Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

mam kilka pytań do użytkowników tego sprzęty MF 6140

wkrótce stanę się posiadaczem właśnie takiej maszyny.

jak na razie to się u mnie nie przemęczy ponieważ jeszcze nie ma maszyn, tzn są ale od 60/70km zetora

chodzi mi na co zwracać uwagę przy kupnie

i z jakimi prędkościami i na jakich biegach jeździcie w polu podczas uprawy

a może ktoś ma tabele z prędkościami od tego ciągnika w starych MF byłe na drzwiach naklejki w tym niestety nie ma

Wiadomość z agroFakt.pl

W jakiej skrzyni masz zamiar kupić tego MF-a Dynashift 32/32 albo Speed Shift 16/16. z prawej strony na drzwiach mam naklejkę z prędkościami jak chcesz mogę foto wrzucić ewentualnie albo na forum poszukaj linka do katalogu.

Edytowano przez masseyferguson6140

skrzynia 32/32

i jak się przyglądałem to naklejki nie widziałem

znalazłem katalog ale napraw nie ma w nim tabeli z prędkościami

a co możesz mi jeszcze powiedzieć o tym ciągniku

ma on tura, przedni tuz,

a jak to jest czy te biegi pod obciążeniem to się włącza bez użycia sprzęgła

i czy rewers tez jest bez sprzęgła( przy kierownicy jest)

i czy przedni i blokadę mostów tez można bez sprzęgła włączać

ariss    2

na te pytania to bez trudu znajdziesz odpowiedź na forum poczytaj o obojętnie jakim MF z serii 61xx półbiegi ABCD włączasz bez sprzęgła skrzynia nazywa się Dynashift, rewers z sprzęgłem masz elektrohydrauliczny , blokadę i przedni napęd bez sprzęgła, blokadę tylko jeśli masz prosto kierownice

a czy ma ktoś tabele z prędkościami jazdy dla właśnie takiego MF skrzynia 32/32,

znalazłem cała książkę serwisową ale tam nie ma tabeli prędkości

opony z tyłu 18/34 a przód 13/24 skrzynia jednak speedshift 16/16

o co jeśli podczas jazdy zapaliła się kontrolka

.Lampka kontrolna filtra oleju przekładniowego(czerwona) W przypadku zaświecenia tej kontrolki, należy zatrzymać silnik, sprawdzić układ smarowania i filtry.

co mam zrobić dokładnie i gdzie

Edytowano przez szymonek5320

ariss    2

@szymonek5320 zagadaj na gg to dam Ci namiary na filtry i ich numery katalogowe

ale olej jest jak nowy

dzwoniłem do gościa od którego kupowałem ten ciągnik oni też się bawią w naprawę i przede wszystkim MF i mówił ze mógł czujnik się przywiesić

i niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego ta kontrolka dopiero się zapaliła na gorącym silniku

agronomek    0

koledzy na co zwracac szczegolna uwage przy zakupie tego ciagnika?ktore skrzynie sa najwytrzymalsze.. i czy warto brac ten model z turem?mth ok 6500?

Bartek72511    41

Z turem lepiej nie brać, chodził pewnie z nim od dawien dawna i przednia oś mocno dostała, lepiej się w to nie pchać, kupić oddzielnie to i to jak już;)

Akurat tego to nie byłbym taki pewny, wszystko zależy od tego jak poprzedni właściciel użytkował ciągnik i co robił jeżeli miał ładowacz lepszym może okazać się z ładowaczem który pracował jako pomocniczy niż drugi ciągał agregaty i pług.

Kwestia na co się trafi.

sprite    0

ale czy wymiana tego filtra na pewno pomoże i gdzie on jest umiejscowiony??

u mnie nie pomogla..mam 6180.. wymienilem olej w skrzyni i filtry i kontrolka nadal sie zapala jak sie cagnik nagrzeje..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam. Przymierzam się do zakupu mf6170. Ciągnik już upatrzyłem, oglądałem, odbyłem jazdę testową, ale mam jeden dylemat. Ciągnik jest wyposażony w  skrzynię dynashift z mechanicznym rewersem.  Czy te skrzynie występowały w wersji z 2 półbiegami? Zakres na desce jest od A do D, ale mi sie  udało tylko sprawdzić A i B, dalej nie idzie. Oczywiście sprzedawca sam nie wie. Obejrzałem kilka tych ciągników i wszystkie biegi miały od A DO D. Jak czytałem  o tych skrzyniach wszędzie  jest  napisane ze mają  4 półbiegi, ale czy na pewno??
    • Przez sznajdik
      Czy da się zrobić wyjście do hamulca hydraulicznego do hamowania przyczepy w mf 3060 i gdzie ewentualnie się podłączyć?
    • Przez kiernoz
      Witam. Mam do kupienia traktor Massey ferguson 6110 Chciałem zapytać czy to dobry traktor i czy jest awaryjny ? byłby to traktor zastępujący ursusa c3603p głównym jego przeznaczeniem była by praca z ładowaszem czołowym ,rozrzutnik, beczkowóz, kosiarka, zgrabiarka ,przetrząsarka. Był by to 2 traktor w gospodarstwie do lżejszych prac. Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez Masterek24
      Witam
      Dzisiaj umyłem przed zimą ciągnik. Po myciu odpaliłem i podczas jazdy nie działa żaden półbieg. Jak zatrzymam ciągnik to każdy półbieg wchodzi i jaki sobie wbije i ruszę to na takim jadę tylko problem że podczas jazdy już zmienić nie mogę nie działają o co chodzi ??
    • Przez dawid1983
      WITAM MAM PYTANIE CZY DO MF 3070  PRZED POMKA PALIWA MOGE ZAMONTOWAC JAKIS DODATKOWY FILTERK  ZEBU ZBIRAL TEN CALY SYF ZE ZBIORNIKA A NIE POMPKA PALIWA  JAKI TEN FILTERK ZAMONTOWAC PROSZE O PODPOWIEDZ MOZE KTOS MA COS TAKIEGO ZROBIONE JAKIES ZDJECIA