Skocz do zawartości
News
robert983

Krone kr 125 lub carraro na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krone
robert983    31

Witam jak w temacie na co zwrócić uwagę przy kupnie mam te dwie prasy na oku i potrzebuje pomocy jak sprawdzić czy prasa jeszcze mi posłuży? Proszę o szybką pomoc;-)

Ps są to prasy łańcuchowe, wiązanie sznurkiem , i będą pracować z c360

Hubert8245    23

Mam KR 125 i pracuje wzorowo przez 6 lat, wymienione jedno łożysko i palce podbieracza, tak to smarować i w pole. Ma niskie zapotrzebowanie na moc (80 koni wystarcza w zupełności, a u znajomego pracuje z C-360). Owijanie na dwa sznurki bardzo przyspiesza pracę.

robert983    31

Dzięki za odpowiedz ale na co patrzeć przy zakupie? Też jestem bardziej sklonny do krone, trochę mnie pili bo jutro jadę oglądać i może kupić,

Wiadomość z agroFakt.pl

Hubert8245    23

Łańcuchy i stopień naciągnięcia napinaczy, czy komora równo wchodzi w zamki i z nich wychodzi przy otwieraniu. Nie przerażaj się głośną stukająco-piszczącą pracą - te typy tak mają nawet po dogłębnym smarowaniu ;)

robert983    31

Ok dzięki a po czym widać ze komora np spuchla? Bedzie to widać gołym okiem, pojedziemy obejrzymy jeszcze raz dzięki na pomoc;-)

robert983    31

Dzięki za info? prasa kupiona;-) więc czekać sianokosow na próbę;-) zdaje się że dobrze wybrałem ale się okaże w praniu ;-)
Pozdrawiam i dzięki za pomoc;-)

robert983    31

Napisze tu, kupiłem prasę carraro rekord i mam pytanie czy ten model posiada jakieś zabezpieczenie(sprzęgło , scinana śrubę,w tej prasie jest siłownik który rozlacza sprzęgło kłowe które zatrzymuje łańcuch główny przy otwieraniu klapy, ale jakoś tego zabezpieczenia znaleźć nie mogę,
i jeszcze jedno pytanie jeśli ktoś użytkuje taką prasę z c360 to na jakich obrotach sie beluje i jakim biegiem? Tak przykładowo;-)
I jaki sznurek do tych pras? mam zamiar kupić 4000m waga 5 kg , będzie dobry?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamcio2a
      Witam. Mam problem z nowo zakupioną prasą krone kr 130s. W prasie jest sterownik komfortu z którym nie wiem co się dzieje, po podłączeniu do zasilania brak jakiej kolwiek reakcji z strony sterownika. Moje pytanie jest takie,  czy zna ktoś może jakiegoś elektronika , który by się podjął naprawy tego sterownika?, naj lepiej woj. Podlaskim  lub  wie ktoś może jak to samemu naprawić, dodam że bezpiecznik w środku jest zmieniony, wszystkie przewody całe i podłączone, sterownik  był już  osuszany zapobiegawczo i dalej brak reakcji. 
    • Przez magik458
      Witam, ostatnio zakupiłem prasę Krone 130 i mam problem, otóż posiada ona 2 węże hydrauliczne (jeden do klapy a drugi do podbieraka), i po podpięciu do ciągnika (c-360) klapa działa dobrze ale podbierak opada od razu(jakby siłowniki nie trzymały lecz jest to raczej mało prawdopodobne żeby oba w jednym czasie padły) wydaję mi się że to wina rozdzielacza w ciągniku ale pytam was, może ktoś spotkał się już z taką sytuacją i może poprostu to ja robię coś źle? Mam jeszcze jedno pytanie, czy te wyznaczniki od zbicia oznaczają również poziom napełnienia komory??? Proszę o odpowiedź, z góry dzięki

• Przez Freeman10
      Witam. Pilnie potrzebuję pomocy w sprawie prasy Krone. Mój problem polega na zapychaniu się podbieraka. Prasa pobiera do komory trochę siana, a później to co pobierze zostaje w podbieraku, nie zostaje wciągnięte do środka - nie zależnie od tego jak gruby jest pokos, jaka jest prędkość jazdy. Prasa nie posiada rotora. Pozdrawiam.

Z tego wszystkiego zapomniałem podać modelu - KR-8-16
    • Przez rafalpop721
      Witam, mam pytanie do posiadaczy prasy krone 125. Moim problem polega na tym gdy chce zacząc owijanie sznurkiem to sznurek wychodzi z tych 2 roleg i sie zatrzymuje na tej prowadnicy. Wiec czemu sie tak robi????
    • Przez pawelol111
      Witam, jest możliwe sterowanie prasą ( rozłożenie podbieraka, podnoszenie klapy, załączenie aparatu do siatki) w przypadku awarii sterownika?