Skocz do zawartości
KOSTEK12

Zetor 9540 porównanie skrzyń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
KOSTEK12    5

Witam,nosze się z zamiarem kupna takiego Zetora i wiem że są 2 rodzaje skrzyń biegów tzn.3 biegi i na każdym 3x półbieg oraz 4 biegi i na każdym 2x półbieg i oczywiście każda ma jeszcze dwie grupy(polowe i szosowe) napiszcie proszę opinie o tych skrzyniach czy obie są jednakowo dobre w użytkowaniu i jak jest z ceną części? 

DarekD    56

jeśli chodzi o pólbiegi to dokładnie jest tak ,że albo masz dwa położenia :zając żółw czyli tylko 1 półbieg albo jest 3 położenia dźwigni i każdy bieg dzielony jest na dwa półbiegi.  Trzech półbiegów nie ma !!

Dwa półbiegi są montowane tylko do skrzyni 3 biegowej . Mam taką w 10540 i jest to super sprawa w polu i transporcie i na pewno nie brakuje przełożeń . jeśli chodzi o naprawę to pewnie będzie droższa bo kosz wzmacniacza(półbiegów)  jest dość drogi ale można też wymienić same tarczki ,zależy co siądzie .

Wiadomość z agroFakt.pl

KOSTEK12    5

dzięki,z tymi półbiegami rozumiem o co chodzi tylko może źle to opisałem czekam jeszcze na opinie tej drugiej wersji bo taki mam na oku,a może zna ktoś prędkości na poszczególnych biegach,lub gdzie to można znaleźć

Quercus78    5

Zgadzam się z DarkiemD, skrzynia 3 z dwoma półbiegami jest super, przełożeń nie brakuje. Prędkości do wszystkich skrzyń są w instrukcji obsługi ogólnie dostępnej na allegro.

KOSTEK12    5

dzięki za opinie,co do instrukcji na razie nie będę jej zamawiał, bo nie wiadomo czy akurat ten ciągnik kupię,a jakby ktoś  wrzucił skan to myślę że nie tylko mnie by się przydało.

qlimaxpl    0

Co do róznic w skrzyni to sąsiad ma 3 biegowa a ja mam 4... różnica między nimi oprócz pół biegów jest taka że przy 3 biegowej strasznie szybki jest bieg wsteczny i trzeba bardzo uważać na uwrociach

Quercus78    5

Zgadzam się z kolegą wyżej . Ja mam 3 biegową to na wstecznym zapierdziela jak głupi, z początku nie mogłem się przezwyczaić :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gorczyk
      Witam, mam taki problem z przednim napędem w Zetorze proxima 90, a dokładnie z jego wyłączeniem. Ostatnio podczas transportu przy przedni napęd włączył się podczas hamowania a później już nie chciał odbić. Na pewno nie jest to wina bezpiecznika, zajrzeliśmy również do zaworu, wyczyściliśmy go ale to też nic nie pomogło, co jeszcze można zrobić? 
    • Przez Szymekrolnik912
      Wie może ktoś jaki jest schemat zmiany biegów w zetorze
    • Przez krzysiekwm90
      opinie na temat ciągnika

piście

• Przez damian513
      Witam parę miesięcy temu zakupiłem ciągnik zetor proxima power 95 z 2010 roku  i chciałbym zamontować do niego ładowacz czołowy ale jakiś z tańszej półki i dobrej jakości. W gospodarstwie pracuj do ciężkich prac ładowarka teleskopowa . Tur miał by służyć do ładowania bel na polu. Dalsze trasy po siano , ładowanie big bag z nawozem na polu czyli takie lekkie prace. Jaki ładowacz czołowy waszym zdaniem był by dobry ? A jak są te nowe tury po 10,000 tyś  to te konsole pasują do tura czy to dorabiają jak to jest dokładnie ? 
    • Przez tomi382
      czy ma ktos nową proxime z adblue? Na ile wystarcza pełny zbiornik ad Blue? jak z awariami tego systemu?