jerzy10540

Amazone D9 Super Sulky Tramline SE 3m czy Kongiskilde EcoLine 300 Poznaniak Xl Unia Gruop

Polecane posty

jerzy10540    1

Dobry! panowie będę kupował siewnik zbożowy Z wyżej wymienionych który był byle lepszy mam obecnie 45ha i poczebuję nowego siewnika za starego poznanika. Którego polecacie chodzi wady i zalety.Ma on być ani drogi ani tani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Przerabiałem właśnie ten temat i zdecydowałem się na nowy Amazone D9 Super. Oglądałem maszyny z Unii, Kongskilde, Kuhn, Kverneland i najbardziej przypadł mi własnie Amazone. Skrzynia nasienna 600l, redlica talerzowa - większość siewników ma regulację głębokości siewu na podstawie docisku redlic, Kongskilde ma płozę ograniczającą zatapianie się redlic, Polonez ma belkę na której opierają się redlice a Amazone ma do każdej redlicy kółko odpowiedzialne za utrzymywanie danej głębokości siewu. To rozwiązanie najbardziej mi się spodobało, dlatego że mam mozaikowate gleby na praktycznie każdej działce. Kolega użytkuje 9 lat siewnik tego producenta (100 ha zbóż łącznie z rzepakiem) i bardzo sobie chwali ten sprzęt, nie zużywa się tak szybko. Rozmawiałem z użytkownikiem Poznaniaka (2-3 letni) i cytuję "nie kupuj go", konstrukcyjnie nie wytrzymuje podobno. Takie było jego zdanie. Wracając do Amazone, siewniki nie tracą tak na wartości w przypadku sprzedaży - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia używanych siewników.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj