Skocz do zawartości
mateusz9506

Jaki agregat na wszystkie uprawy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz9506    1

Witam chcę kupić agregat do uprawy ścierniska, uprawy przedsiewnej oraz ścięcia wierzchniej warstwy traw(uprawa przed orką). Posiadam ciągnik 73,5 km. Myślałem nad agregatem talerzowym 2,5m z crosscilem i hydropakiem, ale po 1 nie wiem czy da rade dzwignąć z pełnym siewnikiem zboża, a po 2 nie wiem czy nie będzie za płytko wchodził w ziemie na trawach bo wiadomo to nie talerzówka na hydraulice tylko na pompie więc może nie dawać rady głęboko ryć. Tak więc co polecacie cena do 15.000 zł. 

bronek    29

jeśli chcesz by był do tych trzech upraw to agregat talerzowy powinien być dobry. jeśli chcesz ściąć wierzchnia warstwę trawy to w zupełności da rade, przecież i tak później będziesz to przeorywal. a co do udźwigu to raczej nie powinno być problemu, 2,5m agregat dużo nie waży, w siewnik tej szerokości tez dużo nie zasypiesz ziarna. poza tym siewnik zawsze możesz odpiac :-)

Wiadomość z agroFakt.pl

nojsze    44

Kolego 3m taki agregat to 120 kM najmniej i balast z przodu lub ciagnik 6-stka.

Przy mocy 75 KM nic z tego tylko jako agr=egat talerzowy ale potrzebna jest prędkość siewnik odpada.

Wał ciężki z tyłu to nie do takiej mocy kolego.

corrado    217

Dokładnie do talerzowego potrzebna jest prędkość więc 2,5m to ten ciągnik będzie miał co przy nim robić tym bardziej gdy wiedziesz na miękki teren po za tym agregaty talerzowe należą do agregatów cięższych tak więc 800kg to minimum, a jak coś bardziej masywnego to i 1200kg sam agregat , nie wspominam o siewniku bo to już zupełnie nie wchodzi w rachubę. Na twoim miejscu zainwestował bym w agregat uprawno-siewny np. taki z wałem strunowym dwa rzędy zębów od kultywatora i wał rurowy waga takiego agregatu to granice 500kg + siewnik na hydropaku wtedy jakoś to widzę oraz agregat ścierniskowy bądź zwykłą talerzówka 2m wtedy pole będzie uprawione.

mateusz9506    1

Chodzi mi właśnie o taki agregat jak na zdjęciu tylko 2,5m a jaki najlepszy wał doprawiający z tyłu do tych 3 prac ziemia 4 klasa gliniasta bardzo miejscami oczywiście jak nie da rady z siewnikiem to bedę latał oddzielnie(z czasem może bedzię wiekszy ciągnik) bo zboża to i tak może ze 3h bardziej uprawa przed i po kukurydzy po zbożu i trawy

lukasz222    2354

Coś takiego, tyle, że nie ryzykowałbym na 75KM wału packera, bo z siewnikiem mógłby być problem. Chyba, że zależy Ci na efekcie pracy to wtedy możesz spróbować

corrado    217

Siewnik i wał packiera to w tym agregacie z taką mocą na pewno odpada trzeba trochę prędkości aby ten agregat ładnie uprawił i zrobił robotę myślę że rurowy będzie tu najleprzym rozwiązaniem. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?