Skocz do zawartości
Zefir

Jaką prase która by się nie zapaliła

Polecane posty

Zefir    13

Witam szukam nowej prasy doradzicie coś bo w te żniwa spaliła mi się pasowa i teraz jej nie chce znacie wałkową dobrą jakoś?

corrado    217

Na pewno jest ich mniej spalonych niż pasowych. Może tak Claas Rollant 350 RC dobre i wytrzymałe prasy.

• Like 1

Zefir    13

a możesz podać jakoś max 60 tysi bo trzeba ciągnik kupić za 200 tysi a nie ma kasy na belarkie xD

Wiadomość z agroFakt.pl

pawlo36    5

Tylko że napewno ta prasa nie spaliła się przez pasy tylko łożysko których w walcowej też nie jest mało

szymonek    5

my mamy lely welger pasowa i powiem ci tak prasa zrobiła już około 2000 tys beli i zapomnieliśmy posmarować jednego łożyska i musieliśmy wymienić tylko łożysko. i jeździła dalej. Ale jak się smaruje to nic się nie stanie.
moim zdaniem najlepsza prasa która jest na rynku to jest New Holland rol-belt 150. jest bardzo dobrze skonstruowana wytrzymała i wydajna. i jest tańsza od John deere. na drugim miejscu są lely welger rp 445 i John deere 900 Series. John deere i New Holland mieliśmy na próbę. Nie kupiliśmy New Holland ponieważ nie była jeszcze do sprzedania . Ale tak to wybór byłby prosty.

jonkszi    62

Każda prasa ci się spali jak nie będziesz jej smarował i pilnował.

Edytowano przez jonkszi

Zefir    13

2000 tysięcy, to ona bez przerwy chyba chodzi...

kamciow jeśni masz 10 lat i twój ojciec ursuska 330  to się nie oddzywaj u mnie w miejscowośći jest wykupiony pgr mają 300 h i robia rocznie ponad 3000 bel samej słomy to nie mowa jeszcze o sianie . Mówie ci debilu jeszcze raz napiszesz głupkowaty tekst to cię zgłoszę

ok dzienki też za rady

Edytowano przez kris14
Pkt. 3.1, 7 dni odpoczynku

romek6340    203

Nie obrażaj ludzi tylko zastanów się o co chodziło... 2 tys owszem ale nie 2 000 000 (200 tys). Takie zwykłe czepianie a tyle problemu :-D a tak w temacie to o zapalaniu pras jakoś często słuchać o JD.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.