mich89

Agregat uprawowo siewny 2.5m czy 3m?

Polecane posty

mich89    16

Koleda kupił za dobre pieniadze nie tak dawno Renault 85.14 według zapewnień handlarza i konedaty ma 78KM. Zastanawia się teraz nad zakupem agregatu uprawowo-siewnego tylko nie wie który do tego ciągnika by był lepszy. Chciałby żeby posiadał wał pakera bo łatwo sie nie uprawi. Do obsiania dużo nie będzie mial bo raptem 9ha dla jednych mało dla drugich dużo. Znajomi doradzają żeby brał 3m bo jest bardziej przyszłościowy ale nie wiem czy jego Renault wogóle poradzi sobie z takim. Może lepszym rozwiązenim by był 2,5m żeby tak ciągnika nie męczyć a przejedzie się kilka razy więcej? Którego byście wybrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Z 3 m nie ma co szaleć. Za ciężki może się okazać, problemy ze stabilnością... Raczej 2,5 m. Dokładniej uprawi, szybciej pojedzie i wiele stabilniej. I tak z 2,5 m prawdopodobnie przyjdzie lekko przód dociążyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Do 78KM raczej bym nie szalał z 3m. Sam agregat 3m pewnie z 650kg waży a gdzie siewnik do tego i załadunek? Ja jestem za 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko 2,5m ja do 120km zastanawiam sie nad mniejszym niz 3m a co dopiero 78km nie ma czym szaleć.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie 2,5m i jeśli masz jeszcze jakieś górki to tym bardziej. Co prawda ja ciągam DF DX85 3m uprawno siewny i problemu z nim nie ma  zarówno ze stabilnością jak i w pracy ale sąsiad Ursusem 5714 już ma z nim problemy więc ten jeden gar w DX coś mu tam daje mimo podobnej mocy. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Slevyn Agromasz też mało z packerem nie waży. A np. staltech jest o ponad 100kg cięższy a im cięższy tym powinien lepiej ziemię doprawić...

 

Pożyczyłem kiedyś od sąsiada zestaw czyli agregat uprawowo-siewny Unii Grudziądz 3m Ares XL na zwykłym strunowym wałku + siewnik poznaniak. Zetor 8145 miał co robić i czuć było jak przód podskakuje a niekiedy się podnosił, Majora nawet nie podczepiałem bo szkoda sobie głowy zawracać z 3m. Moim zdaniem wziąć 2,5m jakiś cięższy i będzie spoko ;)

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tak poleci z 3m ale bez siewnika

 

zastanów się czy warto pchać sie w taki agragat, jeśli pole blisko to może lepiej kupić uprawowy 3.6 i siwenik 3m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

izydor ale sam wiem po sobie że taki układ ,to roboty jest x 2 a tak to za jednym przejazdem robisz jedną robotę mniej paliwa + zaoszczędzony czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Kolega jednak zdecydowal sie na 2.5m firmy Staltech bo zachwalal ja sprzedawca mowiac ze jest bardzo dobrze wykonany ile w tym prawdy okaze sie w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To  czekamy na relacje jak się sprawuje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Znajomy kazal mi sie zapytac o jeszcze jedna sprawe. Za 5 tysi kupi sie siewnik Amazone D7 2,5m w dobrym stanie? Czy moze innego ma szukac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowboj11    7

ja kolego amazonke D7 kupiłem za 3.5 tysia w super stanie szer.2.5 że ścieżkami autimatycznymi,teraz kupiłem agregat uprawowy firmy Rolmako i całość ciagam zetorkiem7245 i idzie bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Z tego co widze to 2.5m idzie kupic w znacznie lepszym stanie niz 3m. Fakt amazonke idzie dorwac za nawet 3 tysie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko zależy od stanu ja za swoją 3m amazonke typ-30 dałem 5,5tys i jedyne co od 4 lat zrobiłem to wymieniłem olej w przekładni po zakupie, a po za tym nic się nie tykam. Więc warto dać więcej jeśli jest za co.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj