Skocz do zawartości
d4rek

Jak wyjąć pompe wtryskową 2140 ?

Polecane posty

d4rek    22

Ktoś wie czy trzeba demontować pokrywę na  rys. 2 ? bo dekielek odkręciłem na rys. 1 i nakrętkę odkręciłem co w środku na ośce, ale pompa za chiny nie wychodzi i mam nadzieje ze nie będę musiał demontować pokrywy nr.2. Proszę o pomoc kto to demontował, bo krew zalewa - nie ma to jak wyjmowanie w 60-tce ;)

post-69633-0-66713800-1425921118_thumb.jpg

Edytowano przez d4rek

pawel885    753

Koło zębate ma 3 śruby do ustawiania kąta wtrysku? Jak tak to tylko je odkręć i 3 nakrętki przy pompie i powinna wyjść 

Wiadomość z agroFakt.pl

Kristoffer    4

Dawno rozbieraliśmy rozrząd ale nie wydaje mi się że tam jest regulacją kąta wtrysku zresztą mówił że odkręcił nakrętkę to znaczy że stożek.

nakrętkę odkręć i pompa z koła powinna zejść napewno nie lekko bo jest na stożku ale zejdzie najwyżej czymś podważ tylk delikatnie bo to kruche materiały możesz jeszcze delikatnie w wałek puknąć przez coś ale uważaj żeby gwintu na pompie nie uszkodzić ciężko wyjąć ale sie daje 

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak to jest John deer z lewej strony silnika od strony sprzęgła patrząc od przodu jest otwór zasłonięte plastikową zaślepką wyjmij ja całą i w mały otwór włóż dłuższą śrubę m8 i przekręć wałem aż wejdzie ona w otwór i zablokuj koło zamachowe ta śrubą potem odkręcasz tą nakrętkę na kole zebatym pompy ale nie do końca, potem odkręcasz 3 nakrętki od kołnierza pompy sprubuj lekko podważyć pompę i uderzaj w wałek z nakrętką najlepiej przez aluminiowy lub mosiężny sworzeń jak się pompa polu żyję w kole zebatym ostrożnie odkręć nakrętkę i uważaj żeby Ci klin nie wypadł do środka pokrywy,kołem się nie przejmuj bo nie można go przestawić bez zaciągnięcia pokrywy

d4rek    22

dzięki, tak myślalem ze trzeba silą ja wyciągnąć, ale na własna rękę się bałem żeby nie urwać czegoś ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I wyszła?

d4rek    22

wyszła ;) stukanie młotkiem od przodu mało realne brak miejsca za chłodnica - podważyłem łyżka miedzy blok a pompę i wyskoczyła ( troche siły to kosztowało). Dzieki wszystkim za porady

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel_rawa
      witam mam problem z blukującymi hamulcami w john deere 1640 po zdjeciu i założeniu kabiny zaczęły mi hamować podczas skręcania kołami podczas wciskania pedału również działają wie ktoś co mogło się stać coś źle złożyłem?
    • Przez mati_43
      Witam w moim jd 2140 po wymianie orbitrola podnosnik nie dziala chyba ze skrece kierownice na max to dziala
    • Przez TacerOo
      Witam,
      posiada ktoś schemat elektroniki John deere 2140 ew. czy coś takiego gdzieś dostanę ? Od jakiegoś czasu przestało działać dosłownie wszystko. Mogę jedynie odpalić ciągnik. Brak ładowania, świateł, kontrolek. Prawdopodobnie gdzieś jest spięcie, ale w tonie kabli ciężko się połapać. 
    • Przez Galik
      Czy miał ktoś może problem z wymontowaniem widocznego na zdjęciach elementu który jest na wieloklinie.. Ściągaczem po polaniu WD 40  nie chce się zdjąć.

• Przez Ryjek1238
      Witam.
      Po remoncie hydrauliki w John Deere 2130, a mianowicie po wymianie obydwóch pomp hydrauliki (spowodowane użytkowaniem traktora bez filtra oleju ze zużytymi tarczkami sprzęgła mokrego w skrzyni, przez poprzedniego właściciela), mam problemy z hamulcami. Mianowicie hamulców nie da się odpowietrzyć standardowymi metodami, cały czas z odpowietrzników wydostają się pęcherze powietrza. Czy miał już ktoś taki problem, lub wie jak go rozwiązać? Ponieważ dosyć sporo zainwestowałem w ten sprzęt i kończą mi się pomysły jak rozwiązać ten problem.
      Pozdrawiam
      Tomasz.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.