Skocz do zawartości
News
kaczmi

Problem z Manitou MLT 627 nie podnosi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaczmi    0

Witam wszystkich, mam taki problem z ładowarką którą ostatnio kupiłem, jeśli ładowarka stoi to nie mogę podnosić opuszczać wysuwać ramienia ;/. W biegu działa wszystko normalnie bez problemowo gdy się znowu zatrzymam to po kilku sekundach opuszczania i podnoszenia znowu to samo ładowarka zaczyna się trząść i nie idzie ani podnieść ani opuścić wie ktoś co to może być ????gdzie szukać przyczyny ???

kaczmi    0

Tak poziom oleju sprawdzony jest wystarczający ;(

Wiadomość z agroFakt.pl

Fendt312v    0

gdy się tak stanie następnym razem to okręć trochę kierownicą a wszystko powinno zacząć działać

kaczmi    0

Hee to ci heca na prawdę działa a to tak ma być, że trzeba lekko kierownicą skręcić czy coś jest nie tak i kogoś wołać ??? i jeszcze jedno pytanko niestety zauważyłem, że skubaniec opuszcza i to dosyć szybko dół ale i sam przechył wideł tak samo myślicie, że tłoki wyjechane czy może jakieś nieszczelności np węża mogą też to powodować ?? bo widzę, że trochę gdzieś coś leci ????

Fendt312v    0

w tej maszynie którą pracowałem serwis stwierdził że tak już jest i nic z tym nie robił. a co do wycieków to najlepiej dokładnie umyć maszynę i później obserwować skąd ten wyciek

wyciek nie ma wpływu na opuszczanie ,,podejrzewam ze da sie to naprawic dosc tanio  i samopdzielnie podeslij mi nr tel swoj napisz tu to powalczymy z tym tematem a odnosnie krecenia kierownica to tez jest do ogarniecia takze podrzuc kontakt to powalczymy

Radek0979    0

Witam, kupiłem manitou 628 z 1997 roku  i mam problem.  ładowarka podnosi ramię i wywraca  ale nie zawsze jakby z przerwami trzeba ruszyć kierownicą i wtedy przez chwilę działa i staje. . Dodam że filr oleju hydraulicznego czysty. Myślałem że to sprawa kabelków przy dzojstiku ale to nie to. Może ktoś z tym się już spotkał?

piterr9    0

ja bym zaczął od sprawdzenia akumulatora gazowego (taka bańka wkręcona w zawór)

piterr9    0

To ze akumulator wspomaga hydraulikę jak jest zapotrzebowanie na olej,zapobiega nadmiernym skokom ciśnień.Przerabiałem to samo,musiałem kręcić kierownicą non stop.Jeden z dziesięciu szpecy z którymi rozmawiałem kazał mi zacząć od akumulatora.W moim przypadku trafił w 100%,pozostali chcieli przerabiać układ.Teraz po uruchomieniu raz tylko rusze kierownica i wszystko śmiga aż miło.

Radek0979    0

Dzięki kolego, A wiesz jak się na nim poznać czy uszkodzony? Na co patrzeć jak odkręcę? co robić? Czy muszę kupić nowy czy stary idzie zregenerować?

piterr9    0

Ja po odkręceniu wziąłem drut 6mm(tępy końcówka płaska)i włożyłem do środka i membrama się ugięła pod ręką.Oryginalnie tam jest 100 bar także nie powinna nawet drgnąć.Kupiłem nowy ten akumulator koszt 700 zł.,bo stary był nierozbieralny.

Radek0979    0

Ok. to po świętach zaczynam rozbierać, dzieki za pomoc. Będę informował o postępach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez koper88
      Panowie i panie! Mam problem z ładowarką. Po odpaleniu wszystko działa jak należy, silnik normalnie łapie temperaturę a po włączeniu jakiegokolwiek odbiornika prądu tj. świateł bądź dmuchawy wskaźnik temperatury idzie na Max i piszczy tak jakby się gotowało. Po wyłączeniu wszystko wraca do normy. Wymieniony został czujnik temperatury ale to nic nie dało. Serwis twierdzi że do wymiany jest jakiś komp albo tablica wskaźników za około 3000zl ale jakoś sceptycznie podchodzę do ich diagnozy. Ktoś ma jakiś pomysł?
    • Przez Miotrek
      Witam, mam pytanko,  a mianowicie od czego służy ten włącznik ? lepiej jeździć z włączonym czy wyłączonym ? obecnie jeżdżę na wyłączonym gdyż na wlaczonym szarpie po odpuszczeniu hamulca, czy jest to działające równocześnie sprzęgło i hamulec na skrzynie ? z góry dzięki za odpowiedz

• Przez Lukas85
      Zauwazyłem w swojej ładowarce że podczas hamowania pedał hamulca wciska sie praktycznie do podłogi. Ktoś moze mi potwierdzic czy tam powinno byc czy to znaczy ze cos sie konczy? Ładowarka hamuje tylko trzeba mocno wcisnac pedał. Płynu w zbiorniku jest w normie.
      Druga sprawa dotyczy olei. Znalazłem w instrukcji że do piast i tylnego mostu ma byc olej 80W90. Został mi taki olej firmy Akcela ktory kupowałem do ciagnika case, czy moge go zalac takze w manitou? do przedniego mostu zalewa sie jakis olej przekladniowy do pracy z hamulcami mokrymi. Ktos może mi cos polecic? I jeszcze jedno pytanie - jaki zalać olej do skrzyni? Do silnika ma byc 15W40. Ten także został mi od case firmy Akcela chyba moze byc?

• Przez kamil5421
      Witam . posiadam ladowarke teleskopowa manitou 527 i po odpaleniu silnika wszystkie kontrolki gasna a ta jedna sie swieci i piszczy .  kontrolka nie jest niczym opisana ,ktoś moze wie od czego ona może byc . w zalaczniku foto. Kontrolka znajduje sie po lewej stronie od wskaźnika paliwa .

• Przez LEX
      Jakiej mocy? Może ktoś ma którąś z tych i podzieli się wrażeniami?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.