marioc14

Mf 255 Kierunkowskazy i swiatła awaryjne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marioc14    0

Witam 

Niedawno wymieniłem cała instalacje elektryczna w swoim Mf-ie. Po wymianie zauważyłem ze nie działa lewy kierunkowskaz oraz swiatła awaryjne. Dodam ze przed wymianą instalacji również to nie działało. Myslałem ze moze mam gdzies uszkodzone przewody ale po wymianie instalacji nadal nie działają. Mozliwe ze byłby uszkodzony przerywacz? Jezeli byłby uszkodzony to chyba nie  powinny działac kierunkowskazy z prawej strony ? Prosze o pomoc.

Pozdrawiam 

Mariusz

Edytowano przez marioc14

toodziala    1

kolego pierwsze rozbierz włącznik od awaryjnych najprawdopodobniej w nim w środku styki zaśniedziałe u mnie tak było raz działało a raz nie i to pomogło

marioc14    0

Zapomniałem dodac ze włacznik od awaryjnych mam nowy. Takze mysle ze jest wporządku. Może jakieś inne sugestie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    232

Włącznik awaryjny w przypadku tej awarii nie ma nic wspólnego ponieważ prąd dochodzi do przełącznika L/P bo działa prawy kierunkowskaz.
Przyczyny szukaj w uszkodzonych przewodach lub w samych lampach.

Edytowano przez asharot

marioc14    0

Podłączalem tak no i nie ale jak sprawdzałem miernikiem przejscie to od przełacznika az do lampy przejscie było takze zastanawia mnie ten przerywacz. Jak on jest zbudowany ? Mozliwe jest to ze jak by był uszkodzony przerywacz to prawy by działał a lewy i awaryjne nie ?

Bartek976    13

możliwe że tak może być
dodam że ja u siebie w koparko ład też tak miałem a to ta sama instalacja ten sam wałącznik i wina była przerywacza

marioc14    0

Moze ktos mmontował nowa instalacje i sie spotkał z podobnym problemem ? W instalacji starego typu miałem po dwa przewody do przełacznika a w nowej jest po jednym ale prawy działa.

Bartek976 ale miales te same objawy ze działał Ci jeden kierunkowskaz a lewy i awaryjne nie ?

marioc14    0

Dzisiaj kupiłem nowy przerywacz i było przez jaki czas ok ale jak podłaczałem tylne lampy to cos zwarło i teraz mam tak ze teraz lewy kierunkowskaz działa a prawy nie. Dziwne rzeczy z tą instalacją bo nawet teraz jak podłaczyłem stary przerywacz na którym działał mi prawy kierunkowskaz a lewy nie to teraz jest tak ze lewy działa a prawy nie ;/ Nie wiem co jest grane 

marioc14    0

Witam

Problem częściowo rozwiązałem. Prwdopodobnie mam zwarcie gdzies na wiązkach zasilających tylne lampy na błotnikach. po odłączeniu problemy ustąpiły. obecnie czekam na nowe wiązki i jak zamontuje to się okaże czy pomoże.

Pozdrawiam

Mariusz

Barbatoos    2

Odświeżę troszeczkę temat.

U mnie sytuacja następująca: Światła awaryjne działają, prąd na awaryjnych do kabli od kierunkowskazów dochodzi. Same kierunkowskazy nie działają, brak w nich prądu. Cóż to sie stało?

sawin698    0

Raczej przełącznik. Gdyby to był przerywacz nie byłoby awaryjnych. Sprawdź dojście do przełącznika i wyjścia po przełączeniu na kierunkowskazy

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez marcin255
      Witam.

Mam problem z moim mf 255 a dokładnie na połączeniu kolektora wydechowego i tumika na wilnych obrotach pojawia sie jakaś ciecz. trudno dokładnie stwierdzić czy to olej płyn czy bezyna. taka czarna maź. Proszę o info co to może być. Nadmienię tylko że rok temu miał ciągnik remont silnika, tłoki pięcio pierścieniowe,. Może trzeba zmienić inny olej trochę gęstrzy. Wlany jest cc 30. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
    • Przez pawada1996
      Zastanawiam się na tym oto ferdku tylko proszę o jakieś opinie, uwagi, itp. o tym ciągniku.

P.S. Jeśli jest już taki temat z góry przepraszam
    • Przez KWACOR
      Witam.Szanowni koledzy pośiadający ciągniki Massey ferguson 699 może ktoś mi pomoże.Chciałbym w swoim mf 699 założyć rozrusznik szybkoobrotowy żeby lepiej palił.Dzwoniłem do kilku sklepów rolniczych z częściami do ciągników ale żaden z nich nie może potwierdzić na 100% który będzie pasować,chciałbym rozrusznik  firmy magneton albo jubana.Może ktoś ma taki rozrusznik już  zamontowany i mógłby mi napisać który pasuje .Czekam na informację i z góry dziekuję.
    • Przez NowyRolnik2
      Witam,
      jak w mf 255 ustawic hydraulikę żeby podłaczyć poziomowanie belki pod jedna dzwignie ? Na belce mam silownik dwu stronnego dzialania i jak to podłaczyć pod jedną dzwignie np dzwignia do przodu belka pochyla sie w prawo, dzwignia do tyłu belka pochyla sie w lewo. Próbowałem różnych ustawien z wkrecaniem dych dwóch przy siedzeniu i lipa. Belka gora doł chodzi bo olej wypycha silownik  a pozniej grawitacyjne opada. Natomiast to poziomownie chodzi tylko w jedna strone pozniej blokuje takjakby nie mial gdzie sie podzieć olej. nie ma wolnego obiegu czy cos?
    • Przez MF675ursus
      Dorabiał ktoś z was lub dobierał z innego pojazdu przewody elastyczne układu hamulcowego do mf serii 600? Niestety, po 34 latach trochę sparciały, a jako że to "prawie ursus 4512" to napewno odpowiadającego zamiennika z Ursusa nie znajdę
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.