jedrus2020

Ruski rozrzutnik opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jedrus2020    207

Witam ostatnio wpadł mi w oko ruski rozrzutnik do gnoju. I mam kilka pytań do użytkowników takich maszyn.  Jak one się sprawują? Ładowność podobno 4 tony. Posów jest na dwie taśmy to chyba dobrze bo nic się nie krzywi. Jakieś inne wady i zalety? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Rama jest potęga idą 2 tasmy(4 łancuhy) nie wyginają poprzeczki. Adapter pasowało by przerabiać żeby był całokowicie pionowy na wałkach rozrzucająch nie na tych slimakch  bo na orginale kupami rzuca. Tak to troszkę za krótki dyszel. Części jesli kupisz ze wschodu to będą i będa do polskich jest tyle badziewia. Ogólnie dużo zastosowanych prostych rozwiazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Zły link jeśli adapter tkz leży to będzie takie kupeczki gnoju rozrzucał ostatecznie da się to przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja założyłem poprzeczkę nad adapterem ,tak jak w polskich i do ślimaka dospawałem płaskowniki i rozrzuca dobrze ,poza tym maszyna nie do zdarcia ,ja swojego mam z 15 lat a sam ma może ze 40ci i jest jak dzwon w originale ,oczywiście garażowany jedyny problem to drogie opony i tylko ruskie bo zamiennika nie ma  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Rzeczywiście link nie dziala. Pozniej to naprawie. A opony to jakie tam są 16 balonowe? A pasuja felgi od polskiegi? Ja szukam jakiegos mocnego konstrukcyjnie. Zeby burty mu podnieść i w zniwa móc zboże tez wozić. adapter to się w razie czego przerobi. A za cene 3.5 tyś to chyba nic lepszego nie znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja założyłem poprzeczkę nad adapterem ,tak jak w polskich i do ślimaka dospawałem płaskowniki i rozrzuca dobrze ,poza tym maszyna nie do zdarcia ,ja swojego mam z 15 lat a sam ma może ze 40ci i jest jak dzwon w originale ,oczywiście garażowany jedyny problem to drogie opony i tylko ruskie bo zamiennika nie ma  .

 

Opony wcale nie są takie drogie http://allegro.pl/opony-opona-12-00-16-kama-l-163-8pr-detka-9-00-16-i5073183322.html ja w tym roku je kupiłem i są ok razem z dowozem 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dzięki kolego za linka ,w naszych okolicach wołają 650 za sztukę bez detki ,a szukając po alegro nie trafiłem na te ,a firma dobra bo mam przy 60tce 625/16 juz kilka lat i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

ja do swojego w tamtym roku kupowałem lotniczą oponkę używkę też radziecka to 300zł dałem ale jest gruba że bez powietrza nawet nie siadła. Orginalnie miały chyba 16.3 a ta jest 16 ale bez problemu weszła. Jeśli chodzi o sam rozrzutnik to jest solidna konstrukcja, potężna rama, konkretna oś i ruska stal... Wymieniałem już podłogę, robiłem burty i przerobiłem na pojedyńczą listwę. Muszę jeszcze tylko założyć podwójne wałki bo jak się wyżej nałoży to potrafi kupy zwalać że przyorać ciężko. Ogolnie to porządna maszyna i na polski bym nie chciał go zamienić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

za tą cenę jest w całkiem fajnym stanie, wyremontowany, ładnie utrzymany. jak szukasz właśnie ruskiego to dobra oferta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj