Skocz do zawartości
News
stasiex

Likwidacja jęczmienia ozimego (po jesiennym oprysku herbicydem)

Polecane posty

stasiex    23

Jestem zmuszony zlikwidować część plantacji jęczmienia ozimego (z powodu wymarznięcia). Problem w tym, że jesienią zastosowałem Legato Plus - zgodnie z etykietą, po wykonaniu orki na min. 20 cm można na wiosnę bezpiecznie posiać praktycznie każdą roślinę jarą.

Moje pytanie brzmi: czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia w tej materii? Nie ukrywam, że w przypadku panujących obecnie u mnie warunków glebowych orka na 20 cm byłaby istnym zamachem - stąd pomysł wykorzystania talerzówki. Próbował ktoś takie rozwiązanie?

19Macin96    1

Gdy mi się tak przydarza że zimowe zboża mi wymarzną, to zawsze lekko płytko wole zaorać , nie mam potem takiego problemu z chwastami, a o środki raczej nie powinno być problemu z siewem wiosennym, zasiej owies i tyle alko jakąś mieszane :)

stasiex    23

Problem nie w tym co zasiać (po to już wiem) - kwestia: zamach pługiem czy rosyjska ruletka z talerzówką...

Wiadomość z agroFakt.pl

jamark    0

nie wiem jak zboże, ale na kukurydzy posianej nawet po orce po wymarznięciu było widać że środek przytłumił wzrost w stosunku do tej gdzie na jesień nie był stosowany środek, a znajomy przejechał tylko ścierniskowcem to kukurydza po wschodach stała długi czas bez wzrostów i przy zbiorach była marna, także orka wskazana

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez agnieszkaer
      Kupię zboża konsumpcyjne i paszowe na terenie calego kraju.
      Odbiór własnym transportem, płatność w dniu załadunku, min 20 ton.
      Agnieszka
      504082118
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez kubatedi
      Cześć co polecicie na wiosenne wzmocnienie tego oto żyta jak widać ma żółte liście ( zdj z 22 lutego ) Jest to klasa V  ziemi i chciałbym mieć plon około 4-4,5t , Nawóz jaki  zastosuje to 200 kg  salmagu na h  ale co polecacie na to żyto jaki  dobry fungicyd oraz chciałbym  abyście polecili jakieś skuteczne  nawożenie  dolistne i z jakiej  firmy
      Dziękuję za każda mądrą  odpowiedź

• Przez xxxMarcin3
      Witam kto z was uprawia hybryde jeczmienia, napiszczcie jak uprawiacie . jakie nawozy stosujecie i przedewszystkim uzyskany plon.
    • Przez WiktorMorawiak
      Witajcie kupiłem dzisiaj jęczmień Kws Vermont 75kg planuje nim obsiać ok 40 arów. Miał ktoś tą odmiane? Jak nawozicie u siebie? Ja w lutym rozsialem 200 kg wapna granulowanego Dolokorn. Pod korzeń chcę dać 200 kg Polifoski 6 a pogłównie 200kg Zaksanu i dwa razy oprysk mocznik i siarczan magnezu

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.