Gość JarekWLKP

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin    3

Witam. Pisałem już trochę w temacie dotyczącym pługa wahadłowego ale co nieco powtórzę. Też byłem sceptycznie nastawiony do tego typu pługów a swojego nabyłem przypadkowo podczas poszukiwania obrotówki i to ze względu na atrakcjyjną moim zdaniem cenę oraz uciekający czas przed sezonem. Był kupiony z zamiarem oborania jednego sezonu, sprzedaży i dalszego poszukiwania obrotówki. Ale... już nie szukam obrotówki, jestem z niego bardzo zadowolony. Zaznaczam iż nie jest to polski produkt tylko Howard, hydrauliczne zabezpieczenie przed kamieniami, plastikowe nakładki odkładni (nie przykleja się ziemia), poziomowanie siłownikiem hydraulicznym (polskie tego nie mają), prosta i wytrzymała konstrukcja. Jeśli chodzi o części to nie bardzo widzę co by tam się miało psuć a jeśli chodzi o elemenety robocze to rzeczywiście nie sa najtańsze, lemiesz ok 220 PLN, nakładka brzegowa skiby chyba ok 180 PLN ( nie pamiętam dokładnie ale jeśli komuś zależy to zajrzę w rachunki i powiem dokładnie) a nie pamiętam dlatego że kupiłem tylko po jednej sztuce oryginału. Lemiesz profesjonalnie dorobiony kosztował mnie niecałe 120 PLN, Jeśli chodzi o trwałość tych lemieszy to sprawdżę dokładnie dopiero w tym roku, w tamtym jeden komplet. ale trzeba dodać że na baaardzo suchej i twardej glebie starczył tylko na ponad 30 ha, ale następny zaorał juz po deszczach 20 ha i jest tylko lekko przytarty, nie liczę tego co był na pługu jak go kupiłem bo nie wiem ile zaorał przede mną. Przypomniało mi się że z cześci zamiennych to uszczelniach siłonika oda zabezpieczenia hydraulicznego skiby to ok 20 PLN. Pług kryje ładnie od ok 5 KM/h, pole jest najrówniejsze moim zdaniem przy ok 6-7 KM/h. Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na moc.... trudno mi porównać z obrotówkami gdyż takimi nie pracowałem ale w tym co posiadam przy szerokości roboczej 5*45 cm i prędkości 6-7 KM/h 1614 napewno nie ma ciężko a raczej lekko. Jeśli ktoś ma jeszcze jakies pytania to chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancarol    0

Chłopaki wiecie może jaka firma produkuje wały na przedni TUZ oprócz EXPOMU?


Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Dawno tu nikogo nie było, a ten temat chyba najbardziej pasuje do tego:

http://www.kvik-pak.dk/english/index.php

Pierwszy raz widzą takie rozwiązanie. Co o tym sądzicie?

(nie wiem tylko, czy tym linkiem nie naruszam jakiegoś punktu regulaminu, ale to chyba nie jest adres innego forum rolniczego :P )


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie naruszasz i bardzo dobrze, ze odnalazles sie w tym temacie :P

co do walu to mi sie nie podoba za bardzo rozwiazanie tych montowanych z przodu, moim zdaniem pogarsza uciag i regulacje pluga, na dodatek nie jest najwygodniejszy w transporcie, ale jest pewna alternatywa dla slabego tylnego podnosnika i kosmicznej ceny pacomatu, jak dla mnie najlepszy wal to ciagany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Rozumiem, każdy ma trochę inne warunki w polu i inne priorytety. Na kilku moich polach bardzo bujnie rosną... słupy elektr. i w czasie pracy, przy ich omijaniu traktorem, w kabine "słowa bożego nie usłyszysz" - jedynie czasem słowa "posiłkowe" (te z łaciny podwórkowej) :D więc jakbym musiał jeszcze walczyć z ciąganym wałem to... :P . Dlatego "kusi mnie" na taki wał, bo przypadkiem mam wolny TUZ z przodu i trochę za małą obrotówkę - 3x48 + DF 6 cyl. 113 KM. Myślałem raczej o samodzielnym wykonaniu (mniej więcej wiem jak i mam czym to zrobić). Czy to pogarszanie regulacji pługa, o której piszesz, może polegać na znoszeniu traktora? Pytam, bo mam trochę górek. Co do transportu, to dla mnie nie jest problem, bo pola mam wokół domu (najdalej 1200m) :D


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danimat19    2

nie radze kupować wału na przedni tuz, ja tez miałem zamiar taki kupić ale kolega kupił w tamtum roku i ma mf 196km z 2007r i ma w nim orginalny tuz, ten wał jest tak cieżki że przy obrocie zgiął łączącą lagi, wiec chce go sprzedać i chce kupić ciągany

Edytowano przez brzozak2
ortografia!!!!

Wszystkich z ZACHODNIOPOMORSKIEGO zapraszam do Znajomych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Nie przyglądałem się nigdy tym wałom na przedni TUZ, więc na ten temat nic nie powiem. Co do pakomatu to fajna sprawa, ale takie wały są zawsze dosyć lekkie więc raczej nie zrobią tak fajnie jak te ciągnione i do tego potrzebny jest duży udźwig i duża masa ciągnika bo pług z pakomatem jest bardzo ciężki. Mimo wszystko jeśli ktoś ma naprawdę dużo słupów lub innych przeszkód i do tego daleko do pola to lepszy pakomat.

 

NIedawno kupiułem sobie Lemkena na zabezpieczeniach non-stop i poszukuje do niego ramienia do wału ciągnionego. Może ma ktoś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

każda z opcji ma swoje wady i zalety,pakomat na moich polach byłby dobry bo mam dożo klinów i działek,ale odpada bo na mojej cięzkiej ziemi nic nie zrobi ,ciągany wał robote by zrobił ale nie wobrażam sobie orki u mnie z takim wałem bo hektar chyba dwa razy dłużej bym orał,tak więc tylko pozostaje mi zaorać a pózniej zawałowac pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
nie radze kupować wału na przedni tuz, ja tez miałem zamiar taki kupić ale kolega kupił w tamtum roku i ma mf 196km z 2007r i ma w nim orginalny tuz, ten wał jest tak cieżki że przy obrocie zgiął łączącą lagi, wiec chce go sprzedać i chce kupić ciągany

Mógłbyś coś więcej powiedzieć o tej awarii?? Interesuje mnie wał z Expomu Terra wiem że pisaliście wcześniej na jego temat ale chciałbym coś jeszcze usłyszeć <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogę napisać, ze warto przemyśleć zakup, ponieważ jest to dość ciężki wał chociaż gniecie dobrze. Słyszałem taką opinię, że trzeba mieć mocny przód bo zdarzają się poważne awarie wynikające z przeciążenia osi ciągnika. @rafałMTX140 masz Kvera to poszukaj Packomatu, polecam zwłaszcza, że masz duże ciągniki i nie będzie problemu z podnoszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4
nie radze kupować wału na przedni tuz, ja tez miałem zamiar taki kupić ale kolega kupił w tamtum roku i ma mf 196km z 2007r i ma w nim orginalny tuz, ten wał jest tak cieżki że przy obrocie zgiął łączącą lagi, wiec chce go sprzedać i chce kupić ciągany

 

jak to możliwe czasmi nalepiło misię ziemi miedzy pierścienie ale żeby coś giąc no zeby włuki są jakby trochę miękkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw wałów ciąganych za pługiem i jak dla mnie to super sprawa. Nie czekam aż ziemia obsiądzie i nie robie takich kolein uprawowo-siewnym.

Dodam tylko że nie mam wogóle słupów na polu więc nie mam problemu z kręceniem sie i działki też nie są malutkie bo średnio koło 3 ha. Wadą jest uciązliwy transport na pole i nieco więcej czasu zajmują nawroty. Ale korzyści znacznie przewazają.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja po packomacie też nie mam kolein, jak chodzę po wałowanym to się nie zapadam, a jak przejdę po nieuwałowanym to sie zaraz we buty sypie. Nawet jak się nawozy sieje to ciągnik nie siada tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

Packomat przeszkadza trochę w transporcie, wolniejsze uwrocia i trochę waży, ale jak ktoś wyżej napisał, jeżeli ma się małe kawałki, gdzie trzeba się trochę najeździć z pola na pole, to lepszej opcji nie ma. Tylko mocny ciągnik z mocną pompą :)

a co do wału na przednim tuzie, to wolałbym odpuścić sobie tuz, dać tonę obciążników i mamy ten sam efekt w podobnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur7    0

jest Expom jest Kvik-Pak - mamy dwie firmy ale to niemożliwe ze tylko one wpadły na pomsł produkowania tego.... jeżeli ktoś ma stycznośc z tym niech poda kilka innych firm robiących wały wahadłowe, powiem szczerze, że EXPOM jak napisano powyzej dużo woła za ten wał 14900 netto teraz pewnie jesczcze droźsze... kvik-pak pewnie jesczce wiecej ale szukam czegoś takiego użwyanego za granica i nic... na traktorpoolu nie moge nic znaleźć, dla tego pytam o inne firmy a nóz po firmie znajde cos bo tak to cieżko ciężko.. a do Fendta 716 160KM Kvernelanda EG 85 4 skibowego VARIO było by idelanym rozwiązaniem... mam ramie do wały ciąganego ale dla mnie nie jest to alternatywa... a zdarzaja sie studnie słupy energetyczne niepotrzebne to zomijanie tych przeszkód..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

co do transportu Packomatu, to zgodzę się, w transporcie wystaje wysoko ponad ciągnik więc trzeba uważać na linie energetyczne, ale sama praca tym sprzętem jest bardzo przyjemna, przy obrocie pługa nie szarpie ciągnikiem, tylko dość znacząco rośnie zapotrzebowanie na udźwig tylnego podnośnika, i co bardzo mnie cieszy-przy orce pługiem z packomatem zużycie paliwa było mniejsze niż przy orce samym pługiem (sprawdzone w moim gospodarstwie) :D


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja uzytkuje ibisa na non stopach i nic mi sie nie oblepia.Tez mysle o wale Expom na przedni tuz zamierzam go ciagnac ciagnikiem 130-150km.Jeszcze nie wiem czy to bedzie DF a moze JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasbak    0

Ja mam kvernelanda EM 100 i dla mnie jest to zaj....a maszyna druga nad którą się jeszcze zastanawiałem to Gregor ale diler dorzucił mi konkretny offset.A co do wału to mam expom partner i nigdy więcej tego ku.......a nie kupie,totalne badziewie,łamie się ,pęka.Ale się znowu wkurzyłem.Ciągam go oryginalnym ramieniem.Ktoś pytał o cenę to 1000 euro netto 3 lata temu.Teraz chcę kupić pakomat ale mam pewien dylemat,Wal ten jest dociążany masą pługa i mam pewne obawy czy podczas orki pod rzepak jak jest bardzo sucho i twardo nie będzie wyciągał pługa.Proszę o odp kolegów którzy tym pracują a nie którym się wydaje ,bo wydać coć ok. 23 tyś netto i później się wkur... to troszeczkę nie bardzo.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

miałem do czynienia z I seria paco S bez siłowników to jesli warunki gites i ziemie nie za ciężkie to super robi ale jeśli mocna gleba i do tego bryły to strach się bac wydaje się ze zaraz odpadnie i nie robi tej roboty na dłuższą metę jeśli masz ciężkie gleby i dużo kamlotów to paco nie zda egzaminu. w nowszych masz siłownik którym możesz troszkę zmieniac docisk chyba, ale to niech się wypowiedzą ci co maja II generację. w tym roku po rzepaku paco nie zdało u mnie egz a wał cam. i owszem.

co do wału ciężkiego na przedni tuz to mi to rozwiązanie nie pasuje

za bardzo obciąża przód ciągnika (obrót)

może poza ciąganym za pługiem alternatywą będzie wał pchany przed siewem bezpieczniejsze ale nie uprawi zaraz po orce.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Docisk nie jest regulowany siłownikiem, siłownik służy do wynoszenia wału. Na bryłach trochę Paco wyciąga pług, ale wtedy trzeba go wkręcić i bronki pogłębić, żeby bryły utarły i pocięły. Ja mam jeden z prostszych, ale jak weźmiesz podwójny i na dużych kołach to nawet na ciężkich ziemiach będzie Ci dobrze uprawiał. Nie wiem, jakie te Wasze ziemie ciężki i brylaste, ale ja przy przewadze ziem średnich jestem zadowolony z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Wał Rabe

 

bobek doprawi ci to paco? naprawdę sprawdzałem nie hu hu .

ja pracowałem na s 480mm + własnej roboty grabcie paco używane

koła się wyginały a koszt ich wymiany nie mały :lol:

tak już wykraczając dalej po za ten temat to jeśli mam dac 100tys za pług em (golas) z paco s 480 to jakoś wole wal ciągac za pługiem.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na coś takiego to tylko kombinacja ciągana. Mam coś podobnego ale ot jest jedynie nie całe 10% całego gosp. Ona taka z natury, czy uprawiana na mokro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

Na coś takiego to tylko kombinacja ciągana. Mam coś podobnego ale ot jest jedynie nie całe 10% całego gosp. Ona taka z natury, czy uprawiana na mokro?

 

to jest sucho mokro to słabo sie odkleja od odkl (tłusta) tak szczerze to u mnie i paco i wał by sie przydał( mozaika od I-V) ale padło na wal ciągany + pług (nie kv em) choc po orce es miałem wielką chęc kupic nowego kv ale cena mnie dobija.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obecnie na tej najcięższej mam pszenice także, jak będę orał to postaram się coś wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj