tom31

saxonia a200!!!!

Polecane posty

wb200    0

WITAM!

 

Jestem uzytkownikiem siewnika saxsoni tyle ze nowszego modelu ale niepamietam jakiego siewnik sprawuje sie super ma przystawke do rzepaku pracuje u mnie trzy lata zero awarii podstawowa obsłóga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom31    11

a jaki masz model swojej saksonii, bo ten co dalem linka niema wysiewu za kolem i z ta przystawka do rzepaku to o co chodzilo czy tym co podalem linka tez mozna siac rzepak bez zadnych przystawek czy musialbym cos zmieniac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

witam.ja mam saxonie a202 3m.ile razy mósiał bym kręcić kolem żeby dobrze ustawić na dane zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

Kręcisz 18 razy kołem i to co wyleci masz na 1 ar. Mnożysz to razy 100 i masz juz hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co do próby kręconej w skzole nauczyli nas wzoru uniwersalnego na próbe kręconą

 

q=Q*Pi.D*Sr*n i to dzielimy na 10000 wychodzi nam q czyli masa jaką musimy uzyskać w próbie kreconej

 

q= ilosc ziaren ile wyjdzie w próbie kręconej

Q= ilosc nasion jaką należy wysiać na hektar

Pi.D= obwód koła w metrach

Sr= szerokosc robocza siewnika= szerokosc pasa siewnego+szerokosc międzyrzedzia.

n= ilośc obrotów jaka chcemy wykonać podczas próby kręconej.

 

 

Wiem, troche i skomplikwoany wzór. Ale ja już sie go tak nauczyłem że z tego przypisanego dla danego siewnika nei skorzystam B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

po co kręcić kołem jak przy przekładni jest korba do próby kręconej? w nowych siewnikach UG jest przekładnia żywcem skopiowana z tego siewnika, staruszek ma A215 wchodzi do niego masa zboża 3x poznaniak. Hydrauliczny docisk redlic luźna belka zaczepowa w pionie dzięki temu ładnie kopiuje grunt, to dobry siewnik o ile twój jest jest jak A215, ale to raczej prawie to samo.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Witam, Też jestem posiadaczem saxonii A215, siewnik mam 4 lata teraz pracuje w uprawowo siewnym Agro maszu 3m, co do siewnika żadnych zastrzeżen, skrzynia ładunkowa naprawde bardzo duża, kółka do wysiewu rzepaku pasuja od poznaniaka, hydrauliczny docisk zastąpiłem śrubą rzymska, i przerobiłem tylnie zagarniacze, ten pomysł z zagarniaczem za kązda redlicą jest o tyle dobry do póki nie dostana luzu zagarniacze, teraz zrobiłem jak w famarolu i jest bajka zagarniete,jak kupilismy ten siewnik, to był bez znacznikow, bo był ze środka z zestawu 3 siewników połaczonych ze soba siał 9m B) był używany w DDR ach, redlice utwardzone na ostrzu jakąs elektroda juz były wiec do teraz sa prawie jak nietknięte, B) bardzo polecam, apropos jakby ktos potrzebował to mam tabele wysiewu zeskanowaną jak cos to na PW


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. a czy do saxonia a 200 2,5m da sie dokupic przystawke do rzepaku??? bo moj nie ma a chce zasiac rzepak


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaco6    0

Witam ma może ktoś z was saxonie 205 A bo niewiem czy można nią siac rzepak , jeżeli tak to czy trzeba dokupic do niej jakieś wkładki do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Pytam posiadaczy siewnika saxonia a200 jak ustawić go do siewu aby wysiewał np. 200kg pszenicy i która wajcha do czego służy?Są 3 wajchy.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rofi08    0

witam. ma ktoś może tabelę wysiewu do siewnika saxonia a200?? pilnie potrzebuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek246    0

Witam  posiada może ktoś  tabelę i ogólną instrukcję  jak ustawić  siewnik saxonia  a202  3m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawmar2274    0

Witam. Kupiłem niedawno siewnik SAXONIA A200 i potrzebuję do niego instrukcji obsługi chodzi mi o tabele wysiewu do tego siewnika i jak ustawić gałki na skrzyni. Mam trzy gałki. pierwsza od 1 do 4, druga od 10 do 30 trzecia od 100 do 600. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5549
Mam pytanie , ile razy kręcić kołem przy próbie kręconej w siewniku saxonia A200?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

obwód koła x szerokość siewnika, pozniej podziel 100 przez otrzymany wynik i masz ilosc obrotów na 1 ar


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalRaw    1
Dnia 10.01.2010 o 13:16, piciaj napisał:

Witam, Też jestem posiadaczem saxonii A215, siewnik mam 4 lata teraz pracuje w uprawowo siewnym Agro maszu 3m, co do siewnika żadnych zastrzeżen, skrzynia ładunkowa naprawde bardzo duża, kółka do wysiewu rzepaku pasuja od poznaniaka, hydrauliczny docisk zastąpiłem śrubą rzymska, i przerobiłem tylnie zagarniacze, ten pomysł z zagarniaczem za kązda redlicą jest o tyle dobry do póki nie dostana luzu zagarniacze, teraz zrobiłem jak w famarolu i jest bajka zagarniete,jak kupilismy ten siewnik, to był bez znacznikow, bo był ze środka z zestawu 3 siewników połaczonych ze soba siał 9m B) był używany w DDR ach, redlice utwardzone na ostrzu jakąs elektroda juz były wiec do teraz sa prawie jak nietknięte, B) bardzo polecam, apropos jakby ktos potrzebował to mam tabele wysiewu zeskanowaną jak cos to na PW

Witam kolego mam sprawę chciałbym od ciebie tabele wysiewu kupiłem właśnie taki siewnik jak robisz próbę kręcona ile razy kołem polrosze o pomoc odezwij się na maila michal.0906@interia.pl pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj