Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pig

jakie paliwo do massey ferguson

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pig    5

jakie paliwo wlewacie do swoich fergusonów?

qazi    57

a jakie można bo ja znam tylko jeden rodzaj paliwa do ciągników a mianowicie ON

Wiadomość z agroFakt.pl

toniekmf255    4

Podobno ON ja kiedyś miałem wlać OO ale pompy mi szkoda-bo podobno siadają, ale ciekawe jak to właściwie jest ;)

katator    115

tak prawidłowo powinno sięlać zwykły ON bo OO to raczj sprzeczne z przepisami jest. ale co byś nie wlał to pojedzie z tym, że na ON trochę dalej dojedziesz.

LeF    24

Znajomy kupił używanego MF i na pyt na czy jeździ odpowiedział tak "To jest traktor zagraniczny, to tylko ropa i nic więcej, tylko ropa" Za kilka tyg mówi " Ta ku... za dużo pali żeby lać ropę, za dużo to kosztuje, tylko opał, tylko opał" Nie wiem czy ma z nim problemy teraz czy normalnie chodzi.

pig    5

chyba są troche przesadzone wypowiedzi że po opale sie psuje wkońcu oo to prawie to samo co on

ROPA    1

oo jest niby tansze aleprawda jest inna wiecej pali ciagnik jest słabszy noi szkoda silnika

qazi    57

oo wcale nie jest teraz tańsze. po zwrocie akcyzy i vat-u ON wychodzi w takiej samej cenie a nawet może taniej

tommy66692    10
oo jest niby tansze aleprawda jest inna wiecej pali ciagnik jest słabszy noi szkoda silnika

jak moze byc slabszy i wiecej palic jak OO to to samo co ON tylko ze czerwone?

agronomek    0

ludzie ja sciagnelem ciagnik z francji gdzie jezdzil na "oo" i dalej jezdzi na "OO" i jest gic"oo" ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

We Francji jeżdżą na czerwonym paliwie, ale nie jest to opał, tylko paliwo rolnicze. Mój MF jak przyjechał z Francji też był zalany czerwonym, ale z opałem nie miało to nic wspólnego ;) .

agronomek    0

a moze i tak,ja jezdze na oo juz pare lat,zmieniam filtry co roku i jest dobrze "jak sie dba, to sie ma"

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chodzi to dobrze ;) A jaki to ciągnik? Ma pompę tłoczkową czy wirową?

artur6180    0

do fergusona najlepsze będzie paliwo normalny olej opałowy na zimie można do niego dodawać dodatki przeciw krzepowe natomiast nie polecam stosowania opału

Edytowano przez tommy66692
Ortografia

tommy66692    10
do fergusona najleprze będzie paliwo normalny olej opałowy na zimie można do niego dodawać dodatki przeciwkrzepowe natomiast nie polecam stosowania opału

dlaczego zaprzeczasz sam sobie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@agronomek

Nie wiedziałem, że to MF ;) . Perkinsy mają wirowe, nie wiem jak SISU, ale chyba tak samo. Ja w mf 255 mam tłoczkową :D .

rafik256    19
jak moze byc slabszy i wiecej palic jak OO to to samo co ON tylko ze czerwone?

OO to to samo co ON ciekawe stwierdzenie, skad takei nowinki bierzesz ;)

agronomek    0

to w mf 255 nie jest silnik perkinsa 3 cylindry ? nie jest to samo co w c-360-3p? bo ja mam c-360 -3p i w mam w nim pompe wirowa i myslalem ze w 255 jest ten sam silnik?;/

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W MF jest silnik Perkinsa, ale mam w nim wymienioną pompę na tłoczkową, bo z wirową było dużo problemów. Można kupić takie pompy, opału też się nie boją.

mirasek    7
to w mf 255 nie jest silnik perkinsa 3 cylindry ? nie jest to samo co w c-360-3p? bo ja mam c-360 -3p i w mam w nim pompe wirowa i myslalem ze w 255 jest ten sam silnik?;/

Bo Mariusz sobie przerobił na "rzędówke", prawda? ;) (patrz wyżej :D) Ja w 255 mam rotacyjną czy wirową jak kto woli.

Na temat OO było troche na forum http://www.agrofoto.pl/forum/Olej-opoalowy...dowy-t4937.html i co najważniejsze to OO już sie nie opłaca.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Racja @Mirasek, odpowietrzanie tej pompy to czysta przyjemność ;) (jak w c 360). Był taki okres, że wirowa wysiadała na ON, takie to było paliwo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mirek17
      Mam propozycję kupna oleju do skrzyni GL4. Co o tym oleju sądzicie???
    • Przez kinga1111
      kupiłem massey ferguson 294s na 3 biegu jest zbyt wolny może jest 4 bieg? prosiłbym o schemat biegów
    • Przez Paweł9042
      Jak wymontować lewą półoś?
    • Przez czapla112
      Witam. Czy ktoś mi powie który z tych ciągników jest "lepszy", na co zwrócić uwagę oglądając go u sprzedającego?

MF 3060 - Używany, Rok prod 1995, Moc 86km, Silnik 4 cyl Półbiegi Rewers mechaniczny.
      I w sumie nie ma więcej informacji w ogłoszeniu. Po zdjęciach nie wiele widać bo czysty jak nowy.

MF 1004 - Rok produkcji 1985, 6600 Motogodzin, silnik 4 Perkins bez turba, 3 biegi, 1 pół bieg mechaniczny, reduktor, skrzynia całkowicie mechaniczna, posiada tura, tuza, kabina ogrzewana, pneumatyka do przyczep, opony tył 80% przód 50%,stan bardzo dobry, świeżo sprowadzony z Niemiec
    • Przez mirek18
      Mam problem z moim MF-255, przy ściąganiu pokrywy regulatora pompy wyhaczyła się sprężyna główna regulatora i sprężyna biegu jałowego od dźwigni głównej regulatora, nie wiem na jaki otwór zamontować sprężyny w dźwigni głównej regulatora pompy. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?  Z góry dziękuję za odpowiedzi.