupic ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem oleju nie ma chyba co kombinować i kupić zalecany Bp teraac,ma ktoś może numer katalogowy filtra hydraulicznego do MF 6140 może być zamiennik?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj