Polecane posty

jarekmalina    5

Sorry, że zakładam nowy temat, ale nie miałem się gdzie podpiąć.. Wie ktoś może, czy jest na Polskę przedstawiciel firmy Tewe Elektronic? Jak coś, bardzo proszę o jakieś namiary.

Edytowano przez jarekmalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

napiszesz wogóle co to za firma w necie nawet o niej słowa ? skad ją znalazłeś i po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Wpisz w google tewe i pierwszy link od góry i masz wszystko.. 

 

  http://www.tewe.com/en/

 

Niemiecka firma wyposażająca m.in. tuczarnię.

 

 

Już dowiedziełem się, że dystrybutorem na Polskę jest w firma Terraexim. 

Dla niewiedzących

 

http://terraexim.pl/

 

Szukam rozwiązania, które umożliwi mi transport po całej tuczarni paszy z dużym udziałem CCM.. Natknąłem się na ich system AIRFEED II i chciałem zasięgnąć bliższej informacji.

Uprzedzę wasze pytania... żywienie na mokro odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Nastawiałem się na ten system ok. 2 lata. I po wielu przemyśleniach, poradach m.in. projektantów z Holandii i Niemiec doszedłem do wniosku, że to nie jest takie kolorowe jak się wydaje... Tzn. kolorowe może i jest, ale trzeba to opanować, badać wszystkie dostarczane produkty uboczne wykorzystywane w produkcji paszy, weterynarz musi być na etacie itp. Gdyby to było takie rewelacyjne, to na zachodzie już każdy by żywił takim systemem.... A tak nie jest... i większość np. w Niemczech żywi tradycyjnie na sucho.. A poza tym, serwatka w mojej okolicy nie nadaje się do skarmiania.. Już jeden w mojej okolicy próbował z Big Dutchmana żywienie na mokro to po jednym rzucie oddał cały system bo upadki przewyższyły zyski... Dlatego wolę nie ryzykować i żywić trochę drożej, ale z udziałem CCMu.. Bo kukurydza i tak obniży mi znacząco koszty, a jest w 100% bezpieczna.. Teraz dodaję 50-60% w dawce i jest OK. Bez żadnych zwolnionych przyrostów  czy zwiększenia zużycia paszy.. Tylko zadaję ręcznie, a przy 1000 szt to nie da rady już się tak bawić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj