Skocz do zawartości
xUrsusekc330x

Olej w bloku silnika Ursus C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

Witam, niedawno temu mój ursus c 330 miał robiony remont silnika, w silniku było robione dosłownie wszystko, ciągnik jest już dotarty, i niedawno temu gdy spuszczałem wodę z bloku zauważyłem, że są w niej śladowe ilości oleju, nie ma go tam dużo, gdy złapię trochę wody z bloku, np w wiaderko zauważalne są małe czarne plamki oleju, może ktoś z was miał podobny problem, czy też ma tak być może po dotarciu ? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Zefir    15

u mnie było tak samo tylko że jeszcze z komina kapało na maskie wymieniłem jeszcze raz tuleje tłoki  i było dobrze tylko ze za 2 razem wsadziłem orginalne

kanako339    6

kto ci składał ten silnik, może nie dopatrzyl i wsadził ci tuleje a w miejscu tych oringów na dole tuleji w bloku były wrzery korozyjne jak nie umył rozpuszczalnikiem i nie zapaprał silikonem czerwonym to może tam walić albo gdzieś przy głowicy. Nie zagotowaliscie go gdzieś czasem w zimie bo niektórzy leją wodę i na mrozie chwyta w kolanie na dole i nawet jeśli gorącej wody na lejesz to masz mały obieg i nie wejdzie tyle ile ma być ..?

Wiadomość z agroFakt.pl

Ciągnik nie został zagotowany, a jak paliłem go w zimie, to zalałem ciepłej wody i od razu odpalałem, a później od razu tą wodę po zgaszeniu spuszczałem, także raczej wody nigdzie nie przyłapało, może właśnie mechanik coś spaprał przy składaniu, to poważny problem i trzeba coś z tym robić szybko czy też można to obserwować ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krystianadamczyk1
      mam pytanie ile wody miesci się w układzie chłodzenia ursusa c 330. prosze o odp
    • Przez pawelus
      Witam . Mam problem ze swoją c 330m1988 rok . 

2 tygodnie  temu odebrałem  silnik z remontu kapitalnego ponieważ poszła woda do oleju . " remont robiła firma z długoletnim doświadczeniem ."
      zamontowałem silnik jak trzeba  , odpaliłem , wszystko fajnie strasznie żywy  , ładnie wchodził na obroty .

zrobiłem może z 2 mth na pusto jeżdżąc ogladając moje pola . 

no i w pewnym momencie coś w  silniku szczeliło i zblokowało koła i zgasł . 

Silnik już wogóle nie odpali .   nawet podczas wrzucenia np 6 biegu i delikatnym pchnięciu  nic sie nie obraca . 
      czyżby poszedł wał korbowy ?

Jestem ciekaw co moze być przyczyną . po świętach pasuje w pole jechać a tutaj nie ma czym ...  Pozdrawiam 

• Przez kierowca
      Witam wszystkich posiadam c 330 i mam pęknięty blok koło pompy wtryskowej tu gdzie znajduje sie tabliczka znamionowa (niżej wtrysków) i mam pytanie czy da się to skleić bo mi woda wycieka.dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    • Przez 330CUrsus
      Witam. Czy orientujecie się jakie są najlepsze i lepsze zestawy naprawcze do C-330(chodzi o silnik).Bo w dzisiejszych czasach to można kupić i za 120 zł ale to Chińskie i nie chcę nawet na to patrzeć.Myślałem o tych z Krotoszyna.Czy do wyjęcia tłoków trzeba zdejmować wał korbowy?I czy da się ocenić jego kondycję bez zdejmowania go? Z góry dzięki.Pozdro
    • Przez vrn
      Witam
      Po wymianie uszczelki pod głowicą zabrałem się za ustawienie zaworów. Zacząłem ustawiać tak jak instrukcja mówi czyli pręt w obudowę i koło zamachowe, pierwszy tłok w górze. Ustawiłem na 0.20 i obróciłem wałem szukając drugiego otworu, ale go u mnie nie ma. To zaznaczyłem kreską na kole pasowym i obróciłem o 180 stopni. Drugi tłok w górze zawory zamknięte i ustawiłem tak samo. Problem przychodzi wtedy gdy odpalę to zaraz robi się duży luz na każdym zaworze. Kilka razy próbowałem i ciągle to samo. Dodam, że śrubki od ustawiania luzu są ok i gwinty mają dobre. Coś robię źle? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.