kposy

Wasze osiągniecia ursusami

Polecane posty

BOKSKOZLOW    0

Ja mam iny sukces niż wy jazda na dwóch kołach jakieś 20m dobrze że niky nie widział bo był krzyk ło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

moj rekord to ciagniecie c-330 14 pustych przyczep :) to była jazda :) ostatni był rozrzutnik to on po drugiej stronie rowów jechał :) a capek to ledwie co szedł ale dał rade :) najgorzej byo ruszyc ale jak juz poszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Ursus 3512 + 4skibowy pług 4*35 zagonowy(nie znam firmy) głębokośc 28cm, OK.5km/h 4L 2200obrotów nawet nie przygasał tylko się szybko silnik grzał i chłodnica poszła...

poszlał braciszek :angry: :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam09    0

ja swoją trzydziestką wyciągałem raz ursusa 1224 z dwoma przyczepami bo się zakopał w lesie przy wywozeniu metrów,przyczepy siedziały po koła i jeszcze zaczoł padać deszcz ale niezawodna blokada i ledwo ledwo weszedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

zetorem 7211 ciągłem 20t wysłodków to pod górkę na 2szosowej było co dygać, a przy wysypywaniu na ziemi to z jedną było co robić. c385+fortschrit cztero skibowy+ wał cambela orać szło tylko gorzej było z nawrotami bo trzeba było jak detem po chamulcach. c360 wyciągałem nie jednego tira z wanną załadowanego i zdarzało się że zawieszonego na osi. dodam jeszcze że do niedawna u nas koleś ciągną przyczepę z balotami c360 na której mieści się 50wałków tylko nie wiem jakiego formatu 120cm czy 150cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor8045    0

Ja ursusem c 330 wyciagalem stara zaladowanego ceglami siedzial sk****** na osiach. tlumnik byl czerwony ale dal raddy heh

Edytowano przez quercus
WULGARNOŚĆ !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Mój tata raz jechał z przyczepą,a na niej było 5 ton nawozu.Zjechał z głównej drogi (nr5) i po ok 500 m przyczepa się odczepiła i wjechała na łąkę,ale na szczęście nic nie jechało z naprzeciwka...

Raz wjeżdżał pod górkę z dwoma czubatymi przyczepami D-46B wysłodek, Ursusem C-355M,ale dał radę...

Ta górka jest tak stroma,że jak jadę ze szkoły autobusem to przy ok 60km/h, kierowca musi zredukować na mniejszy bieg bo inaczej nie podjedzie..


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Ja osiagniec wiekszych nie mam raz z wujkiem ruskiem ciagnelismy topole ponad 1,5+ kubika przy czym ziemia byla zmarznieta ja z bratem cioteznym na masce siedzielismy hahah była beka niezła :)

A tata muwil ze raz 60 ciagnoł po 5 t węgla na 2 przyczepach plus waga przyczep muwil zeby 5 wrzucic musiał go niezle rozbujaci :)

U taty w pracy 1614 ciaga po 30t+ i waga przyczepy, przyczepa podobno jest z wagonu zrobiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Ja kiedyś dla jaj podczepiłem do c330 pług obrotowy 3x48 cm. przednie koła fruwały w powietrzu a pług nawet nie drgnął. Podobnie było z balotem wilgotnej kiszonki...

 

A co do odległości to 650 km w 17 godzin (ale nie ursusem tylko Agrotronem 150 z kosiarką bijakową ok 3,2 m)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

c 360 64 rozutniki 4,5 t w ciagu dnia od 7 do 19 nie miała lekko ale trzeba było dawac zeby sie z robota wyrobić posów szybki ustawiony 3 szosowa i ognia pole jakieś 150-200 m oddalone od pryzmy. teraz wiem dlaczego silnik i skrzynia poleciały tak szybko hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

ursusem c360 tata wyciągnął tatre, siedziała na wszystkich mostach ale na szczeście była pusta..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osio    0

Ja wyciągnąłem C 360 3p przyczepę z belami ok. 8 ton pod gorkę z piachem. Na podnośniku i na blokadzie cięzko było ale poszedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

JA dzisiaj moją 25letnią c360 jechałem z wozem paszowym pełnym ogniem nagle urwało się przednie lewe koło i wylądowałem dobre 10 metrów w polu mojego kolegi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Ursus 4011 ciągnęliśmy Zakopanego Stara załadowanego balotami


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Ja swoim C-355 ciągnełem pod gorke dosc długą ale nazczęście nie stromą przyczepe HL na bliźniakach załadowaną burakami około 10 ton plus masa przyczepy 4 tony - 3 terenowa i szedł jak szalony hehe :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Ursusem MF255 ciągłem przyczepe samochodową młóta browarnianego B) Samego młóta było 15t +masa przyczepy(przyczepa trzy osiowa) B) Było co ciągnąć, ale dał rade B) Jak robiliśmy kiszonke 4lata temu to tata ciągał C-360tką taką czeską przyczepę 7tonową i ruską 5tonową, obie z nadstawkami. Troche deszcz wtedy przeszkodził i trawa była mokra, to samej tej trawy na tych przyczepach było ze 13t +waga przyczep. :) Jak jeździł z tym przez wieś to tylko firanki w oknach sie ruszały :) A jako ciekawostke powiem że MTZem ciągali rozrzutnik 3,5t z nadstawkami ;)

ps.Ta ruska przyczepa bardzo ciężko chodzi, cały układ ten "skręcający" ma rozwalony, straszne luzy i koła sie rozchodzą na boki :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj