Skocz do zawartości
stasiex

Likwidacja jęczmienia ozimego (po jesiennym oprysku herbicydem)

Polecane posty

stasiex    23

Jestem zmuszony zlikwidować część plantacji jęczmienia ozimego (z powodu wymarznięcia). Problem w tym, że jesienią zastosowałem Legato Plus - zgodnie z etykietą, po wykonaniu orki na min. 20 cm można na wiosnę bezpiecznie posiać praktycznie każdą roślinę jarą.

Moje pytanie brzmi: czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia w tej materii? Nie ukrywam, że w przypadku panujących obecnie u mnie warunków glebowych orka na 20 cm byłaby istnym zamachem - stąd pomysł wykorzystania talerzówki. Próbował ktoś takie rozwiązanie?

19Macin96    1

Gdy mi się tak przydarza że zimowe zboża mi wymarzną, to zawsze lekko płytko wole zaorać , nie mam potem takiego problemu z chwastami, a o środki raczej nie powinno być problemu z siewem wiosennym, zasiej owies i tyle alko jakąś mieszane :)

stasiex    23

Problem nie w tym co zasiać (po to już wiem) - kwestia: zamach pługiem czy rosyjska ruletka z talerzówką...

Wiadomość z agroFakt.pl

19Macin96    1

Dobrze radzę lepiej lekko przeorać, nie będziesz żałować, gleba zbyt bardzo się nie wysuszy..

jamark    0

nie wiem jak zboże, ale na kukurydzy posianej nawet po orce po wymarznięciu było widać że środek przytłumił wzrost w stosunku do tej gdzie na jesień nie był stosowany środek, a znajomy przejechał tylko ścierniskowcem to kukurydza po wschodach stała długi czas bez wzrostów i przy zbiorach była marna, także orka wskazana

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez agrofoto
      Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam do was pytanie. Co lepiej zastosować na ściernisko mącznik w granulacie  czy go rozrobić w wodzie a może Humus Active ? Jeżeli mącznik to w jakiej dawce (Plon ok 5t/ha) ? 
    • Przez Andrz3jmr
      Firma MILDE jest firmą rodzinną, która powstała w 1998 roku. Znajduje się ona w miejscowości Jasienie na Opolszczyźnie na trasie 45 Kluczbork - Opole.
      Nasze gospodarstwo zajmuje się produkcją i sprzedażą materiału siewnego zbóż takich firm jak
      - Danko
      - KWS
      - SAATEN-UNION
      - Hodowla Roślin Strzelce
      - OSEVA

w ofercie posiadamy:

Jęczmień ozimy: CENA - 164zł/100kg brutto

- GLORIA
      - SU VIRENI

Przenżyto ozime: CENA 154zł/100kg brutto
      (odmiana ROTONDO-164zł)

- BOROWIK
      - MAESTOZO
      - TWINGO
      - FREDRO
      - ROTONDO
      - KWS TRISOL

Pszenica ozima:

CENA : 168zł/100kg brutto
      - SAILOR
      - MEWA (ostka)
      - JANTARKA
      - BOGATKA
      - ARKADIA
      - BAMBERKA
      - TORRILD

CENA : 174zł/100kg brutto

- JULIUS
      - KWS DAKOTA
      - TOBAK
      - KWS OZON
      - LAVANTUS
      - IS MANDALA (ostka)
      - IS QUESTOR (ostka)

Dowóz oraz ewentualne negocjacje cenowe pod telefonem 774174800 lub 693680667
      Do wyboru opakowania 50 kg lub BB 500 KG ,1000 KG
      Zamówienia prosimy składać od godziny 8-17
      .Zapraszamy do współpracy