rein

Tajemniczy przycisk w t6

Polecane posty

rein    16

Może ktoś by mi wyjaśnił do czego służy przycisk w t6 pod wyświetlaczem skrzyni biegów,okrągły z takim trybikiem,ciągnik kupiłem dopiero co,a w instrukcji nic o tym nie znalazłem.Na forum jeśli dobrze widzę też nikt o tym nie pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Myślałem raczej o przycisku pod spodem konsoli

a ten nei jest opisany w instrukcji, zmiana grupy biegów jest na dźwigni czy może tym zmieniasz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Od zmiany grupy biegów jest w dźwigni,po naciśnięciu na ten nic się nie dzieje ani w czasie jazdy ani na postoju dlatego ciekawi mnie po kiego on jest może ma jakieś działanie w kalibracji skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

dziwi tylko że nie wspomniano o nim nic w instrukcji przy opisie przekładni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

zminane polgiegow mozesz albo zmieniac na dzwigni albo z boku masz tez takie przyciski pomaranczowe. ale zeby zmienic cala grupe np z c na d to musisz na dzwigni przytrzymac gozik z tylu i na dzwigni  plus.  ale zeby zmienic na konsoli cala grupe to musisz wlasnie ten guzik przytrzymac i na konsoli plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Nie no teraz to już nic z tego nie kapuję-półbiegi wiadomo żółw zając na dźwigni,grupa biegów-a,b, pojedyńczy przycisk na dźwigni plus żółw lub zając,i dalej pomotane,przecież żeby zmienić z b na c,to trzeba przesunąć dźwignię zmiany biegów do przodu,i dalej  c na d zmieniamy dalej dwoma przyciskami na dźwigni lub dwoma z boku co ma do tego ten przycisk-nierozumiem.

Edytowano przez rein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

ale zeby przeskoczyc grupe a - b lub c - d to jak sam gadales musisz wcisnac kuzik na dzwigni i na naciskac zajaca tez na dzwigni. a na konsoli masz zdublowane przyciski zółw zajac a ten guzik na zdjecie jest zdublowanym przyciskiem z tylu dzwigni. ktorego trzeba wcisnac zeby przeskoczyc grupe. nie mowie tu o znianie grupy b-c wtedy sprzeglo i przesunac dzwignie do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Czyli to jest jakby zdublowane sprzęgło z tyłu dźwigni,jeśli tak to możemy go używać jednocześnie z dwoma przyciskami na boczku no teraz to ma sens przy najblizszej okazji sprawdzę czy działa i czy jest to wygodne,swoją drogą dzięki ci za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

Sprzęgło do zmiany z zakresu A na B i C na D (masz je tam po to gdyby Cię ręka bolała i chciałbyś zmieniać biegi z miejsca bliżej tułowia a jak wolisz mieć rękę na dzwigni cały czas to masz ta sama funkcje z tyłu dzwigni zmiany biegów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

Panowie żeby nie zakładać nowego tematu spytam tutaj mianowicie kiedyś na agrofoto pewien użytkownik NH twierdził ze nie zamawiał przycisku od automatycznej zmiany biegów tylko po paru miesiącach go odmówił twierdząc ze wiązka juz w ciągniku jest tylko przycisk dokupił. Czy ktoś kojarzy ten temat i czy jest to możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1979    1

Kolego w T6 wiązka jest. Potrzebny jest przycisk z kawałkiem kabla i komputer serwisowy. Mi w gratisie przy zakupie innych maszyn po chyba roku zakładali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Niestety przedliftowy T5 ze skrzynią EC nie ma opcji AUTO. Handlowiec rozeznawał mi temat...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

używasz tego sprzęgła gdy chcesz przejść z biegu 13 na 14 albo z 4 na 5 to jest po prostu sprzego wszystko co oznaczone kolorem pomarańczowym to jest od jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
Dnia 7.09.2017 o 18:35, qba333 napisał:

Panowie żeby nie zakładać nowego tematu spytam tutaj mianowicie kiedyś na agrofoto pewien użytkownik NH twierdził ze nie zamawiał przycisku od automatycznej zmiany biegów tylko po paru miesiącach go odmówił twierdząc ze wiązka juz w ciągniku jest tylko przycisk dokupił. Czy ktoś kojarzy ten temat i czy jest to możliwe?

Piszesz o tym: 

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
    • Przez AleeX
      Witam,
      Mam problem z wycieraczką przednią w new holland t7 260, bezpieczniki, przekażnik itp wszystko sprawdzone i są dobre, a nie włącza się. Ktoś miał może taki sam problem? Czy to wina przełącznika przy kierownicy?
    • Przez pawelkx
      Witam, w New Hollandzie 7740 zaczęła mi się zapalać kontrolka i nie wiem od czego jest. Zapala się jak przy wysokich obrotach. Np. przy 1600 się zaświeci to gdy odpuszczę gaz a obroty się zmniejszają lampka gaśnie.
       

    • Przez mario989
      Mam problem z wyświetlaczem w New Holandzie tvt 155. Nie wyświetlają się żadne kontrolki w liczniku, oprócz tej od ładownia. Ciągnik normalnie odpala 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj