kposy

Wasze osiągniecia ursusami

Polecane posty

Pablo16    93

Mój wujek C360 na kolei kiedyś 5 wagonów z węglem przeciągał i wyglądało to tak że na 1 terenowej naprężał line aż przód podniósł sie do góry i naciskał hamulec i wagony powoli ruszały.Albo mój tata wyciągał C330M ursusa 6-garowego z napędem z zaspy bez łańcuchów ale polegało to na tym że ojciec stanął 330 w poprzeg do 6garówki i była lina od 30 do 6garówki na koło i jak włączył bieg to koło z dużego ursusa to go wyciągneło na zasadzie wyciągarki linka przymocowana do felgi w 6garówce nawijała sie mu na koło.Mam nadzieje że rozumiecie o co mi biega.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

chyba obojetne jakimi.jazda kazdym ursusem do tego prowadzi.mialem 30 i 3p


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Hmm, w moich osiągnięciach Ursusem to mogę zaliczyć 3 wpadki na polu, kiedy ciągnik nie mógł sam wyjechać...

Wciągu 12lat to nie dużo :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

najwiecej to c-355 pełna pszenicy hw8011(zawsze bo 912 nie warto ośmieszać) i raz dwie pełne buraków d-50(burty jeszcze raz do góry) bo 912 sie rozkraczyła na drodze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
nie gadaj ze wyrwałes? mój tata sie meczyl bialorusem z malym jesionem na polu ( tak mocno zakorzeniony )

 

U mnie na polu było topoli chyba 7. Ale też stały kilkanasie ładnych lat ale daliśmy rade ursusem 4514 ale było naprawde ciężko takie były zakorzenione że hej. 3 liny zerwałem na kawałki... tylko jak rwaliśmy ostatnie dwie to do tego dołu co był opkopany do okoła jesiona zalaliśmy wodą z sadzawki (bo wtedy była susza) i na drugi dzień jakoś poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

2 dwuosiowe rozrzutnik z nadstawkami pełne zboża czyli jakieś 10 t - C-330 M. Miałem ciągac po jednym, ale deszcze się zbliżał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
Trzy przyczepy bel sianokiszonki C-330 Pełne obroty dym huk

Pługi 4 do Ursusa 912 Pełne obroty tylko sie trochę podnosił

 

 

pług 4 skiby to ja 385 latam cały czas

 

 

rekord 360 4 skibowy pług na zime 4*35 ale ciagnik w tedy w dupe dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

ciagniecie c-330 jakies 500m tira z cemenetm wazacego ok35 ton (awaria skrzyni). trwalo to ok pol dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruc    0

wyciagnie ursusami 2812 i c 330 pełnej przyczepy ziemi

przyczepa o ladownosci 4t troche zapadnieta przy czarnym dymie i z przodem w gorze dalo rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruc    0

wyciagnie ursusami 2812 i c 330 pełnej przyczepy ziemi

przyczepa o ladownosci 4t troche zapadnieta przy czarnym dymie i z przodem w gorze dalo rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1
moje najwieksze osiagniecia po 25 latach jazdy ursusami to umiarkowana gluchota.bole kregoslupa,drzenie rak itp.

to nolmalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

talerzowanie ściernisk Ursusem C 360 3p + talerzowka 3m ciagana ,"dwójka" 2200-2400 obr. i tak cały dzien.w sumie talerzowałem ok.30 h rocznie przez 3 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

no to tak ja swoim wyrwałem z 10 30 letnich drzew. A dwaniej to 12 ton wysłodków pod gorki szła. A wszystko to ursisem c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

No witam wszyskich....

 

1. - 340 km ciągnikiem (pronarem 82) w jeden dzień...

2. - ciąganie przyczep samochodowych przez NOC-DZIEŃ-NOC nonstop przy zbieraniu kukurydzy na kolby, a że było potwornie mokro i padał przelotny desz możecie tylko to sobie wyobrazić (przyczepy zapadały się po osie.... ) dodam tylko że jeździłem Fortschritt'em ZT 323A

3. - zimą zjeżdzając z wysokiej górki w lesie z dwiema przyczepami HL8011 załadowanymi drewnem barrdzo po woli..... ale niestety tylnia przyczepa zawineła się i wyprzedziłą ciągnik... na szczęście nic poważnego się nie stało.....

4. - przerócona przyczepa CZESZKA z drewnem..... w lesie..

5.- we włocławku na tamie jadąc Fortschritt 323, urwała się przeciwwaga wału i razem z rozrusznikiem wypadła na chodnik robiąc mega dziurę w bloku.....

 

no... to na tyle...

bo o wyrywaniu drzewek to nie będę pisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Te 340km to z trocinami zrobiłeś? :P

 

A tę kukurydze to usługowo woziłeś czy u siebie? My u takiego gościa 2 lata temu byliśmy przy zbiorach qqrydzy w kolbach, mokro było jak cholera.

dwa ursusy 1614 i pronar ciągały 12'to tonówkę i miejscami koła się nie kręciły przy przyczepie -szła jak sanie po śniegu...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

J ciagam U914 płóg 5cio skibowy z odkładniami od czwurki kiedys było zdjeci w galeri to ktos mi nie wiezyła za ja to nim ciagam ale idze jak byza a 60tkami i 40tka to cigam od 12 do 15 ton zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja jeszcze napisze ze ursusem c-4011 palilem gume wiechalem 2 kolami ciagnika na beton a dwa byly w blocie i mialem podpiety rozrzutnik pelen obornika i jak ten cagnik tak postal to sie rozrzutnik zapadl i nie moglem ruszyc szkoda opony w ciagniku jak by bylo tak kiedy jeszcze to zawolam kogos zeby filma nagral pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

ja swoją C-360 ciągłem tandema 6T + przyczepa 3,5t pełne piasku nie wiem ile mogła wynosić waga ale troche to ważyło o włączeniu 5-biegu mogłem pomarzyć ;D kolejnym osiągnięciem była uprawa scierniskowym 2 i rura jakoś sie zrobiło dobrze że tylko kilka arów ;D następnie przewoziłem agregat uprawowy 3,6m bez obciążników na przedzie (sterowanie za pomocą hamulców) :D


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

ja swoim c-330 ciągłem 7t. pustaków tylko dym,a pod górke to już były problemy


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jaki jest dział ?? Jakie jest pytanie ?? Może zrób temat w dziale o T-25.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ostatni oz górki 47 km na godzine 1224 i to nie jest moje ostatnie słowo. Tylo musze brać częściej gps w żniwa do traktora. I szukac lepsiejszych górek


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biszu    7

U C-330 i dwie przyczepy pustaków szła jak burza ale na asfalcie ;):(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj