Skocz do zawartości

Polecane posty

mr690    0

Witam serdecznie.

Jestem nowy na tym forum chcaiłbym sie kogoś poradzić gdyż mam dduży problem: posiadam mf 690 problem jest z przednim napędem mianowicie: po załączeniu przedniego napędu koła przednie obracają się bardzo wolno w stosunku do kół tylnych przekłada się to następująco 5 obrotów koł przednich do 20 kół tylnych. Prosze sobie wyobrazić jak się skręca w takiej synchronizacji. Ciągnik kupiłem tej zimy i tak się dzieje od początku, Prosze o pomoc. Pozdrawiam

mr690    0

koła opny są katalogowe. to musi byc coś innego bo to wygląda tak jakby koła przednie były na 1 biegu a tylne na 3 

Wiadomość z agroFakt.pl

Slevyn    23

moze ciagnik byl robiony przed sprzedaza w stylu zrob bylejak,sprzedaj i jakos to bedzie. Naped podawany jest ze skrzynki polaczony zębatkami ze skrzynia, nie mozna znienac nijako biegow miedzy przednim a tylnim napedem.

mr690    0

chodziło mi o zobrazowanie problemu, wiem ze jest jedna skrzynia i jeden bieg:)

kris14    259

Opcje są co najmniej dwie:

Albo jest zamontowany przedni most o innym przełożeniu w przekładni planetarnej

Albo jest pomieszane przełożenie w przystawce przedniego napędu.

Jeżeli jest aż taka duża różnica to na wł napędzie nie idzie w cale jeździć.

mr690    0

Sprawdziłem wszystko jeszcze raz jutro jade kupić olej nowy agrol i filtr nowy pod skrzynią mam nadziej ze zadział wszystko. przystawka jest z tego modelu zębatki też nie są pomieszane obawaim się że może to być pompa do wymiany i tu moje kolejne pytanie:

która pompa odpowaida za przedni napęd tłoczkowa czy zębata? żeby pompe wymienic musze odjechać tyłem czy wystarczy czapę zdemontować?

kolega mi podpowiedziłą ze za złą prace przedniego napędu może odowiadać zawór bezpieczeństwa w lecz nie mam pojęcia gdzie go szukać może on jest zacięty lub coś z nim nie tak i poprostu za słabe ciśnienie mam w przystawce i tarczki nie dolegają tak jak powinny co Wy o tym myślicie?

ASOGCURSUS    20

Kolego zanim zabierzesz się za wymianę pompy zmierz ciśnienie niskiego obwodu,chyba że masz dużo pieniędzy na wymianę pompy po drugie widzę że nie masz zielonego pojęcia na temat tego ciągnika proponuję zaprowadzić ciągnik do serwisu , odebrać sprawny i zapomnieć o sprawie,jak działa wom to pompa sprawna,przyczyna tkwi w czym innym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez NICCO
      Witam mam problem ze swoim mf 6150, przestał działać podnośnik w ogóle nie świeci się nic na panelu ehr ani te dwie kontrolki od pozycjonowania ani dioda z ! nie podnosi anie nie opuszcza zarówno z kabiny jak i z błotnika, manualne podnoszenie działa tu przy kole pod spodem, sprawdzałem bezpieczniki zarówno te pod maska jak i w kabinie, są ok. chciałem dodać że i WOM się nie włącza. pomocy ?
    • Przez Mnichu1979
      Zamontowałem nową pompę hydrauliczną massey 294 s, podnośnik działał do momentu podpięcia pod agregat i kicha, okazało się ze poszedł uszczelniacz w pompie. Jaki może być powód inny od wadliwej pompy, na starej oprócz braku mocy było wszystko Ok.
    • Przez 235Ferguson
      Witam,
      Pilnie potrzebna pomoc. Jaką polecacie uszczelkę pod głowicę do Masseya 235? Kolejny raz po 2 latach od naprawy "przedmuchło" mi uszczelkę. Zastanawiam się czy miedzianą czy jakąś inną? Proszę o rozsądne odpowiedzi. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam
    • Przez 235Ferguson
      Witam,
      od dłuższego czasu Massey 235 pobiera mi sporo oleju i trafia on do ropy. Co jest dziwne, w większości przypadków to ropa trafia do oleju, lecz u mnie jest na odwrót. Paliwo w szkiełku jest czarne. Wymieniałem ze 3 razy pompkę paliwową i nic to nie dało. Co może to powodować? Jak temu zaradzić?
      Pozdrawiam
    • Przez Kubano
      Witam!
      Kupiłem jakiś czas temu ciągnik MF3070 z niedziałającą możliwością zmiany zakresów biegów z A na B. (Zakres A działa bez zarzutów;)Do przodu jak i do tyłu działa lekko i płynnie. Biegi główne również bez zastrzeżeń) Drążek zmiany biegów nie przesuwa się w bok. Wie ktoś może jaka część za to odpowiada i czy da się ją wymienić beż rozjazdu ciągnika?