Ferdek07

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

Polecane posty

Filipo    15

a jak ja robie rocznie około 200bel słomy i 100 siana. opłaca mi sie kupic prase????? dodam ze u mnie biorą 140 za godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

...majlepsze w tym wszystkim jest to że z tych samych działek co przed laty średnio zrobiłem 30-50% mniej bel niż wcześniej robili mi sipmami clasik na sztuki

Standard, sztuka jest sztuka, a teraz krzyknij na usługi cenę proporcjonalnie większą za rzetelnie zbitego balota to sie ludzie będą w głowę pukali, taki świat ;)

 

Co to za Sokółka? Ma rotor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zwykła sokółka w podstawowej wersji, na szczęście są tacy co wolą zapłacić 1zł więcej i mieć równo zbitego balota, bo jak każdy zauważa belki są "piękne" róniutkie ale dlaczego tak strasznie drogo ha ha ah, a jeszcze niektórzy dopatrzyli się że bele mają 5cm mniejszą średnicę niż po sipmie ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

U was ceny dziwne u nas sianokiszonka czyli prasa + rotor +własna siatka + zwożenie bel + własna folia + ustawianie bel . Własna czyli tego kto baluje . Cena za usługę 55-60zł od bala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam dytemat dotyczący wyboru prasy nie tyle marki co tego czy z nożami czy bez? sianokiszonki bym robił dla ok. 25 sztuk bydła i tu mój problem czy dla takiej ilości opłaca się brać o 1/4 droższą prase z nożami czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego.

nie mam wozu paszowego i raczej szybko mieć nie będę nie pozwalają mi na to stare budynki nie przystosowane do takiego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

czy opłacało by mi się kupic prasę gdy robie około 600 bel siana i 100 kilka bel słomy, dotychczas kożystam z usług wystarczy telefon i umawiam sie na dokąłdną godzine konkurencja jest duża i każdy ma ciągnik 100km 4x4, więc czy byłby sens kupic własną prase, wiadomo robie na siebie a nei daje zarobic komus, ale zadłużac sie zużywac ciągnik i dużo czasu bo za ten czas co ktoś mi prasuje ,moge zgrabic więcej lub coś innego robic, no i tereny paskudne łąki grząskie także szkoda sprzętu katowac, pozatym może i była by mozliwośc zarobków ale właśnie różne są łąki często poryte przezdziki grząskie i do tego konkurencja duża ludzie wybredni,

także czy opłaca się zakup prasy na własne potrzeby robiąc 700 - 800 belek rocznie? wink.gif

No jesne ze Ci sie opłaca. Jak bys wczesniej pomyslal to bys nowke kupił na PROW.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

spoko że ktoś cytuje posty sprzed 4rech lat już 3ci sezon mam prase i bez prowu kupiłem i tak mi taniej wyszła nowa jakbym prow załatwiał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arni251    5
Napisano (edytowany)

Czy opłacalne jest kupienie prasy na ok 400 bel + ewentualne usługi?? Rok temu za bele brali u nas po 17zł w tym roku pewnie po 20zł. Myśle o kupieniu nowej takiej do 50tyś lub używanej do 5 lat bo to na kretyt mr?

Edytowano przez arni251

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam mam pytanie do tych co robia uslugi: u mnie belowanie kosztuje 12zl/bela: Ile macie na czysto z jednej beli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Powiem tak w 60 minut robię pasówką NH około 40 bel sianokiszonki 120cm po 17 zł z siatką.

Czyli wychodzi średnio 600 zł/h (po uwzględnieniu siatki, 2zł/bela) pracy ciągnika Fendt 175KM (praca WOM na 750obr eco) z prasą zmienno komorową .

Edytowano przez PALAX

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    914

Mógł mi ktoś powiedzieć jaka prasa będzie najlepsza do sianokiszonki i słomy. Zastanawiam się nad sipmą, słyszałem że walcowe nie nadają się do słomy. ( oczywiście chodzi mi o nowe prasy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi83g    0

Koledzy zamierzam kupić nową prase. Jaka wybrać?? Rocznie robie około 500 belek Prasa do ciągnika 110 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

Witam. Mam takie pytanie chce kupic prase do ciagnika zetor 7211 chodzi mi o nowa ale krajowa. Bede ja uzywal do sianokiszonki toche siana glownie do slomy okolo 400 bel rocznie moze ciut wiecej. prosze o jakas opinie ktora wybrac z dostepnych na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

rotor i noże przy mokrej sianokiszonce to duże obciążenie, natomiast sam rotor w słomie ma niewiele większe zapotrzebowanie jak prasa bez rotoru, twój ciągnik powinien dać sobie radę, jest też model 1,8 v eko który ma mniejsze zapotrzebowanie na moc jak nie masz w planach zakup większego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

ok. 60 tys brutto ale to zależy od dealera, roku prasy, może być też popokazowa tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

dzieki bardzo kolego za rade przyznam ze pytalem kilka razy ale jak do tej pory najwiecej informacji otrzymalem od CIebie co tez pomoglo w ocenie unii bo nie mialem pojecia o tej rolce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippp90    0

wreszcie Ktos kto ma inny pomysl rozumiem sipme ale na lancuchy a o Wafamie malo wiem i nie wiem jak sie sprawuja te rolki moze ktos cos zopiniuje jedna i druga oczywiscie pracowac beda z zetorem 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mój znajomy ma Warfame przez pierwszy sezon kręcił z C-360 nie było to imponujące ale najgorzej nie wyglądało teraz prasa ma trzeci sezon nakręcone blisko 10 tyś łańcuchy napędowe do wymiany. podstawowym mankamentem tej prasy jest obwiązywacz siatki, przy silnym wietrze zdarza że wywieje siatkę z rolek.

Teraz prasa prcuje z około 85 konnym farmalem, bele robi naprawdę solidnie zbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj