Skocz do zawartości
przemek704

ostropest plamisty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ostropest
genia    0

czyli można stosować antywylegacz na ostropest? a jakie i w jakiej ilości stosujecie nawozy?

BUSTED    57

PaweKleszczyski z nim się skontaktuj on go uprawia jest w moich znajomych jeszcze też uprawia wiesiołek

genia    0

busted jak skontaktować się z tymi twoimi znajomymi co uprawiają ostropest. Próbuje wysłać im wiadomość i nie mogę.

Wiadomość z agroFakt.pl

PerezStunt    43

Jeżeli ktoś chce posiać ostropest w tym roku to mam nasiona na sprzedaż, wyczyszczone, suche i przewiane, wysyłam w workach po 28kg w cenie 5,5 za kg. Kontakt przez PW proszę ;) Co do siewu to moim zdaniem najlepiej siać w rządkach co 45cm w ilości do 20kg na ha. Nawożenie tak jak ktoś napisał zależy od pola...

rolnik91    0

opłaca sie uprawa ostropestu? ile tego bedzie tak naprawde na ha? gdzie to mozna sprzedac w lubelskim?

direx7    1

Panowie czym kosicie ostropest plamisty? Kombajnów zbożowym czy kosiarka i suszycie na polu? Jak że zbytem? Sieje ktoś wogole?

Pepik190    4

Witam

Czy kolega Perez Stunt  skłonny byłby udzielić informacji po kontakcie na priw.

Pozdrawiam

szotrab14    0

Witam serdecznie, chciałbym zająć się uprawą ostropestu plamistego i jedyne czego mi brakuje to informacji na temat herbicydów. Czy ktoś z doświadczonych plantatorów podzieli się swoją wiedzą jakie herbicydy można stosować w uprawie tej rośliny?

luteks77    3

Jakie potrzebuje nawożenie(kto ile stosuje i na jakiej glebie).

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

Witam serdecznie, chciałbym zająć się uprawą ostropestu plamistego i jedyne czego mi brakuje to informacji na temat herbicydów. Czy ktoś z doświadczonych plantatorów podzieli się swoją wiedzą jakie herbicydy można stosować w uprawie tej rośliny?

Dopuszczone do stosowania są:

1. Stomp 400 SC - po siewie

2. Fusilade Forte 150 EC po wschodach.

W 2016 był problem ze zbytem niekontraktowanego ostropestu.

Edytowano przez a1fe26c2

marco2603    1

Ja mam nasiona ostropestu z certyfikatem eko jeśli jest ktoś zainteresowany. Jestem na liście dostawców PIORIN. Zapraszam

a1fe26c2    36

O, i już Fusilade Forte nie ma rejestracji do użycia w ostropeście.

Ogon988    2

Kto siał nie kontraktowany ostropest ten w tym roku będzie miał problem ze sprzedażą bo wszyscy co skupuje mają już nadwyżkę. I tak jest że wszystkimi ziolami

szotrab14    0

Panowie czym pryskacie po wschodach na chwasty? Podobno "można" stosować środek przeznaczony do ochrony buraka cukrowego ale nie znam jego nazwy, pomożecie?

lesne    4
Napisano (edytowany)

Dopuszczone do stosowania są:

1. Stomp 400 SC - po siewie

2. Fusilade Forte 150 EC po wschodach.

W 2016 był problem ze zbytem niekontraktowanego ostropestu.

2016 był zły dla ostropestu (mokre lato), co skutkowało słabym wybarwieniem ziarna - przyznaje to nawet hodowca odmiany i inni naukowcy. Wiosna w zeszłym roku była zimna i sucha, i wielu plantatorów co siało w terminie miało problem ze wschodami, nie rozumiem więc skąd wniosek, że był problem ze zbytem niekontraktowanego. Osobiście mam zgoła inne doświadczenia - w niektórych firmach jest problem ZAWSZE, niezależnie czy kontraktowane czy nie. Jedyna rada - internet.

Ostro jest (wbrew temu co mówią mądrale) wrażliwy na zachwaszczenie wtórne. Zwłaszcza jak siejesz w terminie, to wyłażą ci potem prosowate, a on jeszcze rośnie za wolno (czyli temat rozwiązuje Fusilade). Trzeba pryskać bezwzględnie, ale nie po siewie lecz później, gdy wyjdą. W tym roku przewaliłam termin o miesiąc bo nie było warunków siać w połowie kwietnia i mam nadzieję że jakoś to pójdzie. Może się uda bez oprysku?

Edytowano przez lesne

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

Wniosek stąd, że obdzwonione firmy nie chciały kupić ostropestu. Przewóz towaru przez całą Polskę nie zawsze jest opłacalny.

Edytowano przez a1fe26c2

lesne    4
Napisano (edytowany)

Wniosek stąd, że obdzwonione firmy nie chciały kupić ostropestu. Przewóz towaru przez całą Polskę nie zawsze jest opłacalny.

Aha... ja w zeszłym roku miałam podobną sytuację z malwą. Firmy, które najpierw zarzekały się że kupią każdą ilość, w momencie zbioru, się wypięły na mnie. Dałam ogłoszenia na agrotradera, igrit, olx, rynekrolny itp i po 3 miesiącach nabywca sam się zgłosił :)

Myślę, że w takiej sytuacji jak opisujesz, radą by była kooperatywa producentów ziół, czyli wspólne przetłoczenie plonu i sprzedaż oleju. No ale tak nie zrobi 1-2 rolników, lecz wspólnie musi działać przynajmniej kilkunastu, żeby to miało sens.

Edytowano przez lesne

a1fe26c2    36

Dojdzie problem z księgowością, normami, magazynowaniem i zbytem oleju. Jednak trudności są po  to, żeby je przezwyciężać. Z miernotami trudno robić interesy,a niestety większość takich osób mieszka w okolicy, w której przyszło mi uprawiać pola.

Pawcio7474    3

Jaka stosujecie dawke fusilade na ha ? Czy jesli ostropest ma 4 liscie moge go jeszcze zastosowac ?

a1fe26c2    36

Według starej etykiety należy go stosować od fazy 3 liści. Dawka jest zależna od tego, co chcesz zwalczać. 0,75 - 1 l/ha samosiewy zbóż i chwasty do fazy krzewienia. Do zwalczania perzu 2-2,5 l/ha gdy ten ma 4-6 liści.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się