Ferdek07

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

czy opłacało by mi się kupic prasę gdy robie około 600 bel siana i 100 kilka bel słomy, dotychczas kożystam z usług wystarczy telefon i umawiam sie na dokąłdną godzine konkurencja jest duża i każdy ma ciągnik 100km 4x4, więc czy byłby sens kupic własną prase, wiadomo robie na siebie a nei daje zarobic komus, ale zadłużac sie zużywac ciągnik i dużo czasu bo za ten czas co ktoś mi prasuje ,moge zgrabic więcej lub coś innego robic, no i tereny paskudne łąki grząskie także szkoda sprzętu katowac, pozatym może i była by mozliwośc zarobków ale właśnie różne są łąki często poryte przezdziki grząskie i do tego konkurencja duża ludzie wybredni,

także czy opłaca się zakup prasy na własne potrzeby robiąc 700 - 800 belek rocznie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A przy jakim ciągniku byś miał to prasę?

I po ile u was biorą za bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ciągnik dopiero w planach napewno 4x4 około 80km, a za belke brał koleś po 5zł jeśli wałki grube ale za ciasne to te belki nie były ostatio po 6 zł brał ale u mnie zawsze jest kilka kilkanaście ha na raz to po 5 zł liczy, jeśli na godziny robią to też te 5 - 6 zł wychodzi czasami nawet mniej , ale to bez sznurka, za belkew siatce po 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Swoja maszyna to swoja, wjeżdżasz kiedy chcesz w pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

800x5=4000 :) liczac ze prase kupilbys za 20tys prasa wrocila by ci sie w 5 lat a jak bys swiadczyl uslugi to sporo szybciej ;) mysle ze oplaca ci sie kupic prase na taka ilosc bel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak byś kupił to usiebie mógłbyś robić kiedy chcesz klijentów też mógł byś do siebie przyciągnąć obniżając cene bel albo dając sznurek Gratis. (oczywiście przez jakiś czas) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ha za 5 zł to nie oplaca mi sie prasy z garażu wyprowadzać.u nas to 10zł to regula. nie wiem jak może oplacać się belowanie po 5 zł. kup sprzęt za 50 tys i zarabiaj po piątaku ?.ja robię około 300 sianokiszonki . kiedyś jak najmowalem to rożnie bywalo raz za sucha raz zmoknie jak mam swoja to moge sobie zrobić i 3 sztuki i 50 jednego dnia i na nikogo sie nie oglądam.@ czazal obniżając cene ? no ciekawe?pomyśl ile kosztuje paliwo ,maszyny, czas. mi sie i po 10 zł nie chce belować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No 5 zł to może troche mało unas biorą po 7 zł ale jak ja kupuje maszyny to tylko wyłocznie dla siebie nielicze na zarobek jak się ktoś nadarzy to nieodmawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
800x5=4000 ;) liczac ze prase kupilbys za 20tys prasa wrocila by ci sie w 5 lat a jak bys swiadczyl uslugi to sporo szybciej :) mysle ze oplaca ci sie kupic prase na taka ilosc bel :)

 

Dolicz ewentualne naprawy, paliwo, traktorzystę itd także mało danych podałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
800x5=4000 ;) liczac ze prase kupilbys za 20tys prasa wrocila by ci sie w 5 lat a jak bys swiadczyl uslugi to sporo szybciej :) mysle ze oplaca ci sie kupic prase na taka ilosc bel :)

za 20 tyś prasa? :) ja chce maszyne do pracy a nei do remontów prasa 45 tyś kosztuje, a po tych nastu latach i tak będzie do remntów, znajomy ma właśnie lambo 100 km i żeby lambo się nie nudziło kupił prase simpe clasik i pracownika postawił cóż kilak napraw i wymiana łańcucha jakiegos była, w pierwszym sezonei zeby naprawy były to pewnie w 3cim sezonie prasa pujdzie na handel, puki co nikt z ceną się nie wyrwie bo konkurencja duża i tak za siano po około 6 zł to max, neistety troche słabiejniektórzy dobijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

kup za ile chcesz :) twoja sprawa-ja mysle inaczej jak ty ale na tym polega forum-wymiana zdan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

A moim zdaniem nie warto ;) jeśli nie ma problemu z najęciem kogoś na określony dzień czy godzinę...

 

Na zachodzie(szczególnie u Niemców) rolnicy swój sprzęt mają w krzakach(którzy kupują Polacy) a sami najmują firmy usługowe bo im się nie opłaca samemu robić. W zaprzyjaźnionym gosp. w zachodnich Niemczech farmer ma 6 rzędowego Mengele Mammuta, maszyna stoi 3 lata a na usługę przyjeżdża Jaguar. Fakt tam jest trochę inna sytuacja bo nie ma też za bardzo kto robić ale uwierzcie, gdyby u mnie w okolicy ktoś miał dobrą zachodnią prasę i chciał zarobić to nie wiem czy bym się nie zdecydował choć ja mam do sprasowania sporo słomy, siana sianokiszonki. Prasa jak prasa ale np do zakupu sieczkarni do kuku jestem zmuszony bo brak jest w okolicy sprzętu( a ci więksi co mają dobre sieczkarnie to znów pracowników nie maja tylu robią tylko u siebie, a potem to mają już inne prace sianie pszenicy buraki itp)

 

Dzisiaj to się czas liczy i trzeba się zastanowić nad sensem wydawania pieniędzy na kolejne maszyny, ładnie wygląda to 800x5 ale do tego dochodzi sporo kosztów związanych z naprawami itp i wtedy to nie wygląda już tak pięknie...

 

A i mam wrażenie że niektórzy to kupują tylko po to żeby mieć..


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
A i mam wrażenie że niektórzy to kupują tylko po to żeby mieć..

nie ma takiej zasady-nie wszedzie jest tak dobrze z uslugami, nie wszedzie jest tak tanio :) jesli ktos prasuje slome po duzej cenie do tego przyjezdza kiedy chce, jakosc jest mierna i zawsze ma jakies problemy to mysle ze sa to wystarczajace powody do tego aby nabyc jakas maszyne w tym przypadku prase rolujaca ;)

 

swoje to swoje-jedziesz kiedy chcesz i robisz jak chcesz-ale kazdy ma swoje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak np ja kupuje tylko dla siebie bo niemam zamiaru chodzić i prosić kogoś kto niema czasu. Bo wiem jakie jest urwanie na rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
nie ma takiej zasady-nie wszedzie jest tak dobrze z uslugami, nie wszedzie jest tak tanio :) jesli ktos prasuje slome po duzej cenie do tego przyjezdza kiedy chce, jakosc jest mierna i zawsze ma jakies problemy to mysle ze sa to wystarczajace powody do tego aby nabyc jakas maszyne w tym przypadku prase rolujaca ;)

 

swoje to swoje-jedziesz kiedy chcesz i robisz jak chcesz-ale kazdy ma swoje zdanie :)

dokładnie. u nas sianokiszonka z owijaniem to kosztuje 25zł od beli i nam korzystanie z usług by sie nie opłacało( i sie nie opłacało dlatego kupiliśmy swoją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
nie ma takiej zasady-nie wszedzie jest tak dobrze z uslugami, nie wszedzie jest tak tanio :) jesli ktos prasuje slome po duzej cenie do tego przyjezdza kiedy chce, jakosc jest mierna i zawsze ma jakies problemy to mysle ze sa to wystarczajace powody do tego aby nabyc jakas maszyne w tym przypadku prase rolujaca :)

 

swoje to swoje-jedziesz kiedy chcesz i robisz jak chcesz-ale kazdy ma swoje zdanie :)

no i dlatego ja też na razie maszyny kupuję ;)

