Gość JarekWLKP

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

Polecane posty

qba    1

planuje kupic wal Jak wygląda transport wału na polu czy plug musi orac zeby ciagnac wał czy moge np na drugi koniec pola ciagnac wal bez orania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniu15    0

z tego co gadalem z gosciem z kvernelanda i z jednym traktorzysta to wal to jest to samo co jedna odkladnia w plugu - czyli zapotrzebowanie okolo 20-30km

 

Ma rację, ale to się tyczy packomatu, co do ciągnietego na ramieniu campbela, zapotzrebowanie na uciąg zależy od rodzaju gleby średnicy pierścieni i kąta natarcia pierścienia, na piachu campbel potrafi zapaść się po oś i zbierać nawet ponad 40 KM


Heniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opór podłoża jest ściśle powiązany ze średnicą, kątem natarcia pierścieni, ale równie ważnym czynnikiem jest masa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Jak ten wał na przód ciągnika wpływa na stabilność ciągnika podczas pracy, wyciąga go z bruzdy? Czyli jak się ciągnik zachowuje podczas orki z tym wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Witam, ile może ważyć pojedynczy wał cambella 1,2m i jakie może stawiać opory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Chłopaki odświżam temat, chcem się dowiedziec jaki wał bedzie lepszy zrobiłem już ramie (packomat) do pluga i został mi tylko wał i właśnie nie wiem jaki zrobic czy dac jeden rząd porządnej kolczatki czy też wał strunowy taki konkretny czy może jednak rurowy srednica 50cm??? Ziemie mam 4-5 klasa nie są one zabardzo ciężkie, mi nie chodzi o rozbrylenie gleby tylko o jak najwieksze jej dociśnięcie. Prosze o podpowiedzi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepsze dociskanie podglebia oferują wały pierścieniowe i otwarte. Kolczatka pracuje punktowo i płytko około 5 cm, dobrze kruszą, ale głębiej słabo ugniatają, wał kolczasty jest dobrym uzupełnieniem wału Campbella albo innego wału o działaniu wgłębnym. Strunowy zagęszcza wierzchnią warstwę, intensywność działa silnie zależna od prędkości i ma właściwości raczej doprawiające aniżeli stricte ugniatające. Jeżeli nie masz kamieni, nie orzesz na mokro to rurowy mógłby być ok, ale musiałby mieć gęsto ułożone rury, dodatkowe dociążenie, bo sam w sobie jest lekki. Z tym, że nawet ciężki rurowy nie zastąpi tradycyjnego wału Campbella. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ale sluchaj ile waży Cambell wlasnie 200-300kg bo mi trzeba cos okolo 2m szer, to ja nie wyobrazam sobie gibnac pluga z takim wałem na packomacie, no też tak mysle nad rurowym jak mówilem srednica 50cm i 8-10 strun(rur) planuje dac taki wał jak w agregacie Metal-fach bo to kilka minut i mam takowy wał, mówiąc dla kolegi to po robocie na zakładzie by wyspawał odrazu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie i konstruktorzy made in garage

mam taką sprawę

 

mam wał cambella i chce go przyczepić do pługa obrotowego

wał nie ma tych uchwytów pod pług jest on typowo ciągany wał

a ja chciałbym go jakoś skompletować z pługiem tylko w jaki sposób ??

a może jakoś go zaczepić na przedni tuz tylko ze to obrotówka a orać na zagony nie chce

 

może wy macie jakieś pomysły

pomóżcie

chciałbym to zrobić do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kobra89 jak chcesz żeby był efekt to niestety, ale musi być masa.... ile mogłem tyle pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Zakładał ktoś ramię do wału do pługa Kuhn Master 102? Znajomy diler twierdzi że takowe ramie trzeba zamówić od razu a nie można go później dokupić bo pług nie ma specjalnych uchwytów. Prawda to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ciężką glinę, dużo razy nawet nie dokrywa ziemi czy wał by zdał egzamin, czy i tak by trzeba było po bronować jak troszkę przeschnie jak to robię zawsze.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ja mam pola mozajkowe(raz piachy raz ciężka) do pługa stosuje wał Cambella ciągany podwójny i jak na razie nie ma kłopotów z wyhaczaniem czy zaczepianiem poprostu kwestia wprawy sam wał waży około 600kg a co do przewożenia to albo na przedni podnośnik albo jak jest blisko to na łańcuch i za pługiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek1962    0

Ciągnik 80km,pług obrotowy 3skibowy szer.orki 120cm-czy da radę ciągnąc wał podwójny cambella śr. pierścieni 90cm(szer. wału 130cm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

to i ja tu zadam pytanie, jaki wał będzie lepszy ?

- ciągany za pługiem podwójny cambell, np: Expomu "Duo", szerokość dobrana pod pług

- czy zawieszony na przedni TUZ wał Cambella szerokości agregatu uprawowo-siewnego z włóką typu Exspom "Uniwersal Bis"

 

zasadnicze pytanie jest takie, czy wał ciągnięty bezpośrednio za pługiem robi taką samą robotę co wał opuszczony na przednim TUZie w czasie siewu (dodatkowo posiada włókę) ? jaka jest zasadnicza różnica, czy lepiej jest ubić glebę przy orce czy można to zrobić przy siewie ?

 

z góry dziękuje za odpowiedź bo mam zamiar kupić wał ale zdecydowac sie nie mogę :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Według mnie i z mojej praktyki widziałem, ziemia szybciej osiądzie o ile zaczpisz podwojnego Cambella za pługiem, bo wiadomo ze tego samego dnia siac nie bedizesz a tak popada na to deszcz i ziemia w oczach osiada.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Wał ciekawy, trochę słabo widać jak to jest skonstruowane chyba wał z takimi wykorbieniami i każdy pierścień na osobnym łozysku.Sprytne, może bardziej awaryjne ale ucieka sporo wymiaru no i wagi.Mam akurat Kvernelanda na sprężynie 4-skiby+wał pierścieniowy z broną na pakomacie, szerokość 1,5m i Renault 125KM ma co robić.Ten wał i waga pługa zabierają mi 50cm orki, bo wcześniej ciągałem inne pługi z 1,8-2m szerokości roboczej, ale pole po tym wałku to poezja, aż szkoda wjeżdżać na nie z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Moze ktos jeszcze wyjasnic dlaczego ciezki plug ciezej sie ciagnie od lekkiego bo nie potrafie tego zrozumiec (pomijajac udzwig podnosnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj