bbolas

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek540    0

U mnie właśnie popękał zbiorniczek i świeca sie spaliła więc postanowiłem skorzystać z tego patentu. Całość kosztowała mniej niż świeca do belarusa a nie trzeba zalewać już nafty do zbiorniczka i dobrze grzeje :) ja nie jeżdżę do momentu az paliwo się skończy a gdyby nawet to się stało wystarczy poluzować przewód przy świecy i pompką ręczną przepompować paliwo :)


Rozpowszechnianie zdjęć z mojej galerii bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Wiem, że to działa, ale w lepszych modelach MF i w Johnie tym co jeżdżę jest układ bezciśnieniowy ze zbiorniczkiem na przelewie, tylko, że MTZ nie ma przelewu pompy puszczonego do baku...

wpx_7cdd064dcfda61b40c8bb8a902e144d4.jpg

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Musi tam być coś co choć by minimalne ciśnienie wywołuje bo inaczej paliwo by nie popłynęło. Chyba że zbiornik jest na dachu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Jakoś oryginalny w mtz nie jest na dachu a świeca odpala ,  w mf jest nawet odrobinę większa różnica poziomów i też działa bez dodatkowego ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z tego co wiem MF też ma z układu paliwowego więc ciśnienie jest. 

W ruskim zbiorniczek jest nad świecą więc działać musi. W JD jeśli jest na powrocie to albo zbiornik jest wyżej niż świeca albo jest utrzymywane ciśnienie. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Nie zdziwię się bo wiem jak jest układ zbudowany. Podczas pracy pompki ciśnienie lekko wzrośnie ponieważ występuje zjawisko bezwładności , ale świeca działa bez pompowania na samym zasilaniu grawitacyjnym z tego małego zbiorniczka.I jako tako nie ma tam zaworu utrzymującego jakiekolwiek ciśnienie.

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ciekawe jak wytłumaczysz mi zasilanie grawitacyjne w MF-ach gdzie zbiornik jest poniżej silnika, bo nie wszystkie MF-y mają go nad silnikiem a jednak przy żadnym nie zauważyłem jakiegoś zbiorniczka przy świecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie zdziwię się bo wiem jak jest układ zbudowany. Podczas pracy pompki ciśnienie lekko wzrośnie ponieważ występuje zjawisko bezwładności , ale świeca działa bez pompowania na samym zasilaniu grawitacyjnym z tego małego zbiorniczka.I jako tako nie ma tam zaworu utrzymującego jakiekolwiek ciśnienie.

To jak w końcu z układu paliwowego czy osobnego zbiorniczka?

Napisałem ci poza tym że świecę zasila układ paliwowy w którym jest ciśnienie, może to być powrót pod warunkiem że jest wyżej niż sama świeca lub osobny zbiornik który też jest wyżej. 

Nie będę wspominał o tym że w świecy zasilanej z osobnego zbiornika też jest jakieś ciśnienie jakie wytworzy ciężar paliwa znajdującego się nad nią.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Jedne świece płomieniowe zasilane są paliwem które jest wyżej od świecy i paliwo swoją bezwładnością spływa do świecy zasilając ją w ten sposób.Dodatkowo w mtz świeca ma zaworek elektromagnetyczny który otwiera się w chwili podania na niego zasilania. Ale są też świece które mają zaworek na bimetal który otwiera się sam w chwili gdy świeca uzyska odpowiednią temperaturę tylko takich w mtz nie ma.  Gdybyśmy wytworzyli dla niej ciśnienie to paliwo nie zdążyło by się całe zapalić , widać to na filmiku ze świecą od mtz . Kilka kropel a i tak się wszystko nie zapaliło jak byśmy jej zapodali pod małym ciśnieniem to by się tam  lało zalewając tłoki.  Na drugim filmiku widać że świeca rozgrzewa się ale paliwo podawane jest pod małym ciśnieniem tylko w chwili próby uruchomienia , możliwe że zasilane jest z powrotu lub innego miejsca. 

Edytowano przez hurlimannD70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie kilka postów wyżej wklejony układ świecy płomieniowej z mf-a !!!!

Tak i ta świeca ma bimetal w środku , rozgrzewa się do czerwoności i dopiero otwiera zawór  a ruch silnika powoduje zasilenie paliwem i zapalenie się świecy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Świeca zapala się bez ruchu silnika , a ruch pompki uzupełnia tylko paliwo w tym zbiorniczku(podczas ruchu pompki delikatnie tylko wrasta ciśnienie, o tyle żeby paliwo z tego zbiorniczka dało rade przepchnąć do rurki idącej do baku). Przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

w mf swieca jest zasilana z filtra paliwa bynajmniej u mnie w chwili gdy odpala sie silnik i ten porusza pompke ktora nabija cisnienie, ewentualnie jak pompuje sie pompka recznie, ale cisnienie byc musi bo i zbiornik i filtry sa nizej niz swieca, w mtz jest wlasnie inna swieca i tam jest grawitacyjnie ze zbiorniczka jak na filmikach, tam cisenia nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Wiem, że to działa, ale w lepszych modelach MF i w Johnie tym co jeżdżę jest układ bezciśnieniowy ze zbiorniczkiem na przelewie, tylko, że MTZ nie ma przelewu pompy puszczonego do baku...

wpx_7cdd064dcfda61b40c8bb8a902e144d4.jpg

A ja mam taki układ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A w iveco jest podłączona do powrotu tyle że jest zaworek utrzymujący ciśnienie 0,3 bara.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

na powrocie tez jakies tam cisnienie jest, a jak jeszcze jest zaworek to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy mają świecę podłączoną przez przekaźnik ? Ja mam bezpośrednio ze stacyjki i zastanawiam się nad przekaźnikiem , może szybciej i lepiej by grzała? Bardzo proszę o opinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

W kolektorze panuje jakieś podciśnienie i to może wystarczyć żeby zassać paliwo przez świecę ze zbiorniczka a na pewno coś tam zawsze wspomaga przy zasilaniu grawitacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja mam prosto ze stacyjki. Przekaźnik pewnie nie zaszkodzi bo jak masz już starą stacyjkę to może "gubić" tam trochę prądu. Zmierz napięcie przy samej świecy podłączonej przez stacyjkę a później podłącz na krótko z pominięciem stacyjki i zobaczysz czy jest wyższe. Jak będzie duża różnica to można wpiąć przekaźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hobbysta33    1

Cześć wam wszystkim jestem nowy na forum!Jestem na etapie montażu świecy płomieniowej właśnie do mtz 82. Moje podłączenie będzie wyglądać następująco (ze starego nic nie zostanie-zepsuta stacyjka (bardzo ciężko przekręcić kluczyk, może się złamać), świeca oryginalna niesprawna, strasznie zabrudzony zbiorniczek). Świeca od mf, zbiorniczek płynu hamulcowego od c 360, przekaźnik wyciągnięty ze starego samochodu na szrocie 30A, przycisk zapłonu (rozruchu) od c360 oraz przycisk klaksonu (czerwony grzybek) do załączania przekaźnika świecy. Świeca wkręcona w dorobioną kryze, do niej podłączony zbiorniczek za pomocą wężyka przezroczystego żeby było widać naftę. Teraz elektryka: ze stacyjki biorę +12V najbliżej i gruby kabel, prowadzę do przycisku sterowania świecy oraz do przycisku zapłonu-rozruchu (przekrój 1,5 mm2). Wyjście z przycisku ster prowadzę do przekaźnika zacisk 85, wyjście z przycisku rozruchu prowadzę również do przekaźnika zacisk 85 oraz na elektromagnes rozrusznika. Następnie +12V przewodem 2,5 lub 4mm2 z bezpiecznikiem 15A prowadzę do przekaźnika zacisk 30 i takim samym z zacisku 87 do świecy. Jeszcze masa do zacisku 86. Myślę że to jest dobrze jeżeli nie to proszę o poprawki. Obsługujący musi wiedzieć żeby dlugo nie grzać świecy bo nie ma żadnych zabezpieczeń czasowych. Dwa przyciski z podłączoną świeca żeby nie trzymać dwóch naraz przy odpalaniu. Latem można od razu zapalać ciągnik, a zimą 5-10 sekund grzanie świecy następnie rozruch podczas którego również jest załączona świeca(obsługa jedną ręką). I jak się na to zapatrujecie, dobrze czy zagmatfane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj