Skocz do zawartości
gucio426

co lepsze talerzówka czy kultywator + wałek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gucio426    0

witam. Chciałem się poradzić w sprawie maszyn do uprawy pożniwnej. Mam talerzówkę ale jest mocno wysłużona(talerze chodzą jak chcą) i nie wiem czy ją wyremontować czy sprzedać i dokupić do kultywatora wałek?  Co poradzicie?

GucioJUMZ    290

Remont talerzówki Uprawa zwykłym kultywatorem ścierniska to można jak niema wcale słomy(po spaleniu )a tak to zapcha teraz wszystko przechodzi na uprawę za pomocą talerzówki bo mniejsze opory 

• Like 1

icy229    0

ja mam ten sam problem, nie wiem co kupić do prac pożniwnych, więc proszę o radę czy lepiej kupić kultywator albo talerzówkę?

Wiadomość z agroFakt.pl

Damianb89    64

O wspaniały temat bo ja też akurat mam zamiar kupna do C-360 tylko niewiem co kupić kultywator z wałkiem strunowym czy talerzówke? I jestem ciekaw w jakim przedziale cenowym są te maszyny.

stg    21

Talerzówki są trochę droższe, ale efekt pracy nieporównywalny. Jak jest dużo słomy to kultywator się zapycha, talerzówka nie.

akmaly    195

Na ściernisko do C360 tylko talerzówka. Grubera nie pociągnie ( no może 1,8m na lekkiej ziemi ). Kultywator się nie nadaje. Przeróbka kultywatora na gęsie stopki to nieprzemyślany i niepotrzebny wydatek. 

Damianb89    64

W sumie racja talerzówką przetniesz nawet resztki słomy a kultywatorem tylko jaka by była dobra 2.0m w układzie " V " nie zadurza czasem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rex15
      Który agregat talerzowy polecacie najbardziej?
      1. mandam tal-c
      2. staltech u30
      3. tolmet astat 300
    • Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez dejek
       Witam posiadam ciągniki case 4220 i faramll 75c czy ciągniki poradzą sobie z agregatem o szerokości 2.4 , 11łap? Można by odkręcić dwie skrajne łapy wtedy będzie miał 9 agragat marki rabe. 
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Przemek360Agro
      Witam chciałbym się zapytać posiadaczy takiej lub podobnej brony talerzowej jakiej ona jest firmy i ile waży. Nie ma na niej żadnej tabliczki. Ma 28 talerzy.