Ferdek07

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

Polecane posty

Ferdek07    75

No właśnie inne maszyny, samo zgrabienie tego zajmuje prawie cały dzień, może nie zawsze te 12 ha na raz wyrąbie, i różnej jakości są te łąki to fakt, bo ubiegły rok to była tragedia z wysuszeniem, ale te 4 - 6 godz prasa na jeden rzut pracuje.

Fajnie jest najmowac tylko w ostatnim roku troche mniej już wszyscy dobijali, taka zmowa, czy dlatego że siano nie za bardzo doschnięte bywało, ale belki za ciasne to nie były, i nie ważne czy ktoś robi na godz czy na sztuki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że za 4 czy 5 tys rocznie to nie ma sensu we własną zwijarke sie bawić

ja kupiłem 2 lata temu bo była mi potrzebna z tego względu że we wsi nie ma jeszcze nikt

jeżdze do sąsiada który ma rocznie po 1000 beli słomy do zwijania i nie myśli o prasie nawet....w żniwa kosi albo robi podorywki

też bym tak chciał ale ja mam troche więcej do zwijania i innej prasy sie ma

wyliczenia np 1000x5 nic nie mówią bo czasu który marnujesz na wożenie d...y ciągnikiem nie da sie przeliczyć

a części, paliwo i ciągnik który solidnie dostaje w kość w prasie też sie liczy a nie tylko to że skasujesz za zwijanie tyle i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

kupiliśmy prasę praktycznie na własne potrzeby bo brakuje rąk do pracy a tu się okazało że więcej na zarobku zrobiłem jak u siebie... ;) a zrobiła w tamtym sezonie ponad 600 wszystkiego. Mi sie wydaje że opłaca się kupić.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Masz racje rajdzik, ale jak chce kupic ciągnik to po to żeby mieć spokój kilaknaście lat a nei wyrżnąc w kilka lat po ludziach, a ojciec dalej będzie zwoził bele i robił podorywki starym mf-em a ja będe zarzynał sprzęt po ludziach, pozatym złośliwośc ludzka i zazdrośc nie zna granic i te zarobki też nerwów kosztują, pozatym kto wie czy za kilka lat jak resztki mikrochodowców wyginą czy dalej będzie tak wielu chętnych na usługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

zrobię trochę OT @Ferdek i jak zamnieżasz ten ciągnik wkońcu kupić >>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
zrobię trochę OT @Ferdek i jak zamnieżasz ten ciągnik wkońcu kupić >>

to tylko zależy jaki kredyt bym dostał, a preferencyjne będą albo nie będa nikt nic nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Fajnie jest najmowac tylko w ostatnim roku troche mniej już wszyscy dobijali, taka zmowa, czy dlatego że siano nie za bardzo doschnięte bywało, ale belki za ciasne to nie były, i nie ważne czy ktoś robi na godz czy na sztuki,

Dziwisz sie? Jeździłem troche po zarobkach i powiem szczerze, nigdy nie dobijałem bel tak jak u siebie. Po co mam męczyć swój sprzęt? Trzaśnie wałek czy łańcuch i cały zarobek w plecy. Nikt nie marudził z tego powodu bo wtedy w okolicy były same Sipmy więc ogólne pojęcie dobrego zbicia beli było mocno wypaczone.

 

Przy takiej ilości bel rocznie nie pchaj sie w drogi/nowy sprzęt. Kup kilkuletnią niewypracowaną zachodnią prase dobraną pod swój ciągnik, bo sipma classic i 100KM o których wspominałeś to tragiczna pomyłka. Nie dziwie sie że po sezonie na zarobkach prasa klękła przy tym ciągniku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

klękła ale po miesiącu napinacz jakiś rwało po 3 mc wymiana łańcuchów i jeszcze coś tam, ogólnei to u nas kto kupi ciągnik 100km to jakoś musi spałacac i bierze najtańszą prase czyli klasika i po zarobkach a potem narzekają ze sprzęgiełka się rwą i zaraz wszystko się sypie, no ale 2 letnią prase można ożenic i nową itd itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Według mnie zakup na ok 700 balek siani itp to jest opłacalne

 

Ludzie ja za słoe presowanie biore po 6 zł od snopka a od siana 10 zł z tym że u mnie w okolicy są presy ale jak ci zrobią to różnica jest taka że na tej samej słomie u mnie jest 20 bali a po innej presie 25 i w tym roku nie chodząc nigdzie na zarobku zrobiłem 800 bali + 400 swoich a więc presa mi sie spłaca

 

Wracając do tematu prasa to tak samo jak kombajn puki go nie masz i najmojesz to jest dobrze ale jak kupisz swojego to pukniesz sie i pomyślisz czemu tego nie zrobiłeś 5 lat temu bo na niewielkim zarobku zarobiłeś na paliwo naprawy kombajniste a na swoje wjezdzasz kiedy chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Z jednej strony to kupić warto a z drugiej nie. Bo jeżeli usługodawca będzie już miał klienta to będziesz musiał czekać. Ale to nie będzie twoja prasa i nie będziesz sie martwił o naprawy itp. A z drugiej co swoja to swoja kiedy chcesz to prasujesz ale jak coś nawali to ty płacisz. I zawsze są dwie strony medalu. Zależy tez jaką prasę kupisz. Tańsza sie szybciej zwróci ale może być bardziej awaryjna od droższych pras. Choć może być różnie z tymi maszynami ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

u mnie 180 belek idzie około 800 sztuk rocznie 180 wysokich czyli bydlackich siana słomy wszytkiego razem. kupilismy prase bo dwa sezony i mi sie zwraca no i jak tam kto przyjdzie to sie i ukreci komuś a 120 na 120 mam zamiar u siebie robić to myśle ze do 1000 moge dobić tych belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0

u was sa takie niskie ceny :rolleyes: ?? u mnie za slome biora po 10 a za siano po 20 i sznurek moj i folia moja. robie 500 bel rocznie wiec nie mam problemy z odpowiedzia ze kupno prasy sie oplaca!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@zielony z jakiego regionu jesteś???na dobrą sprawę to cena powinna zależeć od ilości bel na 1ha.bo na 1ha można jeździć i szukać przez godzinę słomy, żeby ukręcić 10 bel, a można też zrobić 50 bel na 1ha i niezrobić tego w godzinę...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

niektórzy się poobrażali n takiego jednego usługodawce bo leciał po 5 zł od belki ale wałki musiały byc brube i słome kazał sobie grabic w grube wałki albo na godzine będzie leciał, więc ja grabiłem ale inni wysmieli, inni lecą po cienkich wałkasz szybko nawet po 15km/ha ale tu też nalatuje, z tym że jak cienki wałek to może i lepiej zbija.

 

ps. jak bym już o czymś myslał to chce jak njtańszą chyba metal fach sokówlka będzie najlepsza? bo sipma clasik jest u nas populrna ale na mój gust sokółka chyba dłużej pochodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielony    0
@zielony z jakiego regionu jesteś???na dobrą sprawę to cena powinna zależeć od ilości bel na 1ha.bo na 1ha można jeździć i szukać przez godzinę słomy, żeby ukręcić 10 bel, a można też zrobić 50 bel na 1ha i niezrobić tego w godzinę...

ja jestem z podlaskiego i tu nikt nie liczy ile bel z ha tylko biora za sztuke wiec nie narzekajcie bo niektorzy maja wyzsze ceny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
niektórzy się poobrażali n takiego jednego usługodawce bo leciał po 5 zł od belki ale wałki musiały byc brube i słome kazał sobie grabic w grube wałki albo na godzine będzie leciał, więc ja grabiłem ale inni wysmieli, inni lecą po cienkich wałkasz szybko nawet po 15km/ha ale tu też nalatuje, z tym że jak cienki wałek to może i lepiej zbija.

Dlatego zawsze liczyłem od godziny. Miałem takiego jednego klienta co wałki grabił tak chaotycznie że nie dało sie tego normalnie zbierać mimo szerokiego podbieracza w Sipmie, masa cofek i kręcenia, dodatkowo łąki miał jak poligon więc nie pogonisz nawet w cienkim wałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

A co powiecie na to jak u nas koles ze wsi pojechał prasować Ursusem C-360 i jeżdził godzine i zrobił 4 bailki. To to już wogóle nie miał interesu robić. Lepiej w tym przypadku było by prasować na godziny.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

ferdek a skad jestes bo ja jestem z okolic białej i u mnie ceny sa zdecydowanie wyzsze

a wedlug mnie to oplaca kupic prase zawsze mozna pochodzic po zarobkach i zniszczysz ten sprzet to bedziesz mial kase na jego wymiane a taki ciagnik 80 km to ciezko zniszczyc w prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

takie zgrabianie slomy do jednego wała to nie jest zbyt bezpieczne dla prasy. nie dośc śe wyciąga rżysko z korzeniami i ziemia to na dodatek zgrabia wszystkie kamienie. no a poźniej to wszystko do prasy i awaria gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ferdek a skad jestes bo ja jestem z okolic białej i u mnie ceny sa zdecydowanie wyzsze

a wedlug mnie to oplaca kupic prase zawsze mozna pochodzic po zarobkach i zniszczysz ten sprzet to bedziesz mial kase na jego wymiane a taki ciagnik 80 km to ciezko zniszczyc w prasie

ja z okolic chełma, a ceny są u nas niższe bo jest duża konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas pras jest "jak psów" ale nikt tak tanio nie robi. 10zł bela i wszystko w temacie, a jak komuś za drogo to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie woził luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wojtas, a u was prasami usługi robią tylko rolnicy chodowcy?

U nas "działają" młodzi co duże ciągniki na spo lub kredyt pokupi, ale i jest kilku miejscowych pseudo buisnesmanów usługodawców co mają inne zającia ale i duże ciągniki i żeby dorobić pokupili prasy (wszyscy jak zaklęci tylko sipmy clasik ;) ) posadzili pracowników, cena po 5 - 6 zł od bala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no tak -typowych usługodawców to u nas nie ma . kilka lat temu był jeden ,jak jeszcze nie bylo tyle pras ale jego sprzęt się rozsypał a inni pokupowali nowy i teraz tylko "chodowcy" świadczą sobie wzajemnie usługi (jak maja czas). dlatego nikomu nie zależy na obnizaniu cen. stawka ustalona i albo pasuje albo nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Rekatywacja :D

opłaca sie w moim przypadku kupno prasy czy nie? Tak jak pisałem ze słomą mam ponad 600bel max 700 doklądnie nei licze ale tak z zapasem jest ponad 600 co roku, tak jak podejrzewaliści za dobrze zbite to jednak nie są wszystkie.

Liczyłem że średnio 5 - 6zł kosztowało prasowanie w tym roku pewnie będzie zaczynało się od 6zł czy luźno licząc około 3,5 tyś rocznie na prasowanie wydaje, gdybym miał swoją prasę spalił bym ropy za conamniej 1000zł bo i przejazdy i czasami trudny teren. więc zaoszczędził bym 2,5 tyś (nie licze amortyzacji ciągnika i ewentualnych napraw).

Usługodawcy są ogólnie dostępni na telefon no i nie tracę czasu na przeczepianie się smarowanie prasy bo juz w tym czasie jak zgrabiam łąke koleś już prasuje.

Biorę pod uwagę najtańszą prasę sipmę lub warfamę za 42 tyś zł

 

Plusy z posiadania prasy to jestem niezależny i mogę gdzieś usługi robić ale z czasem krucho więc z tym będzie cienko.

Do używanych pras nie mam przekonania, a kupując nową prase nie kupie nowego rozrzutnika i kilku innych potrzebnych maszyn i musiał bym te graty odłożyć zakup na za kilka lat, więc

czy brać prasę, czy odłożyć ewentualnie zakup prasy a kupić duży rozrzutnik i inne maszyny dzięki którym skrócę czas pracy i umilę sobie życie?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Bierz inne maszyny. Wydasz te 3500 zł i masz spokój, a jak by nie patrzec inne maszyny też potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj