Skocz do zawartości
janbaa12

11-sto miesięczny może pokryc krowę

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

arni251    5

Podłącze sie. Otóż mój lm 16 miesięczny w wadze ponad 400 kg nie chce bardzo iść na krowy. Próbuje skakać ale tak jakby się wstydził, nie wiem czy się nauczy??? Co robić jak coś?

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

OlaSochal    0

witam czy to prawda ze byki niechco rosnac jak ich sie puszcza do krow ;wazne

Tomasz78    630

byka nalezy poszczać do krówki, mamki zwłaszcza jak jest cielakiem,jak za młodu sie zbierze to sprawować sie będzie do końca

nikolas29    210
8 godzin temu, OlaSochal napisał:

jak dużo puszczany to wolniej rosnie ale jak tylko sporadycznie  to bez roznicy byle żarty był to rosnie

OlaSochal    0

tak dokladniej jest jalowka z 500 kg 17 miesiecy ladna i moze by na mleczko byla ,ale tez mam byki w tej wadze i ciezsze tez sa i jak pomyslelismy zeby ich polaczyc bo niemozna zauwazyc kiedy sie latuje i kiedy wezwac weter a tak to by poprubowal ale tez by puzniej dalej byk rusl a nie stanol w miejscu ,dzieki za odp

Sean    920
Cytat

bo niemozna zauwazyc kiedy sie latuje i kiedy wezwac weter a tak to by poprubowal ale tez by puzniej dalej byk rusl a nie stanol w miejscu

Miałaś pod górkę do szkoły?   :P

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

zetorki12    3786
16 minut temu, OlaSochal napisał:

tak dokladniej jest jalowka z 500 kg 17 miesiecy ladna i moze by na mleczko byla ,ale tez mam byki w tej wadze i ciezsze tez sa i jak pomyslelismy zeby ich polaczyc bo niemozna zauwazyc kiedy sie latuje i kiedy wezwac weter a tak to by poprubowal ale tez by puzniej dalej byk rusl a nie stanol w miejscu ,dzieki za odp

17 miesięcy to już dawno powinna być zacielona . Wezwij weta , da zastrzyk , za trzy doby pokryje i zaoszczędzisz sobie kombinacji . Jak razem nie były to jedno i drugie rosnąć przestanie , bo jak to bykowi , tylko jedno będzie mu w głowie .

ZETOR TEAM

nikolas29    210
8 godzin temu, Sean napisał:

Miałaś pod górkę do szkoły?   :P

Miałeś nie miałaś 

szczypka    133
Dnia 22.05.2018 o 22:41, OlaSochal napisał:

rośnie tak samo gorsze jest to że poczuje jak to jest i jak jakaś się będzie latować to sobie z nim rady nie dacie wścieknie się i będzie nieprzewidywalny  chyba że planujesz go zatrudnić na tym stanowisku na pełen etat 

Sean    920
52 minuty temu, nikolas29 napisał:

Miałeś nie miałaś 

ON, to się mówi jak ma ogON, a ONA jak jest bez ogONA.   :P    :D

23 minuty temu, szczypka napisał:

rośnie tak samo gorsze jest to że poczuje jak to jest i jak jakaś się będzie latować to sobie z nim rady nie dacie wścieknie się i będzie nieprzewidywalny  chyba że planujesz go zatrudnić na tym stanowisku na pełen etat 

Fakt, raczej bym się nie nachylał przed nim, bo jak za bolcuje to z tydzień się nie wyprostuje.      xD

• Haha 1

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

nikolas29    210
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

Do kobiet mówisz "On" ? O.oO.o

przecież to chlop..tylko jaja sobie robi i fotke w logo wstawil,,ty sam pomysl jak się mowi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez freestep
      Witam. Chce cielaki z litwy, mało ważne jakie ale doszły mnie słuchy ze rzeznie mogą mniej płacic za takie byki jesli sa z litwy lub łotwy. Ktos cos wie na ten temat ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez przemek111447
      mam pare sztuk bydła na dzien dzisiejszy gdyz poprostu nie mam miejsca na rozbudowe obory i nie opłaca mi sie siac qq dla 8 sztuk opasów.Chciałbym zapytac czy qq ma duzy wpływ na opas bydła?Moje dostaja kiszonke z trawy,srut z zyta i owsa i siano i słome.Mało ktory przekracza wage 700kg w 22msc.Mam teraz takie ktore maja po roku i maja po 300kg a widze co u niektirych uzytkowników piekne okazy a u mnie lipa. Koncentrat to sie racej nie opłaca im pchac gdyz rozmawiajac z niektorymi wiem ze maja piekne opasy ktore koncentratu nie widziły na oczy.DOradzcie mi cos.Mam nadzieje ze w niedalekiej przyszlosci rozbuduje obore.Areal jaki posiadam spokojnie pozwoli na utrzymanie 30 sztuk opasów.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez ALEWYRE16
      Witam posiadam byka 100%lm roczny 350 kg 5 dni temu zobaczyłem że nie wstaje i ma problem z chodzeniem a jak już wstał to cały sie trząsł i układa nogi w pozycji jak by się klad po za tym pije je nos ma wilgotny jednakże chudnie i po dostaniu antybiotyku zaleconego przez weterynarza jest odrobinę lepiej ale nadal chudnie i ledowe chodzi zauważyłem czerwone wybroczyny na rogach byk jest odrobaczony  prowadzimy chów ekstensywny   czy ktoś wie co to jest i jak to leczyć z góry bardzo dziękuję i byk nie może stać prosto i nogi są podkulony

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.