 

ale w przypadku ferdka gdzie może on wybierać kto ma mu to sprasować, cena jest imo b.dobra jak za belkę, to nie wiem czy zakup prasy za 45tys. się opłaci na tyle co on prasuje. poza tym za te 45tys. to będzie miał nową ale polską, która jest moim skromnym zdaniem mniej wytrzymała od 10 letniego claasa załóżmy :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Najśmieszniejsze ejst w tym wszystkim to, że jak 7 - 8 lat temu zaczynałem najmowac belarki ludzie się śmieli że to głupota ze siano kurzy że pleśnieje a czym to zakładac mało na przyczepe wchodzi itd itd,a jest tak że z roku na rok przybywa pras ale chętnych jest jeszcze więceji nawet jak ktoś ma 2 ha wszystkich łąk to też chce prase i konikiem czy t25 po 2 czy 3 belki zwozi, a mam tą cene po 5 zł bo umawiam się wcześniej na daną godzine a wyrąbane jest z 10 - 12 ha i jak jest "dobre siano to nawet poniżej 5 zł wyszło.

 

Jest tak że jak ktoś ma dużo bydła to nawet jeśli ma prase to i tak nei bardzo ma czas po zarobkach ganiac, a nowe prasy mają i świadczą usługi właśnie ci którzy tylko z ziemi żyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

@Ferdek07 ja jak bym był na twoim miejscu to bym nie kupował prasy :) Jeżeli u ciebie jest tak z usługami ze umawiasz sie i masz na dany dzień i godzinę to tak . A w moim przypadku to z prasami jest w wsi tak że jest dosłownie jedna prasa rolująca i kilka kostkujących ( a przyjeżdża do nas kilka osób z dalszych miejscowości co mają już kupiony sprzęt ale jak przyjadą to majo belowania po h*** fest ) ponieważ większość osób przerzuciła sie na bele i teraz my mamy też zamiar kupić ale nie żeby robić po zarobkach (ale jak ktoś się trafi to czemu nie :) ) ale w większości dla siebie a i w przyszłości zamierzamy kupić brykieciarkę i robić brykiet ze słomy a wtedy trzeba będzie słome belować bo będzie najłatwiej ;)

 

a c360 da sobie rade w rolce

Zależy w jakiej np: w sipmie classic albo prasie z Metal fachu to da rade :)

 

nie pisz posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dzięki chłopaki za rady, chyab jednak nie ma co kupowac belarki, a łaki w mokry rok mam takie że szkoda by mi było z moją prasa się meczyc, tak sobie policzyłem ze około 3 - 3,5 tyś wydaje na belowanie, ale gdybym miał swoją prase to prawie tyś zł poszło by w samo paliwo, a pionierzy belarkowi w naszym rejonie narzekają już że prasa po tych 10ciu sezonach to wrak, więc po co się męczyc na swoim sprzęcie, a zapowiada się ze jeszcze pras przybędzie, niektórzy zwęszyli niezły buisnes i już z zachodu ściągają stare prasy z myślą o zarobkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

u nas to moze będzie troche więcej bel niż u ciebie ;) a z ilu ha zbierasz wszystko łącznie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to teraz ja coś dorzucę :)

 

@Ferdek07 w pierwszym poście tak napisałeś pytanie, że odrazu widać jaka będzie odpowiedź ;)

 

co to jest dobre siano???ile bel na 1ha???

 

jeżeli komus zależy na jakości w produkcji sianokiszonki, to powinien dorobić się swojego zestawu, bo wydaje mi się, że wynajęta usługa nigdy nie będzie lepsza niż praca właściciela.

 

co to słomy to u mnie potrzeba rocznie ok 700 bel.myslę, że troche lepszy zestaw (siatka, min 80km) wykona tą pracę w 20h.kiedyś się może dorobię własnej prasy, ale jak narazie nie warto wydawać pieniądze na sprzęt który ma robić rocznie 2 dni-są ważniejsze inwestycje :)

 

pewnien niemiecki rolnik 10 lat temu miał 80 ha i w 100% korzystał z własnych maszyn.w obecnym czasie ha ma ponad 200, a własne maszyny wykorzystuje w 60%-40% to usługi...zmusiło go do tego obnizenie kosztów produkcji...

 

@wojtas to pi ile u Ciebie jest kombajn zbożowy???ile zrobisz bel na 1h???jeśli przyjąć że prasa zrobi 30szt to 10 zł x 30szt to jest 300 zł/1h, u mnie kombajn (Z-056) w tym roku był po 230zł/1h, jednak samego paliwa więcj wciągnie, a gdzie reszta kosztów.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol I    1
A moim zdaniem nie warto ;) jeśli nie ma problemu z najęciem kogoś na określony dzień czy godzinę...

 

Na zachodzie(szczególnie u Niemców) rolnicy swój sprzęt mają w krzakach(którzy kupują Polacy) a sami najmują firmy usługowe bo im się nie opłaca samemu robić. W zaprzyjaźnionym gosp. w zachodnich Niemczech farmer ma 6 rzędowego Mengele Mammuta, maszyna stoi 3 lata a na usługę przyjeżdża Jaguar. Fakt tam jest trochę inna sytuacja bo nie ma też za bardzo kto robić ale uwierzcie, gdyby u mnie w okolicy ktoś miał dobrą zachodnią prasę i chciał zarobić to nie wiem czy bym się nie zdecydował choć ja mam do sprasowania sporo słomy, siana sianokiszonki. Prasa jak prasa ale np do zakupu sieczkarni do kuku jestem zmuszony bo brak jest w okolicy sprzętu( a ci więksi co mają dobre sieczkarnie to znów pracowników nie maja tylu robią tylko u siebie, a potem to mają już inne prace sianie pszenicy buraki itp)

 

Dzisiaj to się czas liczy i trzeba się zastanowić nad sensem wydawania pieniędzy na kolejne maszyny, ładnie wygląda to 800x5 ale do tego dochodzi sporo kosztów związanych z naprawami itp i wtedy to nie wygląda już tak pięknie...

 

A i mam wrażenie że niektórzy to kupują tylko po to żeby mieć..

 

Kubi zgadzam się z tobą we Francji też tak jest, maszyny w krzakach a farmerzy najmują firmy.

 

 

Przy tylu balotach rocznie i przy takiej ilości usługowców prasą to też bym raczej nie kupił nowej prasy.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Najśmieszniejsze ejst w tym wszystkim to, że jak 7 - 8 lat temu zaczynałem najmowac belarki ludzie się śmieli że to głupota ze siano kurzy że pleśnieje a czym to zakładac mało na przyczepe wchodzi itd itd,a jest tak że z roku na rok przybywa pras ale chętnych jest jeszcze więceji nawet jak ktoś ma 2 ha wszystkich łąk to też chce prase i konikiem czy t25 po 2 czy 3 belki zwozi, a mam tą cene po 5 zł bo umawiam się wcześniej na daną godzine a wyrąbane jest z 10 - 12 ha i jak jest "dobre siano to nawet poniżej 5 zł wyszło.

 

Jest tak że jak ktoś ma dużo bydła to nawet jeśli ma prase to i tak nei bardzo ma czas po zarobkach ganiac, a nowe prasy mają i świadczą usługi właśnie ci którzy tylko z ziemi żyja

no ferdek jak wyrąbiesz 10 -12 ha i liczysz na najmowane maszyny to życzę powodzenia w suszeniu. napewno masz łąki kiepskiej jakości bo u nas jak by ktoś skosił 12 ha to trzeba kilka dni belować. no a jeszcze dochodzi sprawa suszenia.jak jest taki rok jak był to napewno jakość tego siana też jest słaba ja koszę góra 2-3 ha a i tak w jeden dzień nie da się tego zrobić, skoro jest około 25- 30 bel z hektara. co do zarobku to czasami prasuje sąsiadom ale jak jest słaba sloma to można kilka godzin spędzić na polu i za paliwo ledwo sie zwróci. tak że jak ja mialbym tyle bel co ty nie zastanawiał bym sie nawet 5 minut. inna sprawa że trzeba mieć jeszcze inne maszyny toważyszące żeby robota dobrze szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj