Piotr1903

Gdzie kupię dobre łańcuchy do Krone kr 130

Polecane posty

Piotr1903    0

Witam.

Potrzebuję pomocy... Mianowicie w ostatni roku zaczął mi się sypać łańcuch na komorze w mojej Kr 130 i z tego powodu chciałbym wymienić go całego. Chcę przeprowadzić generalny remont tej prasy: 

-Wymiana łożysk na komorze

-wymiana spinek i łańcuchów na komorze

-wymiana zębatek napędowych na komorze 

--- Ewentualnie jeszcze sprężyny napinające (od łańcucha na komorze) bo są pęknięte po obu stronach ;/

 

Będę to robił po raz pierwszy. Prasę mam od 4 lat i do tej pory spisywała się bez zarzutów (przy zetorze 5211 :D )

Sipmy mogą się przy tej maszynce schować... No ale jednak zmęczenie materiału robi swoje więc chciałbym odświeżyć trochę tą prasę :) (rocznie robię w sumie jakieś 300-500 balotów)

 

Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedzi:

-Jakiej firmy łańcuchy, spinki, zębatki i gdzie kupić\zamówić??

-Jak rozbiera się główny napędowy wał żeby wymienić te zębatki? (mile widziany jakiś katalog czy coś w tym stylu)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam, Piotrek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Wejdź na stronę agromix rojęczyn tam u nich znajdziesz na stronie wszystkie dostępne części oraz katalog prasy on-line

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w przypadku robienia 300-500 belek rocznie postawił bym na Donghua, całkiem niezły jak za takie pieniądze, mam go Przy Krone VP 1500 zrobił około 5tys belek przez 2 lata i na razie dobrze sie sprawuje. Mogę takiego załatwić za 400zł 5m 20B( 1 1/4") inne rozmiary również.

A oryginał REX ten sam rozmiar to już 900zł/ 5m

Edytowano przez DominikPocisk

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, a powiedzcie ile jest metrów łańcucha w komorze w prasie 1250? I jaka cena za to może być bo mam taką na oku ale boję się że może być do wymiany łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

łańcuch nie jest na metry tylko na sztuki ( odcinki pomiędzy prętami i łączenia na prętach) Łańcuch Donghua to koszt ok 2 tys a orginał REX-a ok 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Ok, nie wiedziałem ale może ktoś napisać przybliżony koszt wymiany całego łańcucha w 1250? Tyle samo co w 130?
Może ja źle to rozumie ale wydaje mi się tani nawet te 3 tys skoro za jeden pas i wcale nie wiem czy oryginał np do John deere trzeba dać z tymi zabkami ok 1400zl
Kolego morfi81 nie denerwuj się ale trochę mi to tanio? Wiem jak wygląda łańcuch, wiadomo belki zostają stare bo krone ma twarde nie to co sipma. Chce się dowiedzieć bo w razie zakupu chce wiedzieć koszt wymiany. A te tryby co napędzają ten łańcuch tez pewno drogie? Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto robił taki remont ile to go wyniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

Wiem bo wymieniałem taki w swojej prasie i w grene za rexa zapłaciłem ok. 3 tys. Taki sam łańcuch jest w Krone 1250 mc, 130s, NH 544 cc, NH br 6090 wszystkie z rotorami, bo w prasach bez rotoru jest trochę dłuższy łańcuch, natomiast w sipmie jest zupełnie inny łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

to jest liczone jako dwa łańcuchy w komorze (3 tys za oba), ale musisz też się przygotować na wymianę łańcuchów napędowych ( ok. 800zł) i łożysk na prętach (ja kupuje najtańsze po 8zł za sztukę) kilka zębów podbieraka (12 zł sztuka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Jest na Olx krone 1250 za 23,5tys. Nie potrafię wstawić linku z telefonu. Może jak dam radę to pojadę ja obejrzeć. Tylko nie wiadomo co to jeszcze warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Witam jakiej firmy najlepiej założyć łańcuch komory zwijającej na 1000 bel kiszonki rocznie? Znalazłem łańcuchy Granit, Rollon, Donghua I oryginał Rex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

cena idzie w parze z jakością, jak znajdziesz Donghua za 2 tys to bierz bo Rex 3 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj