Skocz do zawartości
mateusz9506

Jaki agregat na wszystkie uprawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz9506    1

Witam chcę kupić agregat do uprawy ścierniska, uprawy przedsiewnej oraz ścięcia wierzchniej warstwy traw(uprawa przed orką). Posiadam ciągnik 73,5 km. Myślałem nad agregatem talerzowym 2,5m z crosscilem i hydropakiem, ale po 1 nie wiem czy da rade dzwignąć z pełnym siewnikiem zboża, a po 2 nie wiem czy nie będzie za płytko wchodził w ziemie na trawach bo wiadomo to nie talerzówka na hydraulice tylko na pompie więc może nie dawać rady głęboko ryć. Tak więc co polecacie cena do 15.000 zł. 

bronek    53

jeśli chcesz by był do tych trzech upraw to agregat talerzowy powinien być dobry. jeśli chcesz ściąć wierzchnia warstwę trawy to w zupełności da rade, przecież i tak później będziesz to przeorywal. a co do udźwigu to raczej nie powinno być problemu, 2,5m agregat dużo nie waży, w siewnik tej szerokości tez dużo nie zasypiesz ziarna. poza tym siewnik zawsze możesz odpiac :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

nojsze    44

Kolego 3m taki agregat to 120 kM najmniej i balast z przodu lub ciagnik 6-stka.

Przy mocy 75 KM nic z tego tylko jako agr=egat talerzowy ale potrzebna jest prędkość siewnik odpada.

Wał ciężki z tyłu to nie do takiej mocy kolego.

corrado    359

Dokładnie do talerzowego potrzebna jest prędkość więc 2,5m to ten ciągnik będzie miał co przy nim robić tym bardziej gdy wiedziesz na miękki teren po za tym agregaty talerzowe należą do agregatów cięższych tak więc 800kg to minimum, a jak coś bardziej masywnego to i 1200kg sam agregat , nie wspominam o siewniku bo to już zupełnie nie wchodzi w rachubę. Na twoim miejscu zainwestował bym w agregat uprawno-siewny np. taki z wałem strunowym dwa rzędy zębów od kultywatora i wał rurowy waga takiego agregatu to granice 500kg + siewnik na hydropaku wtedy jakoś to widzę oraz agregat ścierniskowy bądź zwykłą talerzówka 2m wtedy pole będzie uprawione.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

mateusz9506    1

Chodzi mi właśnie o taki agregat jak na zdjęciu tylko 2,5m a jaki najlepszy wał doprawiający z tyłu do tych 3 prac ziemia 4 klasa gliniasta bardzo miejscami oczywiście jak nie da rady z siewnikiem to bedę latał oddzielnie(z czasem może bedzię wiekszy ciągnik) bo zboża to i tak może ze 3h bardziej uprawa przed i po kukurydzy po zbożu i trawy

lukasz222    2417

Coś takiego, tyle, że nie ryzykowałbym na 75KM wału packera, bo z siewnikiem mógłby być problem. Chyba, że zależy Ci na efekcie pracy to wtedy możesz spróbować

corrado    359

Siewnik i wał packiera to w tym agregacie z taką mocą na pewno odpada trzeba trochę prędkości aby ten agregat ładnie uprawił i zrobił robotę myślę że rurowy będzie tu najleprzym rozwiązaniem. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez talek48
      Co sądzicie o bronach łąkowych, tak zwanych włukach???
      Używacie takich bron w swoich gospodarstwach??
      Jeśli tak, to jakiej są firmy, oraz czy dobrze "sprawuja" sie w polu??
    • Przez ursus-moc
      witam czy uprawial ktos sciernisko kultywatorem. zamist talerzowki czy lepsze jest ralerzowanie od podorywki pytam sie bo w moich okolicach tylko robi sie podorywke
    • Przez maniek00000
      Witam,
      Wpadła mi w ręce rama od wieloraka do buraków, chciałbym go przerobić na pielnik z gwiazdami pielącymi. Problem że rolki na których rama powinna się ruszać są kompletnie zapieczone. Myślałem o wymianie tych elementów, w agromie powiedzieli że nie masz szans na dostanie części bo to stara maszyna. Czy ktoś z Was remontował już takie maszyny i wie gdzie dostać części? W moim wszystko jest tak zapieczone że nawet nie mogę rozebrać ale jeszcze spróbuję. Wygląda że przez obudowę przebiega sworzeń z kalamitkami po obu stronach na którym znajdują się rolki. Będę wdzięczny za nazwy tych elementów (sworzeń + te rolki) i ewentualnie miejsce gdzie je znaleźć.

• Przez edward93
      Witam, otóż planuje zakup agregatu planujemy zacząć siać pola bezorkowo jednak nie mam pomysłu jaki jest lepszy zastanawiamy się nad Köckerling vector  lub Horsch Tiger MT.  Zalezy mi żeby dowiedzieć się jakie są plusy i minusy obu agregatów. Ciągnik będzie 370KM gleba przeważnie piaski. Jednak Tiger z walem oponowym nie wiem czy jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ po ubiegłym roku nie były to dobre rzeczy ze względu na to ze mokro na polu.
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.