kposy

Wasze osiągniecia ursusami

Polecane posty

macursus    122

 Sąsiad takze 60-tka niema szans ruszyc kosiarki na 500 obr/min bo gasnie wiec uznaje to za osiagniecie :)  


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

to co on drzewa kosi?? moja c330 idzie z kosiarką na czworce spokojnie . sąsiad c360

to kosi na trojce i jest ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No wiesz tylko czwórkę w ciapku bym prędzej porównywał do dwójki w 60. Trójka w 60 na 2200obr to ok 10km a czwórka w ciapku przy 2200 to ok 7km wiec to różnica.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

 Sąsiad takze 60-tka niema szans ruszyc kosiarki na 500 obr/min bo gasnie wiec uznaje to za osiagniecie :D  

 

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

 Dzieki za film bo gdybym nie zobaczył to bym nie uwierzył.  Przerabiałeś coś w 60-tce, mam na myśli silnik. 


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

A co to za kosiarka?


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

 Dzieki za film bo gdybym nie zobaczył to bym nie uwierzył.  Przerabiałeś coś w 60-tce, mam na myśli silnik. 

Dla mnie to tez żaden wyczyn, powolne zwalnianie sprzęgła i nie zgaśnie nie ma bata :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

przy mojej kosiarce twoja 60 by zgasła. Ja przy ruszaniu musze dawac w obroty conajmniej 9tys obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak się chwalisz tym zarzynaniem sprzętu ze to o spam się ociera...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

jakby wcześniej redukował biegi to by nie miała tak cięzko a nie trzyma tak długo az spadnie do 1tys/obr a to ze tak ją słychac i tyle dymi to troche juz przepracował moze być dawka paliwa zwiekszona mogą wtruski lać wystarczy jeden a tak to na równej drodze z tym ciezarem poleci wyaje mi się ze to było suche drewno. my tez na przyczepe jakąś stra kłasizemy po 12m sześciennych drewna zielonego czyli mokrego wię mamy na tej przyczepie około 5/6 ton moze nawet 7 resory od stara klocki zamiast odbojników i z tym ładunkiem na asfalcie się nie da z 3 ruszyć chyba ze sieprzytrzyma na sprzęgle ale szkoda sprzęgła. i się jezdzi z taki ładunkiem po drogach leśmych gdzie nie jdena górka się znajdzie ale biegi są w miare wczesnie redukowane a na 2 to napewn tego cięzaru nie odczuje i albo podjedzie albo drugi traktor potrzeby. zalezy jaki kierowca i to chyba najwazniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W C-360 jak spada poniżej 1500obr to redukcja, przynajmniej ja tak stosuje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

przy mojej kosiarce twoja 60 by zgasła. Ja przy ruszaniu musze dawac w obroty conajmniej 9tys obr/min

 

A skąd w ogóle ta pewność że by zgasła ??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

kto mi powie ze c-385 nie uciągnie 5*30 na głębokość min 30 cm?? :) oczywiście po ścierniusku i I4 i idzie jak głupia a normalnie to tam c-360 nie daje rady ciągnąc 3*30 na 30 cm bo się kopie dzisiaj troche pojezdziłm z tym płługiem bo go zrobiłem :) miałem dwa stare pługi UG jeszcze te na płaskowiniach 3 skibowe pospawałem do kupy przedtem jeden pług juz byłprzetobiony na 2 skibowy zespawałem do kupy i mam 5skib i tak +/- 15cm nawet do 20 cm to spokojnie na II2 szła(c-385) :) tak więc w tym roku 4 skiby i jak się głeboko da. ale jeszcze się okaze jak pójdzie na górkach gdzie pisaek jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopczenko    0

kurcze, ja tak czytalem z grubsza to ze mam 20 lat i jezdze jakies 8 dopiero ciapkiem to za duzo doswiadczen nie mam.

jakies 150m z kosiarka 1,65m + roztrzeszac zamontowany, jazda na tylnich kołach - przód jakies 15-20cm w powietrzu oprocz standardowych obciaznikow 2 obciazniki od ruska na froncie. no górke mam hmm stroma i 3 skrety 90 stopni, jedyna nadzieja w niezawodnych w ciapku hamulcach.

ciapek b dobrze sobie radzi po górkach 1700 obrotow i laga 4 bieg.

 

wyciaganie bizona pełnego zapadl sie w polu prawie po most. Gdyby tylne kola siadly mu to nie bylo by nadzieji, tyl na górze ciapek skopal kupe pola ale na 2 biegu i blokadzie i 2 chlopami na masce poszlo.

 

odpalanie ciapkiem bizona na zaciąg do tyłu - myslalem ze mi wydrze zaczep jak sprzeglo puscil.

 

utopienie ciapka w blocie z radlami 2m - po sam most sie zapadl. 2 dni suszy troche ziemi sie podsypalo pod kola i wyszedl - nie mial kto wyciagnac go;/

 

wyjazd pod dom z 2,5m^3 debowego drzewa wozem, przodnia os nie wiedziala gdzie jest ziemia,

 

no i juz nie moj wyczyn tylko znajomego 360 - robili sklad drzewa niedaleko w lesie, przy wyjezdzaniu na asfalt koło tylne odpalo, sróby sie odkrecily, metrak pod piaste zaklinowany o kabine, do tej 360 zapieta przyczepa, calosc ciagnieta przez 3p po asfalcie, dym spod kloca - cos pieknego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja ursusem c385 z opuszczonym kultywatorem wyjechalem z takiego blota ze przednich kół nie bylo widac a jak dojezdzalem do smugu to sie tylko woda wygarnela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj