Arek

Przyczepa na poduszkach czy resorach ?

Polecane posty

Arek    218

Czy ktoś wie dlaczego przyczepy rolnicze są na resorach a nie na poduszkach tak jak ciężarowe?

 

Zna ktoś wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

resory sa wytrzymalsze, ale ciezko by sie na nich podrozowalo z predkoscia 90 km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Tak jak mówi @brzozak, w rolnictwie poruszamy się z mniejszą prędkością, ale po większych nierównościach itp, gdzie poduszki by się zużyły, nie spełniały by swojego zadania, a resor jest do tego przystosowany; może nie na temat ciekawe jakby się zachowywał pług na zabezpieczeniach poduszkowych ;)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Czy ktoś wie dlaczego przyczepy rolnicze są na resorach a nie na poduszkach tak jak ciężarowe?

 

Zna ktoś wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania ?

 

Wg. mnie chodzi głównie o to że zawieszenie na poduszkach jest o wiele droższym rozwiązaniem niż resory i bardziej zawodnym ze wzgl. na stopień złożoności.

Napewno komfort jazdy i prowadzenie się jest o wiele lepsze na poduszkach.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale generalnie nie ma przeciwwskazań żeby przyczepa rolnicza była na poduszkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Z tego co ja się orientuje to raczej nie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Czasami można spotkać przyczepy na poduszkach ja np mam beczkę na poduszkach. Zawieszenie na poduszkach ma dwie zalety: po pierwsze lepiej tłumi drgania na nierównościach oraz rozkłada siły nacisku na wszystkie koła, a po drugie daje nam możliwość opuszczenia lub podniesienia nadwozia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A właśnie jak jest sterowanie wysokością? Bo poduszki są pompowane głównym przewodem hamulcowym a jak jest sterowana wysokość ? Ręcznie czy jest jakiś zawór, który sam dostosowuje ciśnienie do obciążenia ?

 

Jakiej pojemności masz beczke i na ilu osiach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Sterowanie wysokością w przyczepie,bynajmniej przy naszych naczepach odbywa się za pomocą zawory.Wg mnie lepsza jest poduszka powietrzna niż resor np:można regulować wysokość przyczepy,jazda jest płynna nic nie chrobocze.

 

PS: Przy naprawie resora przeba sie trochę pomeczyć a w przypadku poduszki jast luks ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

no ale jak jest na poduszkach to hamulce muszą być zawsze podpięte??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Pod pneumatyczne zawieszenie musiała by być chyba specjalna instalacja w traktorze.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Wystarczą zwykłe dwuobwodowe hamulce.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Po małych przeróbkach, jasne że da radę ^_^ .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nie wyobrażam sobie jazdy bez podpiętych hamulców :rolleyes: wg mnie to oczywiste, ale czemu tylko wg mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
nie wyobrażam sobie jazdy bez podpiętych hamulców <_< wg mnie to oczywiste, ale czemu tylko wg mnie?

Chyba chodzi o przyzwyczajenie z ciągania 4-ro tonowych taczek C-360. hamulce w przyczepie to podstawa ale kiedyś z samozbierającą z odłączonymi hamulcami przyhamowałem na zakręcie, to chciała mego zetorka wywrócić, na szczęście w środku robiłem za balast :rolleyes: i nie udało się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Czy mając zawieszenie na poduszkach w przyczepie da się jechać bez ich pompowania, tj. podpinania pneumatyki? Zastanawiam sie nad zakupem używanej 3 stronnej wywrotki ciężarowej (jest w dobrej cenie), którą pustą czasem ciągnąłby traktor bez 2 przew. instalacji- stąd pytanie czy bez powietrza w poduszkach wogóle można jeździć taką przyczepą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Bez powietrza nie mozna nia jezdzic.Mysle ze jednoobwodowa instalacja wystarczy tylko mala przerobka by sie przydala. Jak naładujesz przyczepe to musisz dopompowac poduchy.przyczepa ma pewnie zawor samopoziomujacy ktory pompuje automatycznie w zaleznosci od zaladunku. Tylko musiał byc zrobic rozdzielnik hamulce-zawieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Chodzi o to że pustą przyczepę jechałbym podstawić małym traktorem a po pełną jadę już takim co ma inst. 2 przewodową. Szukam więc już resorówki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj