Zefir

Jaki ciągnik do 150 km ? na 40 ha

Polecane posty

Twenty_2012    400

@jasko1993 widać że masz wielkie doświadczenie w pracy sprzętem NH, całe szczęście są osoby które na podstawie własnych doświadczeń mają inne zdanie bo tacy jak ty mało wnoszą do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

valtra to dobre i trwałe ciągniki, podobno też stosunkowo oszczędne, zaliczyłbym je do wyższej półki, jedynie co to słyszałem że troszkę mogłyby być tańsze w utrzymaniu ale ogólnie polecam, w okolicy jest tego sporo i widzę że dobre maszyny, JD super ale jeszcze droższy od valtry, jeśli masz budżet to wybieraj  pomiędzy valtra a JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z tego co pamiętam za JD z serii 6M chyba 130km na AQ 24/24 chcieli 240netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11
Twenty_2012 widać chwalisz NH a sam masz na miniaturce Fendta ustawionego :D

włącz sobie YT (taka stronka w necie z filmikami) i pokaż prawdziwego Niemca jeżdżącego w NH ... Pamiętaj trza się wzorować na lepszych zawsze

Jelonek --> ciągnik bezawaryjny to po pierwsze, a po drugie paliwo kupisz wszędzie, a części i czasu już nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

@jasko1993 to że na miniaturce mam Fendta to wg Ciebie musi oznaczać że nie mogę mieć dobrego zdania o NH? Super :D

Wskocz sobie do mojej galerii i zobacz że oprócz Fendta jest tak kilka sztuk sprzętu marki NH, wszystkie od nowości pracują nienagannie, nigdy nie było z nimi problemu.

Najstarszy ma 9 lat, ma skrzynię o której wszyscy płaczą że bezstopniowa jest "be" a u mnie do tej pory wszystko ok, złego słowa nie mogę powiedzieć. Z napraw tylko wymiany eksploatacyjne, nigdy nic poważnego. Pozostałe młodsze NH również pracują bez zarzutu.

 

Co do YT to nie cwaniakuj że ktoś nie wiem co to za strona, bo pamiętaj że jak będziesz za bardzo do przodu to może ci tyłu zabraknąć.

Jeśli twierdzisz, że prawdziwy niemiec nie użytkuje sprzęty marki NH to nie wiem w której części Niemieć bywałeś o ile wogóle bywałeś, bo z tego co osobiście miałem okazję oglądać to owszem użytkują sporą ilość Fendtów, JD ale także nie jest mało Case czy NH więc nie kozacz.

 

Piszesz że "trza" (sprawdź słownik, bo raczej takiego słowa tam nie ma) się wzorować na lepszych lecz żeby porównywać coś do czegoś wypadało by wzorować się doświadczeniem z jednym i drugim.

Co do nowych JD to jest w galerii na AF kilka nowych egzemplarzy pod fotkami których szczęśliwi nabywcy opowiadają co i jak szybko musieli wymienić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

bywałem w Niemczech po maszyny i widziałem to i owo, nie lubię Smerfowatego koloru i tyle he

co ja ci tu będe pisał, zobacz ceny używanych traktorów NH i JD. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

Więc to że nie lubisz smerfowego koloru oznacza że od razu skreślasz wszystko co niebieskie nawet jeśli nie jest złe. Super.

Wrzuć jakieś fotki tych swoich maszyn do galerii, chętnie pooglądamy, bo jakoś tak smutno na profilu bez fotek.

Co do cen używanych to zobacz sobie na ceny JD i Fendta, Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moim skromnym zdaniem powinny być zrobione jakieś np ankiety aby każdy na forum mógł wybrać markę którą uważa za godną uwagi i fajnie by było aby była możliwość dodania komentarz do wglądu dla innych, taka opcja. pozdro. jak na razie to za dużo nie można wywnioskować z waszych opinij, ale najwięcej do myślenia dają mądre opinie i doświadczenia 

Twenty_2012 

trochę pozbieram informacji po firmach i przeanalizuje wszystkie oferty, jak znajdę chwilę czasu to może cos dodam aby inni mieli jakieś rozeznanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

@Niewielkilecznieduzy I właśnie po to jest forum, by wymieniać mądre opinie na podstawie własnych doświadczeń :)

Jak byś miał jakieś pytania odnośnie NH pisz śmiało na PW to możemy pogadać jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w okolicy jest 6 NH ( jakie modele to nie wiem ale największy ma ponad 200 km) i właściciele nie maja z nimi problemów, są jeszcze case,kuboty itp a JD nie ma ani jednego a to też o czymś świadczy, Ja bym brał New Holland'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Pozwolę sobie wtrącić swoje dwa słowa.

Twenty_2012 widać chwalisz NH a sam masz na miniaturce Fendta ustawionego :D

włącz sobie YT (taka stronka w necie z filmikami) i pokaż prawdziwego Niemca jeżdżącego w NH ... Pamiętaj trza się wzorować na lepszych zawsze

Jelonek --> ciągnik bezawaryjny to po pierwsze, a po drugie paliwo kupisz wszędzie, a części i czasu już nie za bardzo

 

Prawdziwy Niemiec nie ma problemu przy zakupie innej marki niż Fendt czy JD. Przesiedziałem 3 miesiące w niemieckim gospodarstwie i powiem że da się tam spotkać wszystkie zachodnie marki. A jak tak chcesz się wzorować na Niemcach to kup sobie K700 duża ilość gospodarstw posiada takie bestie do pracy z pługiem :P

 

bywałem w Niemczech po maszyny i widziałem to i owo, nie lubię Smerfowatego koloru i tyle he

co ja ci tu będe pisał, zobacz ceny używanych traktorów NH i JD. Dobranoc

Jeśli nie lubisz to twoja sprawa.

Opinia o tej marce jest tak zszargana właśnie przez ludzi podobnych do ciebie którzy nie mieli z nią żadnego kontaktu i wypowiadają się o niej krytycznie. 

Najczęściej dlatego bo "znajomy znajomego mówił..." i zapewne chodziło o serie TD. (Ale jak chcieli kupić jak najtańszym kosztem to się nie dziwmy.)

Ty chciałbyś porównywać JD który kosztuje 250 ntto do NH który kosztuje 130 netto :blink: .

Zejdź na Ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Polecam NH. Od 10 lat użytkuje ciągniki tej marki i nie miałem w tym czasie grubych awarii. Wg mnie JD nie jest wart różnicy w cenie jaką trzeba za niego zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

WItam mam pytanie polecicie mi ciągnik jakiś od 130 do 150 koni na 40 hektarów ? tylko żeby było niskie spalanie Jak byście mogli to napiszcie mi spalanie moc i cene brutto oraz marke prosze o pomoc

Belarusa 1221 kup male spalanie i 200tys brutto sie zmieścisz.

 

Ahaha deutz 150km za 200tys i to jeszcze brutto pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Na ten areał polecam coś używanego nie ma co się rzucać na nowego i kredyty płacić a potem płakać,że za mleko i trzodę mało płacą a rzepak po 1200 zł a nie po 2 tyś.

Case 1455, Case MX 150 i Case CS 150 oraz John Deere 3650 z New Hollanda godna uwagi jest seria TM


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Więc to że nie lubisz smerfowego koloru oznacza że od razu skreślasz wszystko co niebieskie nawet jeśli nie jest złe. Super.

Wrzuć jakieś fotki tych swoich maszyn do galerii, chętnie pooglądamy, bo jakoś tak smutno na profilu bez fotek.

Co do cen używanych to zobacz sobie na ceny JD i Fendta, Dobranoc

 

Zgodzę się praktycznie połowa forum nie ma ciągników a się wtrąca i nie wie tak jak powyżej że masz fendta na profilowym to nie możesz mieć opini na temat nh tak jak ja mam nick to nic nie znaczy że mam zefira mam fendta xD i też dobrze chodzi

 zastanawiałęm się nad tym dobry ? http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-deutz-fahr-6160-fabrycznie-nowy-promocja-CID757-ID7HDPf.html#6b5d327864

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Stać na fendta, a siadasz na deutza ahaha. Widać jak Ty masz ciągnik skoro szukasz czegoś do 150km za 200 patykow brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Człowieku jak widzisz na dzień dzisiejszy nikt by ci nie wyjął 200 tysięcy wole mieć słabszy niż komornik ma do mnie zawitać a z resztą wszedłem na stronę korbanka to w fendt 313 chciałem  to silnik deutz siedzi :P

 

 

 

To się zdecyduj czy chcesz ciągnik 150KM czy ciągnik do 200tys brutto bo jedno z drugim się wyklucza i co 5min zmieniasz taktykę doboru. Jeżeli temat się nie wyklaruje do jutra, pójdzie do kosza.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1; 1.10 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a słuchajcie, co taki nowy traktorek powinien mieć waszym zdaniem ? jeśli chodzi o komfort pracy jak i samą pracę. tak to może będzie łatwiej szukać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

@Niewielkilecznieduzy jeśli zależy Ci na komforcie polecam wersję z amortyzowaną przednią ośką i kabiną. Komfort pracy nie do porównania. Posiadam te elementy wyposażenia w 2 ciągnikach NH oraz w Fendt-cie i nie wyobrażam sobie pracy bez nich. Jeśli będę dokonywał zakupu kolejnego ciągnika to z pewnością również w pełnej amortyzacji.

A i jeszcze jeśli mowa o komforcie, załatw sobie na testy jakiś ciągnik ze skrzynią bezstopniową - powinno Ci się spodobać :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Cudeńko bawiłem się takim w Niemczech :)

Jak z trwałością to nie wiem ale prowadzi się jak marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zainteresuj się jakimś New Hollandem np któryś z modeli serii T6.

Bezawaryjne ciągniki, dobrze rozwinięty serwis i przede wszystkim koszty serwisowania nie są wysokie.

Znajdź dealera w swojej okolicy i załatw sobie na testy, napewno będziesz zadowolony :)

 

Akurat nh jest tanie w zakupie ale części zamienne 10-20% droższe niż konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj